Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam z kolei pytanko, czasami jest tak, że brudnych jest dosłownie cztery czy pięć fibr, np. Dziś po czyszczeniu wnętrza miałem brudne cztery fibry i aplikator mikrofibrowy. Co robicie w takiej sytuacji? Dajecie do pralki i minimalnie płynu do prania czy raczej ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tez mam jedno wiadro i wrzucam do niego jak sie uzbiera wiecej to do pralki.

 

 

Panowie mam problem z jednym recznikiem do osuszania wypralem gada w pralce i po wysuszeniu go nie ciagnie wody. Jakies rady jak go naprawic ?? Recznik to Fluffy Dryer wiec ten słynny niebieski. Przed praniem wciagal wode pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rapmen93 zależy jak duże fibry po woskowaniu fibra od wosku+ fluffy wylądowali w pralce (program niepełna pralka) ale jak "na leniwca" wyczyszczę tylko fotel kierowcy bo reszta jest ok- nie będę co 3-4 tygodnie leciał całości skór bo i tak nikt na nich nie siedział (kurz to wiadomo ale nie potrzeba lecieć całości cleanerem) to są 2-3 "małe" wiec lecę ręcznie puki bród jest świeży.

@BiałyGTi próbowałeś go zmoczyć? może jak namoknie i wyschnie będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z jednym recznikiem do osuszania wypralem gada w pralce i po wysuszeniu go nie ciagnie wody. Jakies rady jak go naprawic ?? Recznik to Fluffy Dryer wiec ten słynny niebieski. Przed praniem wciagal wode pieknie

A nie prałeś go przypadkiem z innymi mikrofibrami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zadałem pytanie odnośnie suszenia fibr w suszarce bębnowej. Nie było odpowiedzi także zrobiłem test.

Parę fibr (w tym fluffy) wrzuciłem po praniu do suszenia. Program Syntetyki. Suszenie trwało może z 20-30 minut (suszarka ma czujnik wilgoci). Po wyjęciu były gotowe do użycia. Negatywnych skutków na razie nie zauważyłem. Z pozytywnych są bardziej miękkie w dotyku, jak to po suszeniu w suszarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to musiałem przegapić. Mi tez się pare razy zdarzyło na leniu nie wywieszać. co do większej miekkosci to nie wiem, to takie dziwne odczucie.

8 godzin temu, paperson napisał:

A dlaczego fluffiego należy prać oddzielnie?

bo wszystkie fibry beda niebieskie albo melanżowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, paperson napisał:

Ok. To jeszcze doprecyzujmy bezpieczną temperaturę. Max.30 czy jak niektórzy piszą 40?

Osobiście polecam lekko zabrudzone ręczniki prać w 30 stopniach (np. te do osuszania). Te mocno zabrudzone (np. z past polerskich) w 40 i wszystko będzie ok. Dobrze jest tez mikrofibre rozczesać po wyschnięciu, stają się o wiele przyjemniejsze w dotyku. Ja używam do tego szczotki z miękkim włosiem która jest przeznaczona do czyszczenia tapicerki skórzanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, paperson napisał:

Ok. To jeszcze doprecyzujmy bezpieczną temperaturę. Max.30 czy jak niektórzy piszą 40?

Na wielu opakowaniach tych lepszych fibr jak np. Gyeon, FW itd. są piktogramy aby prać maksymalnie w 30 stopniach. Gdy są trochę mocniej zabrudzone nastawiam maksymalnie na 40 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.