Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.04.2012 o 10:13, rogo napisał:

 

 

 

George to fajna maszynka - miałem, sprawdziłem, obecnie mam coś innego, jak dla mnie największą "niedogodnością" tej maszynki są małe zbiorniki, dlatego gdybym miał dzisiaj brać coś z Numatica w rozsądnej cenie wziąłbym większy model CT-470.

Funkcji odkurzania na sucho w George nigdy nie użyłem, jak dla mnie zbyt dużo zachodu z "przekładaniem wnętrzności" - potem walający się gdzieś worek ze śmieciami :D , wolę do tego drugą maszynkę

 A na co się przerzuciłeś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. 

Posiadam wypożyczalnie 10 aut. Jako że sporo kasy idzie na pranie aut postanowiłem zakupić odkurzacz piorący. Budżet 1600 zł. 

 

Co proponujecie

 

Profi 50.1c

 

Se 5100

 

George gve 370

 

Puzzi 8.1(wiem że w budżecie się nie zamieszczę ale może warto.) 

 

Odkurzacz tylko dla siebie. Nie do wypożyczania ani prania zarobkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Eldocar napisał:

Witam. 

Posiadam wypożyczalnie 10 aut. Jako że sporo kasy idzie na pranie aut postanowiłem zakupić odkurzacz piorący. Budżet 1600 zł. 

 

Zapraszam do przeczytania 89 stron tego tematu. Znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eldocar patrz na wielkość zbiornika. Masz 10 aut do ogarnięcia. Rozumiem, że jak wypożyczalnia to mają być czyste dla klienta. Czyli dosyć częste pranie. Chodzi o to również aby jak najmniej latać z wodą. Z tego co wymieniłeś ja bym wybierał pomiędzy Profi a Puzzi 8.1. Sam osobiście do domowego użytku zakupiłem Profi 50.1 i jestem z niego zadowolony. Jedyny minus to rozpylacz w ssawce dywanowej - za wąski strumień. No ale ty raczej jej nie będziesz używał do aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx dokładnie raczej nie będę używał ssawki dywanowej a jak będę to i tak nie jest to priorytet. Najważniejsze są auta. Jako że będą w miarę często prane ( teraz staram się prac minimum raz w roku każde auto, a czasem i dwa razy w roku) wiadomo auta w środku nie są jakoś strasznie usyfiale. Teraz zastanawiam się na między 50 a 50.1 (znam różnice techniczna) , chodzi mi bardzirj o praktykę jak to jest z przemaczaniem tapicerki w 50.1 tymbardziej że jestem laikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, przyszła kolej na zakup odkurzacza piorącego, użytkowanie typowo amatorskie, tapicerka samochodowa, meble tapicerowane, wykładziny. Kiedyś korzystałem z profesjonalnych urządzeń typu Karcher profi 200, nie mylić z puzzi, ale było to wiele lat temu. Obecnie korzystałem w domy z odkurzacza Philips Triathlon 1400, ale jest to namiastka tego co oczekuję.

Czytając forum mój wybór padł na Profi 50c lub 50.1c i w związku z tym mam pytanie, jakie faktycznie są stosowane pompki. W sieci wyczytałem, że zarówno Profi 50c oraz 50.1c ma pompkę Gotec EKS17-TP/B, tylko w specyfikacji danych urządzeń jest napisane, że w Profi 50c moc jest 40 W, natomiast w Profi 50.1c odpowiednio 45 W. Jeżeli ktoś posiada dokładne informacje, to proszę o odpowiedź lub fotki poszczególnych pomp

W Karcher Puzzi 10/2 rozwiązano to w ten sposób, że połączono dwie pompy równolegle i jest podana faktyczna moc 80 W, natomiast w Profi 50.1c nie mogę się połapać jak jest faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie,
Chciałbym kupić sprzęt do siebie, na potrzeby początkowego auto detailingu zarobkowego.
Co mógłbym kupić na te potrzeby? Chciałbym aby sprzęt był wytrzymały i miał wszystkie niezbędne rzeczy.
Obciążenie jakie przewiduje to +/-20 aut na miesiąc, budżet +/- 2000 zł ale jeśli ma być coś dobrego to mogę dorzucić. 
Rozważam również opcje dojazdu do klienta ale nie jest to must have.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tytus napisał:

Witam wszystkich serdecznie,
Chciałbym kupić sprzęt do siebie, na potrzeby początkowego auto detailingu zarobkowego.
Co mógłbym kupić na te potrzeby? Chciałbym aby sprzęt był wytrzymały i miał wszystkie niezbędne rzeczy.
Obciążenie jakie przewiduje to +/-20 aut na miesiąc, budżet +/- 2000 zł ale jeśli ma być coś dobrego to mogę dorzucić. 
Rozważam również opcje dojazdu do klienta ale nie jest to must have.

Jeżeli ma być to sprzęt do pracy zarobkowej, to musisz brać pod uwagę serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, łatwy kontakt z dystrybutorem, rzetelne podejście do terminów przesyłania części, dostępu do katalogów części zamiennych itp. Nie tylko cena jest istotna. Ja od miesiąca próbowałem rozpoznać temat na zakupu urządzenia do biura bez świadczenia usług. Wybrałem odkurzacz Profi 50.1C, próbowałem coś cię dowiedzieć u producenta, brak instrukcji obsługi na stronie, brak katalogu części zamiennych, totalna olewka. Próbowałem w ciemno zakupić sprzęt u dystrybutora, przez tydzień brak potwierdzenia zamówienia oraz wysyłki, mimo zapewnienia o realizacji w ciągu 24 godzin.

A więc podejmując decyzję o zakupie, wielokrotnie lepiej jest dołożyć parę złotych i kupić sprzęt bliżej domu z dostępem do serwisu, ale jest to tylko moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za cenną uwagę, zgadzam się z tobą w 100%, często to bezpośrednia dystrybucja daję nam wstępne wskazówki jak właściwie korzystać z urządzenia. 
Mam jeszcze jedno pytanko, czy jest jakiś okres czasu w ciągu roku, w którym producenci (większość lub wszyscy) prezentują swoje nowe sprzęty? Chciałbym uniknąć sytuacji w której kupie model producenta, który za miesiąc wypuści nowy model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Profi 50, to się obawiam, że nowa firma albo będzie się rozwijać, albo szybko zniknie. Mimo wielu pochlebnych opinii, to może być różnie. Rozmawiałem z serwisantami i mają kłopoty z dostawą części, czekają ponad miesiąc na drobiazgi. Chciałem uzyskać wiadomości u źródła, ale tak jak wcześniej pisałem nie odpowiadają na żadne wiadomości przesłane mailem.

Natomiast firmy o ugruntowanej pozycji (nie chcę tu wymieniać, aby nie posądzano mnie o kryptoreklamę), mimo że cenowo przewyższają urządzenia Profi mają w ofercie części do urządzeń 20 letnich.

Zobacz w necie, że musi być dostęp do instrukcji i manuala z podaniem numerów poszczególnych podzespołów, jeżeli tego nie ma jesteś zdany tylko na zewnętrzny serwis, sam nic nie kupisz i nie wymienisz.

Na urządzeniach do czyszczenia dywanów i wykładzin pracowałem ponad 15 lat, ale było to dawno temu, dostępu do tego typu sprzętu nie było w Polsce, wszystko było kupowane za zielone. Teraz jest o wiele łatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie jestem pewny tej używki (wiem ze pewnie jeszcze pochodzi ale nigdy nie wiadomo bo nikt w tym nie siedzi.
myśle nad tym > http://sklep.global-clean.pl/index.php?route=product/product&path=207_208&product_id=925
Choć dziś kolega powiedział mi że do prania aut wystarczy mi george w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie decyzja podjęta i w końcu dokonałem zakup, wybór padł na Karcher puzzi 10/1. Początkowo chciałem kupić Profi 50.1C, ale zawirowania z dostawą oraz brak kontaktu z producentem spowodował zmianę decyzji. Pierwsze wrażenie z użytkowania pozytywne, wykonanie maszynki bardzo dobre, zaciski trzymają, nic nie przecieka. Jedynie mam wątpliwości do strumienia wody ssawki do tapicerki. Szerokość strumienia według mojej oceny jest nie wystarczająca. Dysza daje strumień o kącie około 45-50 stopni, a powinna dawać według moich obliczeń 65 stopni. Próbowałem poszukać w miejscu zamieszkania dysz 65 stopni, ale obecnie brak, muszę szukać w sklepach internetowych. Znalazłem dysze o kącie 80 stopni, ale daje strumień trochę za duży. Lubię mieć sprzęt dopasowany do perfekcji więc dziś pobawiłem się i wykonałem dyszę samodzielnie z mosiądzu, praca żmudna, ale satysfakcja jest. Dysza daje bardzo ładny strumień o odpowiednim kącie, pokrywając całą szerokość ssawki. Dodatkowo strumień wody jest ładnie rozpylany, w dyszy niebieskiej otrzymanej z urządzeniem strumień wody miał duże krople bez odpowiedniego rozpylenia. 

Dla zainteresowanych umieszczam fotki ssawki do tapicerki z podanymi wymiarami, oraz zdjęcie rozpylania na dyszy niebieskiej i porównanie po zastosowaniu mojej dyszy.

DSCF8256i kopia.jpg

DSCF8284i kopia.jpg

DSCF8293i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo żmudna robota i raczej nie opłaci się robić, ja się uparłem i dłubałem około 5 godzin, gdyż miałem w starych zapasach już wytoczony korpus z mosiądzu i tylko wiertła używałem i piłek włosowych

Szukam podobnych w necie, jak coś znajdę, to będę informował o postępach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg relacji doboru odpowiedniej dyszy do Karcher puzzi 10/1

Na pierwszy ogień poszła dysza do opryskiwaczy Stihl 65-0025, https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Opryskiwacze/Akcesoria-do-opryskiwaczy-ręcznych/22413-1525/dysza-65-0025.aspx dysza ta mimo odpowiedniego kąta jest za mała dla potrzeb odkurzacza piorącego.

W wyniku dogłębnego szukania znalazłem odpowiednie dysze TeeJet o kącie 65 stopni oraz płaskim równomiernym strumieniu na całej szerokości. Co ciekawe dysza daje piękne rozpylenie, bez widocznych kropel. Rozpylenie płynu nie wychodzi poza obręb ssawki, pokrywa szczelinę na całej szerokości. Proszę zobaczyć jak pięknie wygląda rozpylony płyn poniżej ssawki, bez widocznych dużych kropel w środku ssawki w przypadku zastosowania oryginalnej niebieskiej dyszy. Podsumowując mam teraz odpowiednie dysze dla odkrzacza piorącego.

Obrazowo wygląda to tak

 

DSCF8381i.jpg

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, #kris napisał:

Panowie krótko:
George czy CT470emoji848.png

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

To tak jak transport bagaży pomiędzy kombi i furgonetką. Obydwoma sukces, tylko kombi trochę dłużej z uwagi na większość ilość kursów... ale za to kombi odrobinę  poręczniejsze w parkowaniu 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.