Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, lustroglanc napisał:

Witam.

Przebrnąłem przez całość 93stron tego wątku i nastawiony w jakimś stopniu jestem na Numatic CT 470-2 (z względu na duży zbiornik) lecz spokoju nie daje mi model PROFI 50.1C który to po przeczytaniu wnioskuje że jest:

- gorzej wykonany estetyka (co osobiście nie obchodzi mnie bo nie interere mnie co klient powie czy mu się podoba sprzęt czy nie najwyżej nakleję sobie KARSHER na nim żeby się ludzie nie spinali.... przereklamowane)

- gorsze plastiki ( pytanie czy ma wpływ na działanie i żywotność mimo, że sprzęt będzie szanowany i nie rzucany?)

ale wg papierka ma:

- ma lepsze parametry

- jest niby "efektywniejszy"

- tańszy o około 350zł (kupi się duży zapas chemii w tej cenie)

Pytanie który CT470(czyli taki george większy) czy PROFI 50.1C? ( chyba że 50.1C się nie opłaca gdy nie będzie się używać elektro szczotki (a nie będę) i rozważać model 50C który też starczy do samochodu a jest o 550zł tańszy)

Awaryjność, koszty eksploatacji, efektywność pracy, dostępność części?

Odkurzacz i jego gabaryty do transportu nie przeszkadzają gdy się zdarzy, że nie będzie pracował stacjonarnie.

Przeznaczenie prywatne(auto/dom)/mała działalność pranie tapicerek samochodowych. Ilość kto to wie może z 1 na tydzień?

Prosiłbym doradzenie i rozwianie wątpliwości gdyż chce kupić jeden z nich.

Cześć. tez właśnie zmagałem się z wyborem odkurzacza. byłem bardziej nastawiony właśnie na numatic ct-470-2. Profi jest ponoć wygodniejszy u klienta jeżeli chodzi o zmianę wody. chociaż myślę, że jeżeli weźmiesz ct-470 to nie będziesz musiał często zmieniac. ja jednak kupiłem Georga bo znalazłem w weekend ofertę zwrotu od klienta, bez jednej szczotki, sprawdzony przez sprzedawcę za 200 euro. więc dylemat się sam rozwiązał 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PiterG napisał:

@lustroglanc profi 50C rozni sie od profi 50.1C wydajnoscia pompki "natryskowej" (o ile dobrze pamietam). Osobiscie uzywam 50C.
Zerknij na strone profi europe, zeby porownac oba modele.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Cześć, i PROFI 50C wystarcza Ci do wyprania auta? Jaka masz opinię o jego trwałości długo z niego korzystasz? Jakieś ilości przepranych rzeczy? Nie ma problemu z złączkami z tego co widziałem są miedziane.

I pytanie o ergonomie sawki do tapicerki dojdzie się praktycznie wszędzie? Kąt natarcia przy burcie auta jest ok że dojedzie się do końca np dywanika?

I czy nie rozlatuje się chodzi mi o tą część plastikową górną przezroczystą nie pęka jak w znanym K.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lustroglanc na temat jakosci nie bede sie wypowiadal. Za malo prac wykonalem tym sprzetem. Poki co wszystko jest ok. Sprzetem mozna dotrzec w wiekszosc miejsc. Tam gdzie nie moge, posilkuje sie osobnym spryskiwaczem oraz ssawka szczelinowa.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań ode mnie 🙂

Wybierałem między Numatic George a Profi 50C.

Szybki telefon do @poorboy który jest dystrybutorem obu firm i już wszystko wiedziałem 🙂

Jeżeli potrzebujesz jeden odkurzacz na sucho i mokro - George. Jeżeli tylko na mokro profi powinien się lepiej sprawdzić. Większa moc i większe pojemniki na brudną/czystą wodę. Dodatkowo łatwiej opróżniać pojemnik z brudną wodą.

Za namową kupiłem 50.1C, różni się od 50C tylko ciśnieniem podawania czystej wody, czyli szybciej wypłuczesz tapicerkę. Cenowo wychodzi praktycznie tak samo jak George

Pierwsze wrażenie bardzo dobre, solidne plastiki, ssawka do tapicerki jakością nie odbiega od topowych odkurzaczy. Nic nie wystaje, nie ma ostrych krawędzi. Ludzie z początku narzekali na słabej jakości plastik, od jakiegoś czasu profi to poprawiło ( info od poorboya ).

Jakbym miał się do czegoś przyczepić to do dużej ssawki do dywanów, a raczej dyszy, która nie podaje wody na całej szerokości.

To moje pierwsze odczucia po praniu jednego samochodu i kilku dywanów, zobaczymy jak będzie się dalej sprawował w mojej amatorskiej zabawie, ale jestem dobrej myśli 🙂

 

Czytałem w tym temacie, że w Georgu w małej ssawce do tapicerki metalowa listwa potrafi uszkodzić prany materiał. Znowu w Profi komuś siadła pompka podająca wode.

I jeszcze jedno, Profi w swoich odkurzaczach daje schematy, każda część ma swój numer i wszystko można zamówić w serwisie. Nie wiem jak to wygląda w Numaticu, ale podejrzewam że zakup części będzie tańszy na rzecz Profi.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, eremsc napisał:

Kilka zdań ode mnie 🙂

Wybierałem między Numatic George a Profi 50C.

Szybki telefon do @poorboy który jest dystrybutorem obu firm i już wszystko wiedziałem 🙂

Jeżeli potrzebujesz jeden odkurzacz na sucho i mokro - George. Jeżeli tylko na mokro profi powinien się lepiej sprawdzić. Większa moc i większe pojemniki na brudną/czystą wodę. Dodatkowo łatwiej opróżniać pojemnik z brudną wodą.

Za namową kupiłem 50.1C, różni się od 50C tylko ciśnieniem podawania czystej wody, czyli szybciej wypłuczesz tapicerkę. Cenowo wychodzi praktycznie tak samo jak George

Pierwsze wrażenie bardzo dobre, solidne plastiki, ssawka do tapicerki jakością nie odbiega od topowych odkurzaczy. Nic nie wystaje, nie ma ostrych krawędzi. Ludzie z początku narzekali na słabej jakości plastik, od jakiegoś czasu profi to poprawiło ( info od poorboya ).

Jakbym miał się do czegoś przyczepić to do dużej ssawki do dywanów, a raczej dyszy, która nie podaje wody na całej szerokości.

To moje pierwsze odczucia po praniu jednego samochodu i kilku dywanów, zobaczymy jak będzie się dalej sprawował w mojej amatorskiej zabawie, ale jestem dobrej myśli 🙂

 

Czytałem w tym temacie, że w Georgu w małej ssawce do tapicerki metalowa listwa potrafi uszkodzić prany materiał. Znowu w Profi komuś siadła pompka podająca wode.

I jeszcze jedno, Profi w swoich odkurzaczach daje schematy, każda część ma swój numer i wszystko można zamówić w serwisie. Nie wiem jak to wygląda w Numaticu, ale podejrzewam że zakup części będzie tańszy na rzecz Profi.

Dziękuje, bardzo pomocna wypowiedź :) i tak dokładnie się stanie zamówiłem już u użytkownika @poorboy odkurzacz PROFI 50.1C w super cenie. Czekamy do pierwszych testów. Na pewno wrócę tu się podzielić moimi uwagami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie planuje zakup odkurzacza piorącego. Zależy mi na tym żeby miał odkurzanie na sucho jak i na mokro. Zastanawiam się nad numatic george jak i karcher se6.100. Możecie mi podpowiedzieć w co bardziej warto zainwestować ewentualnie macie może jakie inne propozycje??

Wysłane z mojego PCT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Carmelo55 napisał:

Słuchajcie planuje zakup odkurzacza piorącego. Zależy mi na tym żeby miał odkurzanie na sucho jak i na mokro. Zastanawiam się nad numatic george jak i karcher se6.100. Możecie mi podpowiedzieć w co bardziej warto zainwestować ewentualnie macie może jakie inne propozycje??

Wysłane z mojego PCT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Bierz George od poorboya. Kupiłem 2 lata temu i nie żałuję ani złotówki, ostatnio pompka poszła od podawania wody (odkurzacz wyprał sporo :)). Wysłałem na serwis gwarancyjny, po kilku dniach naprawiony wrócił do mnie. I na sucho i na mokro daje radę, jedyny mankament to częsta wymagana wymiana wody i w zbiorniku z czystą i z brudną wodą ale można się przyzwyczaić 🙂 Jakbym miał drugi raz kupić to też wziąłbym George u niego, tylko teraz dopłaciłbym do 5 letniej gwarancji 😉

Link do profilu: https://kosmetykaaut.pl/profile/44-poorboy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 17:23, rataj napisał:

Bierz George od poorboya. Kupiłem 2 lata temu i nie żałuję ani złotówki, ostatnio pompka poszła od podawania wody (odkurzacz wyprał sporo :)). Wysłałem na serwis gwarancyjny, po kilku dniach naprawiony wrócił do mnie. I na sucho i na mokro daje radę, jedyny mankament to częsta wymagana wymiana wody i w zbiorniku z czystą i z brudną wodą ale można się przyzwyczaić 🙂 Jakbym miał drugi raz kupić to też wziąłbym George u niego, tylko teraz dopłaciłbym do 5 letniej gwarancji 😉

Link do profilu: https://kosmetykaaut.pl/profile/44-poorboy/

Ze swojej strony dodam, że zgadzam się ze wszystkim co napisał kolega. Również miałem dylemat i kupiłem George od poorboya. Nie żałuję i kupiłbym ponownie. 🙂 Z minusami, które zostały wypunktowane również się zgadzam, dodatkowo po kilkudziesięciu wypranych autach odechciało mi się wymieniać zestawu do odkurzania na sucho z tym na mokro i używam już tylko George typowo do prania, a na sucho ogarniam innym sprzęt. Nie mniej, jeśli ogranicza Cię miejsce i nie możesz pozwolić sobie na dwa urządzenia, albo tak jest dla Ciebie wygodniej, to świetna opcja i mocno polecam. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem z Legnicy. Ktoś poda namiary na poorboy? Poszukuję czegoś taniego do prania dywanów i tapicerki amatorsko, do 400 - 600 zł. Może być używane z okolic Legnicy. Mogę podjechać.

Zależy mi by zbyt często nie zmieniać wody. Dobrze jakby zbiornik na brudną wodę był przezroczysty. 

Na rynku wtórnym w okolicy Legnicy nie znalazłem nic ciekawego.

Z tego co się dowiedziałem z forum polecane marki to Karcher, Numatic, Clatronic i Ashbys. Ta ostatnia poza zasięgiem. Było o Zelmerze do prania, ale raczej nie. 

Zainteresowała mnie marka Vax i Bissell. Czy ktoś miał styczność? 

Alternatywna:

W domu mam odkurzacz sucho-mokro, taki se, ale jest. Pomyślałem o pianownicy i dokupieniu ssawek do dywanów i do tapicerki. Czy to ma sens?  Chyba najtańsza opcja? 

Podsumowując używany sprawny odkurzacz ekstrakcyjny lub jw. Nie wykluczam zakupu nowego sprzętu. Ale w tym budżecie to raczej słabo. 

Za wszelkie propozycje, sugestie będę wdzięczny. 

Pozdrawiam 

Przemek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększam budżet do 1000 zł. Zależy mi na szorowarce, jakiejś przystawce. Np. Do Profi.  Od Poorboy dostałem cenę na Profi 7 Max 950 zł. 

Ciekawą ofertą jest VAX 7151 SS. Cena 825 zł. Duża ilość akcesoriów przemawia za zakupem. 

 https://bk-market.pl/gospodarstwo-domowe/717-odkurzacz-pioracy-vax-7151ss-turboszczotka.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Zasięg pracy - 13 m

Długość przewodu 10 m

Wąż elastyczny 3m

Pojemność całkowita:12 litrów (4 litry wody czystej, 8 litrów wody brudnej)

SpinScrub" - specjalna głowica piorąca, na kółkach, z czterema obracającymi się okrągłymi szczotkami, do prania dywanów i wykładzin

Ssawka uniwersalna podłoga - dywan

Końcówka do prania tapicerki samochodowej, obić kanap, foteli

Duża turboszczotka  

Mała turboszczotka 

Końcówka do czyszczenia posadzek twardych (HYDRO)

Ssawka szczelinowa

Szczotka do odkurzania

Końcówka do czyszczenia obić i schodów

Rura teleskopowa

Wąż do płynu piorącego

Roztwór Vax do czyszczenia dywanów

2 x worki papierowe na kurz

1 x worek tkaninowy na kurz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie szedłbym w to coś wyżej, nie zawsze akcesoria świadczą o opłacalności zakupu 🙂 Taka 'szorowarka' z reguły się średnio sprawdza, szczególnie jeśli chodzi o dłuższe włosie, do takich rzeczy niestety lepszy jest osobny sprzęt, np. walcowa Sebo albo jednotarczowa np. Numatic/Karcher/Nilfisk

Poza tym patrząc na zdjęcia - nie kupiłbym tego, te malutkie szczoteczki w 'turboszczotce' nie wróżą niczego innego jak zacinanie się co chwile.
Sam ostatnio zakupiłem odkurzacz Kirby do odkurzania na sucho i czy to zwykły domowy odkurzacz, czy George nie mają do niego zupełnie startu, ale też cena jest kilka razy wyższa więc coś za coś.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie byłem zdecydowany na profi 7.0 Max, ale.. 

Worki jednorazowe dość drogie, filtr 250 zł, zespół silnikowy z turbiną 850 zł, brak zamienników. 

Odkurzacz ma służyć do odkurzania na sucho, musi być worek. Przy odkurzaniu na sucho zapychają się filtry. Oprócz tego funkcja prania, raz na miesiąc/kwartał, pranie dywanów. 

Zakup dość drogi jeszcze do tego bardzo droga eksploatacja. 

Podobna cena za karcher se 5.100. Parametry bardzo zbliżone. Funkcje sucho, mokro, pranie. Jedyny minus plastikowa rura. Natomiast filtry, Worki kosztują grosze, nowy silnik kompletny można już kupić za około 300 zł. 

Podsumowując jestem w punkcie wyjścia. 

Pozdrawiam 

Przemek 

 

Edycja:

do Kärchera nie jestem przekonany...  Może kolega  @poorboy  się wypowie?  A Profi 50 / 50 c? Jak z częściami zamiennymi, workami i filtrami? 

@rataj  dzięki za wpis. Masz jakieś doświadczenia z Kärcherem? 

Edycja2. 

Z tego co przeczytałem to 5.100, to prawie to samo co se 4001/4002. Różnica polega na umieszczeniu zbiorników na wodę. Czyli dalej badziew. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rataj  zostaje przy profi 7.0 Max. Z tego co przeczytałem to i tak przynajmniej klasę wyżej od kärcher se 5.100 . George to 500 zł więcej. A jeżeli porównujemy George'a  w kategorii cenowej do 1500 zł to trzeba brać inne modele obu urządzeń. Np. Profi 50 *. Tylko że 50tka, trochę za duża dla mnie 😁. Karcher zdecydowanie odbiega jakością w tej kwocie. 

Pozdrawiam 

Przemek 

Edycja. 

A jak z cieknącymi wężykami, gdzieś czytałem, że Profi 7.0 potrafi przeciekać. Czy już zostało to poprawione? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

Planuje otworzyć myjnie samochodową na terenie mojego miasta. Jestem na etapie wyboru sprzętu. Czy jesteście w stanie doradzić mi, jaki odkurzacz piorący powinienem kupić? Zależy mi na czymś bardzo dobrym do profesjonalnego, ciągłego użytku. Poniżej zamieszczam moje wybory. Liczę na Wasze komentarze i propozycje:

1. Karcher Puzzi 10/1,

2. Karcher Puzzi 10/2,

3. Numatic GVE 370 George.

Pozdrawiam,

Daniel 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Planuje otworzyć myjnie samochodową na terenie mojego miasta. Jestem na etapie wyboru sprzętu. Czy jesteście w stanie doradzić mi, jaki odkurzacz piorący powinienem kupić? Zależy mi na czymś bardzo dobrym do profesjonalnego, ciągłego użytku. Poniżej zamieszczam moje wybory. Liczę na Wasze komentarze i propozycje:
1. Karcher Puzzi 10/1,
2. Karcher Puzzi 10/2,
3. Numatic GVE 370 George.
Pozdrawiam,
Daniel 
 
Przeczytaj ten wątek ziom, każda z tych pozycji jest tu poruszana ze sto razy...
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 
Czy nadal jeśli chodzi o odkurzacz piorący PROFI 50  lub 50.1C  to dobry wybór czy znajdzie się coś lepszego w podobnym budżecie?
Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam  .
W podobnym raczej nie. Zależy też jak często masz zamiar z niego korzystać. Jeśli bardzo często, to dobry wybór. Jeśli rzadko, to może warto dołożyć do Georga i mieć 2w1 gdzie z odkurzania na sucho będziesz korzystał dużo częściej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RoBee napisał:
6 minut temu, R_a_D_z_I_u napisał:
Cześć 
Czy nadal jeśli chodzi o odkurzacz piorący PROFI 50  lub 50.1C  to dobry wybór czy znajdzie się coś lepszego w podobnym budżecie?
Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam emoji3.png .

W podobnym raczej nie. Zależy też jak często masz zamiar z niego korzystać. Jeśli bardzo często, to dobry wybór. Jeśli rzadko, to może warto dołożyć do Georga i mieć 2w1 gdzie z odkurzania na sucho będziesz korzystał dużo częściej?

Rozumiem, chodzi mi właśnie o sam odkurzacz piorący ponieważ mam już zwykły workowy, wodny i przemysłowy wiec kolejny odkurzacz nie jest mi potrzebny 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, chodzi mi właśnie o sam odkurzacz piorący ponieważ mam już zwykły workowy, wodny i przemysłowy wiec kolejny odkurzacz nie jest mi potrzebny 
 
W takim razie wal śmiało. W tych pieniądzach warto. Jakością wykonania odbiega od Kärcher ale ten z kolei kosztuje dużo więcej monet. Nie wiem czy bez dokładania kilkuset złotych da się kupić coś konkretniejszego.
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RoBee napisał:
5 minut temu, R_a_D_z_I_u napisał:
Rozumiem, chodzi mi właśnie o sam odkurzacz piorący ponieważ mam już zwykły workowy, wodny i przemysłowy wiec kolejny odkurzacz nie jest mi potrzebny emoji3.png
 

W takim razie wal śmiało. W tych pieniądzach warto. Jakością wykonania odbiega od Kärcher ale ten z kolei kosztuje dużo więcej monet. Nie wiem czy bez dokładania kilkuset złotych da się kupić coś konkretniejszego.

Wiem bo jak coś od karchera z linii pro to jak już puzzi 10/1 z dwoma końcówkami  można wyrwać oczywiście nie u producenta za ok 2700 zł, a jak dla mnie to mimo wszystko sporo jak na odkurzacz piorący tym bardziej, że profi jak można wyczytać z forum nie odbiega znacząco od konkurencji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z drogich odkurzaczy karcher puzzi jest przereklamowany. Sam się zastanawiałem i wybrałem Santoemma Sabrina. Parametry na papierze praktycznie 2x takie, zero tandetnego plastiku, 14L na brudy,  12L na płukanie. Auto po 2 godzinach było suche. Ciągnie jak prosty.....  z dwoma kredytami hipotecznymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.