Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuje szlifierki oscylacyjnej do matowania reflektorów, koniecznie elektrycznej. Zależy mi na skoku 2.5-3mm, i na tym żeby można było tam zamontować tarcze 75-80mm. Rozważam metaboo sxe 400 ale może ktoś jest w stanie zaproponować coś lepszego. Z góry dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej robiłem wszystko ręcznie to bite 3,5 godziny schodziło na obie lampy. Po zakupie maszyny (na początku była to Delta potem dopiero Metabo SXE 400) czas oscyluje w okolicy 2 godzin - czasem 1h 50 min, czasem 2h15 min.

Najbardziej czasochłonny jest zawsze etap wycięcia resztek lakieru bezbarwnego - im bardziej wypalony, tym łatwiej złazi. Poza tym twardość lakieru zależy też od kraju produkcji - Francuzy, Japońce mają raczej łatwy do wycięcia lakier. Niemieckie auta, zwłaszcza z wcześniejszych lat robią trochę obozik, żeby lakier wyciąć. 

I ogólnie teraz te świeższe auta mają cieńsze lakiery, bardziej EKO, łatwiejsze w wycince (lampy także szybciej się zużywają przez to 😄 ) - dawniejsze lakiery były bardziej upierdliwe.
No i jest jeszcze Skoda Octavia I po lifcie co ma strasznie upierdliwy lakier do cięcia - coś na bazie chyba żywicy bo się roluje i ciągnie, zapychając skutecznie papier.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam na delcie mimo to jakoś długo mi schodzi ale chociaż efekt jest już zadowalający zawsze na te 90% czyli dla człowieka z zewnątrz jest super. Może dorzucę od siebie fordy focus mk1 i Mondeo mk3 bo z takimi pracowałem i też było mega ciężko wyciąć oryginalny lakier. Gdzie w takim passacie p600 się tnie lakier to w Mondeo mk3 papierek p320 miał problemy a w focusie to nawet 240 bardziej lizał niż zbierał... 

 

IMG_20200914_203854.jpg

IMG_20200917_210732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj jakąś delta. Ja tak robilem i też było ok. Potem akurat trafiła się lekko używana SXE400 w fajnych pieniądzach to kupiłem.

Przed Metabo używałem delty od Einhella.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Chciałem zrobić korektę swoich lamp w Cordobie 6L. Pomijam to, ze muszę je rozkleić, wyczyścić od środka bo są nieszczelne, parują i mają pełno syfu w środku. To już chyba we wszystkich ibizach/cordobach 6l jest ten problem.

Jakie papiery najlepiej do matowania ręcznego? Mirka, Sia, klingspor? Jeśli zacznę od 600-800 to wystarczy jeden arkusz 23X28 na jedną lampę? Druga rzecz czy DA 125 da radę? Dokupić pad z mikrofibry czy niebieski NAT może być? Potem żółty ii czarny? Pasty menzerna 1000, 2500 i 3500 wystarczą czy kupić coś mocniej tnącego?

Czy może walić to wszystko i za 300 zł kupić komplet Depo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vlodek2532tu masz link jak ja robiłem identyczne lampy 

Osobiście robiłem niebieską a potem żółtą gąbką NAT ale muszę to poprawić futrem a potem niebieską i żółtą gąbką bo nie usunęło wszystkiego tak jakbym chciał i wrzucę DLUXa.

Jeśli chodzi o parowanie to nie wiem jakim cudem ale moje czasami troszkę też parują, nie wiem gdzie leży przyczyna. 

A czyścić w środku można obszywając dwa magnesy mikrofibrą i do jednego przyszyć sznurek i przesuwać po kloszu. Tylko nie wiem czym najlepiej nasączyć żeby nie było śladów, może wodą destylowaną na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil598 akurat czyszczenie tych lamp to nie problem bo są proste w budowie. Odbłyśnik spłukać z opryskiwacza a obudowę można nawet APC wyczyścić. Bardziej się martwię o szczelność tych lamp bo one nie mają zapinek tylko taki plastikowe cyngle wystające i pytanie czy to się z powrotem dobrze złoży.

 

Pytanie jeszcze inne. Lepiej klej z tuby czy taki wąż butylowy?

 

I tak chyba zdecyduje się na nowe lampy. Dokupienie pada i pewnie przekładki to 50 zł, papiery około 20, klej z 25-30. Jakaś pasta mocno tnąca też z 30-40 zł. Wydam 140-150 zł a nie wiadomo czy złoże to szczelnie, w jakim stanie jest odbłyśnik bo w środku jest pełno syfu i wody, czy da 125 nie narobię syfu. A jeszcze trzeba to zabezpieczyć czymś więcej niż fusso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem starą lampę i postanowilem na niej spróbować swoich sił według instrukcji z forum:

Papier Deerfos 600 na sucho polerką rotacyjną

Na mokro ręcznie 800, 1000, 1200 i 1500 każdą gradacją w inną stronę.

3D car care ACA 500: pad mikrofibra+ pad biały flexipads

Menzerna 3000: pad czarny miękki

Gradacją 1500 zakończylem szlif wzdłuż lampy i nie wiem dlaczego ale rysy po tym papierze są widoczne nawet po użyciu past (rysy widać na zdjęciach z lampą). Po pierwszym wypolerowaniu pastami rysy były widoczne więc stwierdzilem że powtórzę jeszcze raz od pada z mikrofibry i nie przyniosło pożądanego efektu. Co mogłem zrobić nie tak?IMG_20201014_163243.jpg.9cf956e201a8f8ed3ec2c669247e5dd2.jpgIMG_20201014_181742.jpg.04245edbf172dc6320e7e9bc924386b0.jpgIMG_20201014_181930.jpg.6870eee2e520b307d4a7847dcbca7094.jpgIMG_20201014_181940.jpg.dc47be51cdff0f26545933c1d6735c81.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.