Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
4 minuty temu, markis80 napisał:

O dziwo udało mi się kupić tego do puchu, a co do programu prania syntetyczne, wełna czy delikatne-jedwab??

 

 

Ja mam taki program "Pranie reczne" trwa 34 min temperatura 30 st oraz wirowanie 800 obrotow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gold_Car napisał:

Testował ktoś może płyny do prania ? . Czytając temat to każdy ma inne zdanie, jeden chwali Sonus-a inny BJ inni Micro Restore Detergent , ten jest ciekawy ale są osoby co piszą że po nim fibry robią się bardzo twarde ... Czy to fakt czy, może zła technika prania - złe ustawienia pralki?. Szukam płynu do prania ręcznego.

Ja prałem w płynie od ADBL i moim zdaniem lepsze fibry są po Białym Jeleniu + ocet. Problemem (o czym ktoś już w tym temacie pisał) jest to, że mimo, że płyn robi robotę, to fibry płukane są w wodzie. Wodę mam akurat bardzo dobrą (górską) ale mimo to są twardawe, nie aż tak jak prane w wielkopolskiej wodzie z colą :D ale jednak. Ocet spisuje się tutaj super. Ja póki co zostaję przy Jelonku z octem. Tobie też polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gold_Car napisał:

Jak do niedzieli nic innego mnie nie przekona, to biorę Białego Jelonka i ocet emoji106.png .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Piorę już jakiś czas BJ + ocet i jestem zadowlony . Fibry miękkie , puszyste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gesiu_15 napisał:

Ja do przegrody na płukanie wlewam

Ja lalem na fibry w pralce :P  (itak lepiej wychodziły jak w ogóle bez octu) ale teraz spróbuje po Twojemu ;)
idę nastawić pranie fibr - dziś kilka użyłem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, pytanie mam...Tutaj jakiś  kolega kupił białego jelenia jedwab wełna puch, ciężko go zdobyć w sklepie i kupiłem taki 

https://www.google.pl/search?q=bialy+jelen+uniwersalny&client=tablet-android-lenovo&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjrqqWS-tvVAhXjbZoKHQ76AFoQ_AUICSgB&biw=600&bih=960#imgrc=vTuO8nuIaC0hbM:

I pytanie czy do prania mikrofibr, rękawicy nadaje się on? Czy lepszy by był właśnie ten specjalny do jedwabiu, wełny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Noras89 napisał:

Panowie, pytanie mam...Tutaj jakiś  kolega kupił białego jelenia jedwab wełna puch, ciężko go zdobyć w sklepie i kupiłem taki 

https://www.google.pl/search?q=bialy+jelen+uniwersalny&client=tablet-android-lenovo&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjrqqWS-tvVAhXjbZoKHQ76AFoQ_AUICSgB&biw=600&bih=960#imgrc=vTuO8nuIaC0hbM:

I pytanie czy do prania mikrofibr, rękawicy nadaje się on? Czy lepszy by był właśnie ten specjalny do jedwabiu, wełny ? 

możesz prac, ostatnio tez taki kupiłem gdzieś w sklepie i prało tak samo jak ten do wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Noras89 napisał:

W jakiej pierzesz temp 30 czy 40 ?

jak lekko brudne to 30 st i 800 wirowanie jak brudne po apc czy pastach to 40 st i 800 wirowanie potem schną na sznurku po wyschnięciu jakieś trzepanie nimi i tyle 

 

co do tych płynów to miałem jeden i drugi i różnic nie zauważyłem w praniu sadze ze zmienia sie etykieta nic więcej czy pisze wełna czy cos innego jego zadaniem jest wyprać i to robi znakomicie  :P

 

czasem Moja podbiera do prania ciuszków dla dziecka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.