Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

osobiscie nie jestem tego zwolennikiem i w mojej ocenie ta technika ma wiecej minusów niz plusów przez co wole zmatowic papierem i przlecieć lampy polerka co zajmie mniej czasu a i efekt jak widac bedzie lepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uwielbiam Japończyków za te ich klosze, w których są jakieś różne dziwne wypustki, wystające elementy (ni w kij, ni w oko), które mają pełnić rolę...

..."ozdoby"?

..."oryginanlności"?

..."dyfuzorów aerodynamicznych"?
Zwłaszcza Honda się w tym lubuje.

🤪
Szczególnie wpadam w bezgraniczny zachwyt kiedy trzeba taki "piprztyk" wypolerować. No cud, miód i orzeszki normalnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka w środku klosza rozlany jest klej coś ala super glue czy da się to usunąć szlifując papierami ściernymi? Jakiej średnicy gąbki użyć, czy 50mm będzie okej do polerowania klosza od środka?0799a43fdd0b6a912986cde7cb1419f8.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bravo220s napisał:

Siemka w środku klosza rozlany jest klej coś ala super glue czy da się to usunąć szlifując papierami ściernymi? Jakiej średnicy gąbki użyć, czy 50mm będzie okej do polerowania klosza od środka?0799a43fdd0b6a912986cde7cb1419f8.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

https://allegro.pl/oferta/reflektor-szklo-reflektora-bmw-5-e39-2000-2004-now-9941193418?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook to najlepsze wyjście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zastanawiam się co od wewnątrz robi super glue na kloszu... 🧐
Da się to zrobić acz upierdliwa robota. Jeśli można kupić używany klosz w dobrym stanie to może szybciej będzie tak podejść do tematu - i tylko z zewnątrz go wypolerować. z zamiennikami jest różnie - czasem trafi się lepsze, czasem gorsze. 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zastanawiam się co od wewnątrz robi super glue na kloszu... 
Da się to zrobić acz upierdliwa robota. Jeśli można kupić używany klosz w dobrym stanie to może szybciej będzie tak podejść do tematu - i tylko z zewnątrz go wypolerować. z zamiennikami jest różnie - czasem trafi się lepsze, czasem gorsze. 
Pzdr.

Hahahaa też mnie to zastanawia co tam robi super glue.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czajnikiem nie zrobisz super, z bliska widać niedoskonałości, i to jest dość szkodliwa robota więc trzeba mieć dobra maskę ochroną. Ale może ktoś bardziej doświadczony jeszcze powie jak to jest w praktyce...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo zajechane lampy w Golfie V, nie mam maszyny polerskiej. Jak polecacie załatwić temat? Papier wodny 800-1500 ręcznie ruchami prostymi, nie kolistymi a na koniec co, ręcznie pastą polerską? Jaki produkt konkretnie polecacie?

I jak zabezpieczyć na koniec takie reflektory, żeby efekt utrzymał się dłużej niż pół roku?

Pewnie takich pytań były setki, więc jak na forum jest gdzieś najbardziej polecany poradnik, to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bishuun napisał:

Mam bardzo zajechane lampy w Golfie V, nie mam maszyny polerskiej. Jak polecacie załatwić temat? Papier wodny 800-1500 ręcznie ruchami prostymi, nie kolistymi a na koniec co, ręcznie pastą polerską? Jaki produkt konkretnie polecacie?

jak ręcznie to pociągnąłbym papierem do 3000.

28 minut temu, Bishuun napisał:

I jak zabezpieczyć na koniec takie reflektory, żeby efekt utrzymał się dłużej niż pół roku?

Fusso, carpro dlux(10ml wersja). Ew jakiś Cquartz 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bishuun napisał:

nie mam maszyny polerskiej.

Zwykła wkrętarka plus  BP z trzpieniem plus twarda i miękka gąbka i po sprawie . Ręcznie nie dość że się namęczysz , to i tak nie będzie takiego efektu jak maszynowo. Co do zabezpieczenia, to każdy wosk z blokadą UV da radę , tyle że np. powłoką robisz to raz na rok , a woskiem co jakiś czas trzeba poprawiać . 

PS: czasem są oferty na OLX i za 100 -200 robią lampki na gotowo. Oczywiście trzeba dopytać czy to z papierkami i czym zabezpieczają (jak mają powłoki to zużycie na lampy jest znikome) ale za taką kasę to nawet nie warto się brudzić i kupować pady i ceramikę .  Oczywiście jak masz chęci na naukę i czas, to po zakupie np. poniższego zestawu (pierwszy lepszy jaki znalazłem) możesz rozszerzyć swoją działalność o polerowanie lamp. 

poler.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam pytanie. Polerowałem lampy jakieś 1.5 roku temu i matowiłem je papierem okrągłym na wiertarce. Wyszło wszystko ładnie ale po włączeniu świateł było widać małe koliste ryski a czytałem żeby przy matowieniu nie robić kolistych ruchów. Teraz mam kolejne lampy do zrobienia i nie wiem czy kupić zwykły papier i matowić ręcznie wzdłuż czy znowu oblecieć wiertarką na okrągłym. Wtedy lampy wyszły przejrzyste bez żadnych skaz ale włączając światła już jakieś mini zarysowania było widać. Jak robicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.