Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu odkurzacz  który będzie służył do prania dywanów. Posiadam Georga(super sprzęt) którym piorę tapicerkę meblowa oraz samochodowa  jednak jest za słaby do prania dywanów . Prosiłbym o jakieś propozycje. Mój budżet to około 2500 zł. Do użytku zarobkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zdecydowałem się na georga i jestem po pierwszym praniu samochodu. Jest super. Zestaw startowy od poorboya czyli Stockmeier kt22 + Carpet Cleaner EX-1 jest bardzo skuteczny. Samochód czyściutki jak z salonu. Jest tylko mały problem. Po praniu w środku po prostu śmierdzi. Nie czuć gumy balonowej ani świeżości. Po prostu śmierdzi kurzem i stęchlizną. Wąchałem fotele i ewidentnie to z nich. Dzisiaj jeszcze raz zrobiłem płukankę z Carpet Cleaner i przeleciałem tapicerkę ale jeszcze nie wyschło a już widzę (czuję?), że nie rozwiązało to problemu. Proporcje stosowałem zgodnie z zaleceniami z etykiety. Czy ktoś wie co może być przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko. Od niedawna zajmuje się praniem tapicerek samochodowych oraz meblowych odkurzaczem piorącym Santoemma SW 15 Hot Foam i mimo że  używam tzw. "szamponu" do wytwarzania piany a jako prespray'u używam Tenzi "brudex" to czasami dopiero za 3-4 razem jest efekt zadowalający. Następnie by wypłukać resztę detergentu używam czystej i przefiltrowanej wody z opryskiwacza z pompką. Jak mógłbym prosić o radę o dobranie lepszej chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki odkurzacz pioracych polecacie do okolo 700 - 800 zl ? Glownie w tym temacie przewija sie george i puzzi. Sam na oku mam zelmera auqawelt bialego. Odkurzacz bedzie uzywaby do prania dywanow, tapicerki oraz wykladziny w samochodzie dla siebie oraz najblizez rodziny. Co w maire taniefo polecacie? Raz juz pytakem o tego zelmera ale brak odp

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 23:17, chudy2355 napisał:

Jaki odkurzacz pioracych polecacie do okolo 700 - 800 zl ? Glownie w tym temacie przewija sie george i puzzi. Sam na oku mam zelmera auqawelt bialego. Odkurzacz bedzie uzywaby do prania dywanow, tapicerki oraz wykladziny w samochodzie dla siebie oraz najblizez rodziny. Co w maire taniefo polecacie? Raz juz pytakem o tego zelmera ale brak odp

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Między Zelmerem a Georgem jest przepaść. Dołóż do Georga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między Zelmerem a Georgem jest przepaść. Dołóż do Georga.
Nie o to pytałem. Wiadomi ze musi byc przepasc bo george to dwukrotnosc ceny zelmera. Ale jakos nie ciagnie mnie do wydania 1500 zl na odkurzacz ktory bedzie uzywany do prania samochodu raz na miesiac lub co 2 miesiace. Nie zajmuje sie profesjonalnie autodetailingiem woec szukam czegos w miare taniego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George posłuży Ci 2x jak nie 3x dłużej jak Zelmer, ma lepsze parametry pracy. Po praniu tapicerka szybko schnie, zelmerem tylko zmoczysz i efektu takiego nie będzie jak w przypadku Georga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chudy2355 napisał:

Nie o to pytałem. Wiadomi ze musi byc przepasc bo george to dwukrotnosc ceny zelmera. Ale jakos nie ciagnie mnie do wydania 1500 zl na odkurzacz ktory bedzie uzywany do prania samochodu raz na miesiac lub co 2 miesiace. Nie zajmuje sie profesjonalnie autodetailingiem woec szukam czegos w miare taniego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

no to jeżeli "nie ciągnie" Cię do zakupu Georga to kup zelmera. Odpowiedziałeś sobie sam na Twoje pytanie i nie wiem co jeszcze ktoś by miał Ci tu napisać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem na poczatku roku odkurzacza pioracego.  oczywiście jak to ja... mala kasa duze wymagania:) mialem do dyspozycji budzet podobny do twojego i koniecznie chcialem odkurzacz z osobnym wiadrem na brudna (odessana) wode i osobny na czysty. Tez szukalem na necie i czytalem, patrzylem po sklepach AGD itd... po kilku tygodniach i odczuwalnym milionie artykulow zdecydowalem sie dolozyc, a dokladniej kupic na raty odkurzacz karcher se 5.100. Odkurzac calkiem spoko, wydajny i zaspokajajacy moje oczekiwania. Fakt zaplacilem jednak wtedy za niego w sumie 1050zl ale warto bylo. Mialem taki sam zamiar jak ty. Ogarnac swoje autko i auto ojca i znajomych i tyle. Czyle raz na miesiac cos tam przeprac jednak wyszlo inaczej. Kto sie dowiedzial ze mam taki bajer od razu chcial miec cos wyprane i w endefekcie wyszlo tak ze odkurzacz sam sie splacil zanim splacilem raty:) 

Dodatkowo w ten model odkurza na sucho czyli sluzy w domu jako zwykly odkurzacz, ogarniam samochody itd. 

Nie namawiam do kupna ale ta historia moze ci jakos pomoze:) 

P.s. nie, nie wypralem jeszcze swojej tapicerki a samochodzie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bertek16 napisał:

Cześć wszystkim, 

Podpowie, doradzi mi ktos gdzie najlepiej zakupić Puzzi?

Mianowicie mam na mysli 8/1 bądź 10/1. 

Będę miał używany na sell 10/1, tylko przegląda zrobię i mogę oddać w dobre ręce 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką szorowarkę wybrać do sporadycznego pranie dywanów?
Najlepiej walcowa z natryskiem i odciągiem brudnej wody.
Myslame na Karcherem PW30 do mojego Georga lub NS270 z serii Profi.

Słyszałem dobre opinie o elektroszczotce Sebo Duo ale ją musiałbym oddzielne pryskać presprayem.

Budżet do 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pozdrawiam Wszystkich forumowiczów, dzięki przeanalizowaniu forum kupuję Profi 50.1C EW z możliwością dokupienia elektroszczotki. Z informacji jaką posiadam to koszt około 1200 zł może uda się kupić w przyszłym roku. Dla mnie najważniejsza jest wypranie dywanu, wykladziny o małym wlosiu oraz wykladziny o długim włosiu w domu. Czy możecie coś wskazać oprócz tego modelu do rozważenia? W firmie K-trade ten odkurzacz kosztuje 1670 zł. Czy jest jakaś różnica pomiędzy 50.1C a 50.1C EW oprócz złącza do elektroszczotki. Dziekuję za wszelkie odpowiedzi i jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

Chcę kupić odkurzacz piorący do praktycznie jednorazowego wyprania około 10 samochodów z najbliższego otoczenia. Prawdopodobnie kupię CLATRONIC BSS 1309. Do tego Power Risne i Master Pre-Spray od Maxify  (w jakich proporcjach one się "zużywają"? 1:1 Pre spray idzie mniej więcej tyle samo co Power Risne?)

Co trzeba dokupić jeszcze do pełni szczęścia? Opryskiwacz, szczotkę i coś jeszcze? Czytałem, że oryginalna ssawka ma bardzo wąski strumień i warto przerobić na dyszę z opryskiwacza, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, czarekn napisał:

Cześć Wszystkim!

Chcę kupić odkurzacz piorący do praktycznie jednorazowego wyprania około 10 samochodów z najbliższego otoczenia. Prawdopodobnie kupię CLATRONIC BSS 1309. Do tego Power Risne i Master Pre-Spray od Maxify  (w jakich proporcjach one się "zużywają"? 1:1 Pre spray idzie mniej więcej tyle samo co Power Risne?)

Co trzeba dokupić jeszcze do pełni szczęścia? Opryskiwacz, szczotkę i coś jeszcze? Czytałem, że oryginalna ssawka ma bardzo wąski strumień i warto przerobić na dyszę z opryskiwacza, prawda to?

Odnośnie maxifi wszystkie dokładne proporcje masz rozpisane na opakowaniach tak więc postepujesz zgodnie z wytycznymi... 

Odnośnie dyszy przerabiasz jak ci pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuję odkurzacza na sucho i mokro do zastosowań domowych i auta. Zależy mi na tym, aby oprócz prania ekstrakcyjnego posłużył też za "mopa" do podłóg twardych i jako zwykły odkurzacz, który nie będzie uciążliwie głośny i ciężki. Myślałem nad Karcher SE 4001, do wyrwania za ok. 800 zł, co o nim sądzicie? Może warto dołożyć do czegoś innego? I jak takie odkurzacze "all in one" sprawdzają się w domu? Obejdzie się bez konwencjonalnego odkurzacza albo bezprzewodowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 10:02, tomek909 napisał:

Jaką szorowarkę wybrać do sporadycznego pranie dywanów?

To co wypisałeś poniżej to elektroszczotki, nie szorowarki. Miałem ten sam dylemat, ale po rozmowach z ludźmi którzy w tym siedzą kupiłem osobną szorowarkę + zbiornik na chemię.  Wyszło 1000zł. Karcher BDS 33 190C, dwie szczotki i pojemnik. Rozglądałem się za Karcherem BR400 ale 30kg wagi mnie zniechęciło, znowu cena BR30 też sporo przewyższała budżet. A tak mam nowe szczotki, nowy zbiornik i szorowarkę w bardzo dobrym stanie.

Prałem dywanik Georgem i prespray wcierałem ręczną szczotką, po tygodniu wyprałem go wcierając prespray szorowarką - wyciągnęło to tyle brudu jakby dywanik nie był w ogóle czyszczony. Jakbyś miał pytania to pisz pw : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Killaz napisał:

George będzie w czymś lepszy od Karchera? Jak rozumiem, też ma funkcję odkurzania na sucho, jak zwykły odkurzacz?

Od 4001 myślę, że na pewno. Z tego co pamiętam to z SE4001 są problemy z pompą (nie bardzo się lubi z proszkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.