Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ściągał George'a sam z eBay, nie ukrywam 300-500zl wolę oszczędzić, zazwyczaj zamawiam z Amazonu ale na de. Stoi po tyle co na allegro. Jak tak to poprosiłbym linka bo tam jest jeden sprawdzony sprzedawca na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić jak najbardziej uniwersalny odkurzacz - aby zarówno nadawał się do prania tapicerki w aucie, narożnika czy dywanów w domu oraz odkurzania w domu jak i w aucie - zależy mi również aby dało radę wjechać odkurzaczem pod meble  pod narożnik, szafki itd - czy George się sprawdzi? Czy powinienem wybrać coś innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.08.2019 o 10:32, michulek napisał:

Zamierzam kupić jak najbardziej uniwersalny odkurzacz - aby zarówno nadawał się do prania tapicerki w aucie, narożnika czy dywanów w domu oraz odkurzania w domu jak i w aucie - zależy mi również aby dało radę wjechać odkurzaczem pod meble  pod narożnik, szafki itd - czy George się sprawdzi? Czy powinienem wybrać coś innego ? 

Są generalnie co najmniej dwie opcje:

1. Odkurzacz piorący z funkcją pracy na sucho do odkurzania np.: George

Mamy  jedno urządzenie i jeśli zamierzasz podróżować ze sprzątaniem - mniej noszenia, ale jak ktoś chce głownie prać i nie lubi wtedy przekładać bebechów po odkurzaniu, zmieniając na  ekstaktor to może marudzić.

2. Tylko ekstraktor do prania + odkurzacz

Mamy dwa urządzenia i sytuacja jest odwrotna niż w pkcie 1., za to możemy na upartego zainwestować tylko w ekstraktor a na sucho walczyć tym co mamy w domu albo kupić również mocny odkurzacz przemysłowy na sucho/mokro którym ogarniesz skutecznie np. syf po remoncie

Podsumowując wybór powinny determinować potrzeby, procentowy podział częstości używania tylko na sucho i z funkcją prania, jak również aspekt finansowy. Jeśli chodzi Ci o ergonomię i poręcznośc obsługi to ssawki na sucho masz najróżniejsze, aż do pakietów mini szczelinówek na węże (do trudno dostępnych miejsc) a końcówki ekstraktorów są podobnej wielkości i tam gdzie trudno podejść i tak trzeba kombinować niezależnie od sprzętu.

Moim zdaniem sprawdzi się każdy sprzęt solidnej konstrukcji (takiej żeby w ręku nic nie zostało i bebechy nie umarły) a na dobre efekty prania ma wpływ dobra chemia i myślący czynnik ludzki 🙂

Osobiście mam George'a i poza garażem jest uniwersalny 2w1, ale w garażu ma kolegę który ogarnia na sucho 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad kupnem odkurzacza piorącego do użytku własnego na 3 rodziny. Kanapy, dywany, samochody. Generalnie do użytku kilka razy w roku. Budżet poniżej 1000 i znalazłem Vax 7151. Opinie ma dosyć spoko chociaż nie wiadomo na ile są sponsorowane, jedyny powtarzający się zarzut to głosna praca.
Czy ktoś z Was miał styczność z tym urządzeniem i może coś wiecej na ten temat powiedzieć?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 22:34, tymian napisał:

Witam,

pozdrawiam Wszystkich forumowiczów, dzięki przeanalizowaniu forum kupuję Profi 50.1C EW z możliwością dokupienia elektroszczotki. Z informacji jaką posiadam to koszt około 1200 zł może uda się kupić w przyszłym roku. Dla mnie najważniejsza jest wypranie dywanu, wykladziny o małym wlosiu oraz wykladziny o długim włosiu w domu. Czy możecie coś wskazać oprócz tego modelu do rozważenia? W firmie K-trade ten odkurzacz kosztuje 1670 zł. Czy jest jakaś różnica pomiędzy 50.1C a 50.1C EW oprócz złącza do elektroszczotki. Dziekuję za wszelkie odpowiedzi i jeszcze raz pozdrawiam.

W walorach użytkowych nie. Ta sama turbina i pompa. EW ma dodatkowe gniazdo na elektroszczotkę Profi 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy są jakieś różne wersje Georga? Bo szukam do kupienia i wyskakują mi 2 modele: numatic gve-370 i numatic gve-370-2. jest jakaś różnica? Dodatkowo jak patrzę na aukcjach niemieckich to w większości zamiast Georga to dostępny jest "Numatic Henry Wash HVW370-2" ale on znowu nie ma opcji pracy na sucho. @poorboy masz obecnie jakieś dobre ceny na Georga? Bo zastanawiam się czy szukać w DE gdzie mieskzam czy ściągnąć z PL. wyślij mi ofertę na PW jak znajdziesz chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Puzziego na sell 10/1 sprawny bez ukrytych wad. Śmiga bezproblemu nie cieknie, końcówki szczelne chociaż z plastiki ale trzymają, odkurzacz użytkowal mój pracownik, na własne potrzeby, kupił go jeszcze przed przyjściem do mnie, używany głównie do jego prywatnych potrzeb czasem wyskoczył na jakiś dywan do rodziny czy tez mebel. Technicznie 5+ wizualnie ślady użytkowania ryski, jak najbardziej są, mam foty jak i filmik dla interesanta 😉 z kompletem ssawek plus do dywanów. 

1680, jak dobrze pójdzie to jeszcze znajdzie oryginalny karton. 

IMG_20190907_130427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2019 o 17:56, Aqruti napisał:

Panowie czy są jakieś różne wersje Georga? Bo szukam do kupienia i wyskakują mi 2 modele: numatic gve-370 i numatic gve-370-2. jest jakaś różnica? Dodatkowo jak patrzę na aukcjach niemieckich to w większości zamiast Georga to dostępny jest "Numatic Henry Wash HVW370-2" ale on znowu nie ma opcji pracy na sucho. @poorboy masz obecnie jakieś dobre ceny na Georga? Bo zastanawiam się czy szukać w DE gdzie mieskzam czy ściągnąć z PL. wyślij mi ofertę na PW jak znajdziesz chwilę. 

Na poorboy-a  bym nie liczył. Odpisał  na moją wiadomość w sprawie zakupu georga tylko raz. Napisałem do niego jeszcze 2 krotnie, niestety od 23 lipca do tej pory cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Chcę kupić odkurzacz piorący do swojej skromnej działalności:

 

- pranie na zamówienie

- trzy samochody: dwa okazjonalnie, jeden co roku

- fajnie, gdyby nadawał się do prania dywanów, kanap itp.

 

Najlepiej, gdyby działał na sucho i na mokro + prał, ale nie jest to konieczne.

 

Nie musi być to monstrum, natomiast chciałbym, żeby był w miarę porządny i nie zepsuł się zbyt szybko.

 

Przeglądałem urządzenia Georga, bo myślałem nad Henry Numatic, ale ceny mnie powaliły. Chciałbym zmieścić się w przedziale 600-800 PLN, ale jeśli Waszym zdaniem zdecydowanie warto dołożyć, to tak zrobię. Wolałbym kupić nowy sprzęt. Do tego od razu planuję zakup chemii od Maxifi i szczotki na wiertarkę, tudzież innego narzędzia do szorowania.

 

Może coś z Karchera - Puzzi, czy jak im tam?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, ale przeczytałem coś takiego:

Od 4001 myślę, że na pewno. Z tego co pamiętam to z SE4001 są problemy z pompą (nie bardzo się lubi z proszkami).
Cena jest świetna, bo przewaga na korzyść SE to ponad 500 zł.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś inne pewniaki poza Georgem? Ten SE4001 ponoć wygrywa głównie ceną, niektórzy twierdzą nawet, że tylko ceną. Z drugiej strony George jest w moim odczuciu trochę za drogi... Może znalazłby się jakiś "półśrodek"? Czy lepiej "iść na całość", i kupić to co sprawdzone?

 

Można jeszcze kupić używkę, ale jakoś nie budzą one mojego zaufania. Chyba, że ktoś kupił taki odkurzacz używany i potwierdzi, że wszystko z nim okej.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4001 też to wyczytałem, dlatego z niego rezygnuję. Poczytam o 5.100 gdzie się da i dam znać.

Bardzo możliwe, że w końcu i tak stanie na Georgu

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Panie i Panowie, ja już nie wiem sam zgłupiałem dosłownie. Puzzi 8\1 czy Profi 50.1c a może polecany George 370. Ogólnie chciałbym się zmieścić w 4000, dobra maksymalnie 4500. W zestawie odkurzacz piorący, odkurzacz (Karcher WD3 myślę że wystarczy), myjka ciśnieniowa (tu jestem zdecydowany na Karcher K5), za co co zostanie a może nie kompresor i jakaś maszyna DA. Pomóżcie w dokonaniu wyboru, bo Zelmer Aquawelt nie daje rady a stary Karcher K2 siada. Użytek własny z późniejszym wskazaniem na dorobienie kilku dywanów, kanap i ewentualnie jakieś auto od świetnie.

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja muszę podbić temat... 

Dylemat jest pomiędzy karcher puzzi 8/1 czy numatic george bądź większy brat numatic ct 470-2? 

Ma służyć głównie do prania tapicerki ok 5 razy na miesiąc... 

Ceny wszystkiego widzę zbliżone tzn mój budżet tak do ok 2.000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2019 o 21:50, xadamx napisał:

Nie bardzo. Kiedyś jak byłem na etapie wyboru odkurzacza to czytałem, że ludziom padały te 4001, gdy używali proszku.

Generalnie, w tej cenie nie jest to zły sprzęt, ale ma pewną wadę. Ma mały zbiornik na brudną wodę, odległość od lustra brudnej wody i filtra jest mała. Potrafi zaciągnąć wodę (wtedy dosłownie "dymi" para wodna :), co znacząca skraca jego żywotność. Do prania dywanu kilka razy w roku w domu ok, do pracy nie bardzo.

23 godziny temu, AnsynPL napisał:

No i ja muszę podbić temat... 

Dylemat jest pomiędzy karcher puzzi 8/1 czy numatic george bądź większy brat numatic ct 470-2? 

Ma służyć głównie do prania tapicerki ok 5 razy na miesiąc... 

Ceny wszystkiego widzę zbliżone tzn mój budżet tak do ok 2.000zł

Parametrami wszystkie zbliżone 8/1 będzie minimalnie słabsze (podciśnienie 23kPa), Numatic - i 24kPa.  Pompa natryskowa w każdym Gotec 2bary.

George i Ct470-2 mają w zestawie akcesoria do odkurzania na sucho.

8/1 i George - podobna wielkość zbiorników

Ct470-2 duże zbiorniki - duży komfort pracy + najdłuższy wąż ssący z tych 3

8/1 - bardzo ubogie wyposażenie - tylko ssawka do prania tapicerki

Numatic lepiej wykonany w stosunku do 8/1

8/1 zdecydowanie gorsze pod względem cena/możliwości niż Profi 50.1C

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.