Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Gesiu_15 napisał:

Aktualnie piorę wszystkie fibry w Białym Jeleniu 40 st i leję 2 nakrętki . Do płukania zawsze wlewam ocet i jak narazie jest dobrze , fibry dobrze wyprane , są miękkie w dotyku jak po ADBL Micro Wash ;)

DSC_0030.jpg

Można wiedzieć gdzie dorwałeś ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2017 o 05:00, mbieniek napisał:

a to musiałem przegapić. Mi tez się pare razy zdarzyło na leniu nie wywieszać. co do większej miekkosci to nie wiem, to takie dziwne odczucie.

bo wszystkie fibry beda niebieskie albo melanżowe 

Nie chodzi o to, że inne fibry będą niebieskie, ale o to, że po wypraniu Fluffyego (lub innego ręcznika do osuszania lakieru) np. z fibrami po docieraniu wosku, przestanie chłonąć wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mir540t napisał:

Nie chodzi o to, że inne fibry będą niebieskie, ale o to, że po wypraniu Fluffyego (lub innego ręcznika do osuszania lakieru) np. z fibrami po docieraniu wosku, przestanie chłonąć wodę.

Dlatego do płukania dodaje się ocet, który wszystko ładnie wypłukuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez jakiś czas swoje mf prałem w płynie Biały Jeleń do delikatnych rzeczy (jedwab wełna puch) + ocet do płukania. MF są ok, ale jednak ADBL Micro wash moim zdaniem ma większą siłę wymywania ciężkich zabrudzeń. Kosztuje sporo ale ... zrobiłem mały teścik. Otóż jako detalista jednorazowo uzbieram max. 10 małych mf, rękawicę i fluffiego i wtedy dodaję max. 30 ml tego środka, zaś BJ żeby zawojował musiałem zawsze dolać ok.100 ml. W takiej proporcji rachunek się wyrównuje. Dodatkowo zrobiłem mały test: do jednego wiadra wlałem BJ, zaś do drugiego środek od ADBL, wymieszałem, i sru... brudne fibry. Po kilku chwilach i zamieszaniu w wiadrze z ADBL woda robiła się brudna, a plamy z mf schodziły. W wiadrze z BJ działo się słabo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę brudne MF próbowałbym ruszyć czymś takim:
http://www.voigt.pl/produkt/linia_produktow/1,profiline_brudpur_vc_242,16

Znajomy tym dopiera różne ciuchy z pracy i sobie chwali. Na MF trzeba byłoby zrobić testy, których jeszcze nie robiłem, więc nie reklamuję tylko poddaję temat pod dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pierwszy raz użyłem Białego Jelenia + ocet i jak dla mnie jest spoko. Daję 2 nakrętki na pralkę i świetnie doprało mimo dość brudnych MF. Póki co ADBL leci w odstawkę. Jak skończę 2l jelonka to pomyślę co dalej, choć wydaje mi się że fibry są bardziej puszyste po kombinacji BJ + Ocet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocet robi robotę. Co z tego, ze adbl jest fajny w dopieraniu jak i tak płukanie następuje w twardej wodzie i fibry i tak po wysuszeniu nie są miękkie tak jakby się tego oczekiwało dlatego mimo używania adbla i tak dodaje ocet. Wypłukuje resztki detergentu i osady pozostawione po twardej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testował ktoś może płyny do prania ? . Czytając temat to każdy ma inne zdanie, jeden chwali Sonus-a inny BJ inni Micro Restore Detergent , ten jest ciekawy ale są osoby co piszą że po nim fibry robią się bardzo twarde ... Czy to fakt czy, może zła technika prania - złe ustawienia pralki?. Szukam płynu do prania ręcznego.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.