Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam skuteczność Białego jelenia. Mam hipoalergiczny(hypocare) lepszy niż różne proszki ponieważ nie zostawia zapachu i szmatki są całkowicie neutralne po wypraniu. 2 nakrętki na całą pralkę fibr i jest czyściutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy to normalne, że mikrofibra mi farbuje? Dokładnie ten flyffy dryer: http://sklep.waxitcar.pl/reczniki-do-os ... results=10

Była mokra, postanowiłem wypłukać pod prysznicem, najpierw samą wodą, ale zaczął spływać z niej bród (chyba, woda taka delikatnie brudnawa, choć równie dobrze już wtedy mogła z niego farba lecieć?) więc dodałem troszeczkę mydła i wtedy zaczęła się jazda, bo zaczęła z niej farba schodzić, wypłukałem w czystej wodzie do momentu aż leciała sama czysta woda z niej i wysuszyłem.

 

Cieszę się, że pierwsze takie pranie robiłem ręcznie, bo gdybym do pralki rzucił, to wszystkie mf miałbym w jednym kolorze :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]LrPrl[/ref],

 

Podobno wymoczenie tkaniny w ciepłej wodzie z octem utrwala barwnik i zapobiega puszczaniu koloru :)

 

Sam tego nie robiłem, ale muszę spróbować bo nazbierało mi się ostatnio dużo nowych fibr i szkoda aby pozmieniały kolory.

 

Zastanawia mnie tylko, czy mogę wymoczyć wszystkie fibry na raz bez ryzyka zafarbowania czy muszę moczyć osobno każdy kolor :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wymoczenie tkaniny w ciepłej wodzie z octem utrwala barwnik i zapobiega puszczaniu koloru :)

Tak jest. Od lat wszystkie nowe jeansy czy koszulki i oczywiście fibry u mnie przed pierwszym założeniem trafiają na ~4 godziny do wiadra z szklanką octu i letnią wodą i nic nie farbuje, kolory nie blakną. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wy to kupujecie... byłem w Społem w Kaliszu, w Tesco w Ostrowie, w Rossmannie... no nigdzie nie ma. Przez neta zamówić już niestety nie zdążę... :thumbdown:

Białego Jelenia robią m.in. w Pollenie Ostrzeszów, jest też sklep stacjonarny, choć dawno tam nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]LrPrl[/ref],

 

Podobno wymoczenie tkaniny w ciepłej wodzie z octem utrwala barwnik i zapobiega puszczaniu koloru :)

 

Sam tego nie robiłem, ale muszę spróbować bo nazbierało mi się ostatnio dużo nowych fibr i szkoda aby pozmieniały kolory.

 

Zastanawia mnie tylko, czy mogę wymoczyć wszystkie fibry na raz bez ryzyka zafarbowania czy muszę moczyć osobno każdy kolor :o

 

 

Daj znać jak efekty po namaczaniu octem. Ja zamówiłem ten ADBL do fibr. Drogie cholerstwo ale zobaczymy czy warto. Będę też kombinował z octem jeżeli faktycznie ma przynosić korzyści. Zamówiłem kilka Fluffych i kilkanaście małych mikrofibr. Powoli kompletuje sobie zestawik do pucowania auta i trzeba będzie dbać o te szmaty. Musze przeczytać cały ten temat bo ocet się tu często przewija jak tak przeleciałem na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.