Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pytanie głównie do @poorboy, bo głównie ogarnia tu niuanse odkurzaczy, ale z chęcią posłucham też rad innych.

Zastanawiam się na zakupem jednego z trzech modeli:

1) Karcher SE 4001, ale:

W dniu 1.10.2019 o 19:41, poorboy napisał:

 Ma mały zbiornik na brudną wodę, odległość od lustra brudnej wody i filtra jest mała. Potrafi zaciągnąć wodę (wtedy dosłownie "dymi" para wodna :), co znacząca skraca jego żywotność. Do prania dywanu kilka razy w roku w domu ok, do pracy nie bardzo.

2) Karcher SE 5.100 (czy ma ten sam problem co powyżej? Konstrukcja urządzenia jest trochę inna, na moje oko nie tak bardzo cylindryczna. Poza tym 4L zbiorników wydaje mi się mało)

3) Profi 7.0 Max (nie mogę nigdzie znaleźć info o wielkości zbiorników (tylko tyle, że na sucho 15L).

Najbardziej skłaniam się ku Profi, moim zdaniem najciekawsze parametry (poza wspomnianą niewiadomą odnośnie zbiorników).

Praca póki co trudna do ocenienia, na pewno z czasem coraz więcej zadań, na razie trzy auta, kilka mebli tapicerowanych i 20m2 wykładziny "komercyjnej").

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jendrek napisał:

Czy uda się kupić ekstraktor za ok 500-600 pln? Oczywiście do zastosowań domowych/hobbystycznych. Zależy mi tylko na wciąganiu wody, funkcje odkurzania, natrysku detergentów itp. nie będą konieczne. 

Odkurzacz ekstrakcyjny, to właśnie odkurzacz piorący.

Jeśli zależy Ci na urządzeniu do zbierania wody (odkurzacz wodny), to spokojnie kupisz sprzęt w tym budżecie, np. Karcher WD3, Stanley SXVC20PTE, Zelmer Aquos itp.

Chyba że chodzi o coś takiego jak Euro-Craft ERB1800 lub Bass Nr kat. 4206.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MOU napisał:

Odkurzacz ekstrakcyjny, to właśnie odkurzacz piorący.

Jeśli zależy Ci na urządzeniu do zbierania wody (odkurzacz wodny), to spokojnie kupisz sprzęt w tym budżecie, np. Karcher WD3, Stanley SXVC20PTE, Zelmer Aquos itp.

Chyba że chodzi o coś takiego jak Euro-Craft ERB1800 lub Bass Nr kat. 4206.

Te do oczek wodnych to jak rozumiem  odkurzacze przemysłowe z separatorem glonów i upustem na dnie? Spoko rozwiazanie, ale to chyba bardziej w takim razie w stronę tych pierwszych bym się skłaniał. 

Karcher i Stanley to zwykle warsztatowe odkurzacze z gąbką na filtrze jak się domyślam i zestawem końcówek do tapicerki? Pytam, bo w sumie mam ze 2 takie odkurzacze i może któryś doraźnie by się nadal. 

Zelmer aquos to z tego co rozumiem odkurzacz z filtrem wodnym. W sumie teoretycznie może się nadawać do wciągania wody. Takie rozwiązanie się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś dostępna jakaś mała koncówka do prania? Nie chodzi mi o szczelinową, tylko o coś krótkiego co mieści się w dłoni. Standardowe są dosyć długie, końcówka, spust i jeszcze kawałek rury, manewrowanie tym w ciasnym aucie, czy pranie foteli bez wyciągania jest mocno nie komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jendrek napisał:

Karcher i Stanley to zwykle warsztatowe odkurzacze z gąbką na filtrze jak się domyślam i zestawem końcówek do tapicerki? Pytam, bo w sumie mam ze 2 takie odkurzacze i może któryś doraźnie by się nadal. 

Zelmer aquos to z tego co rozumiem odkurzacz z filtrem wodnym. W sumie teoretycznie może się nadawać do wciągania wody. Takie rozwiązanie się sprawdza?

Co do Zelmera, niestety nie powiem.

A pozostałe dwa, to odkurzacze uniwersalne. Mam tego typu odkurzacz w domu (konkretnie marketowy z Juli) i dawał radę z wciąganiem wody. Należy pamiętać, że służy raczej w warunkach domowych, do niewielkich kałuży, a nie osuszania basenu (ze względu na mały zbiornik).  Odkurzałem nim na sucho i zbierałem wodę i nic mu nie było. Teraz stoi w kącie, bo Jula już nie prowadzi sprzedaży filtra do niego 🙄

8 godzin temu, MirekGTS napisał:

Jest gdzieś dostępna jakaś mała koncówka do prania? Nie chodzi mi o szczelinową, tylko o coś krótkiego co mieści się w dłoni.

W katalogu Karchera znalazłem dosyć małą końcówkę (numer katalogowy: Karcher 2.885-018.0), ale musiałbyś sprawdzić, czy przypasuje do Twojego odkurzacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher WD5 - da radę uprac tym samochód? Jest do wygrania w konkursie, ale jeśli się nie sprawdza w tej dziedzinie, to średnio mnie on interesuje.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zelmer aquawelt pro. Nawiasem mówiąc na sprzedaż 🙂 Raz użyty do dywanu i raz do samochodu, Ciągnie jak wściekły.

Generalnie prosty w obsłudze. Opróżnianie i uzupełnianie po naciśnięciu 1 przycisku. Polecam. Za 700 zl mogę sprzedać jakby ktoś chciał.

Niestety nie mogę zamieścić ogłoszenia w zakładce ofert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uczciwie powiem, że przeczytałem około 50% tego wątku i dalej nie mam jasności.

Potrzebuje odkurzacz żeby wyprać kanapę  i dwa fotele, może kilka razy do roku (dzieci), plus, skoro będę już miał taki odkurzać tapicerkę w aucie, generalnie sporadycznie.

Mam świadomość, że George to najlepszy wybór jakość/cena, jednak wydatek 1500 zł trochę boli.

Czy do wspomnianego użytku Karcher 4001/4002/5100 wystarczy? Jeśli tak to który? Zawsze to 500 zł w kieszeni do wydania na chemie - przy okazji co najlepiej kupić?

Dodam, że przez chwilę myślałem też o Profi 7.0, cena zbliżona, ale jednak są tutaj użytkownicy niezadowoleni z takiego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dopiero zamierzam kupić, ale dowiedziałem się już do tej pory, że...

 

5100 jest okej, trochę "doroślejszy" od 4001. Możesz śmiało rozważyć. Opinie są dobre.

4001 do sporadycznego użytku wystarczy,do 5.100 mu brakuje, ale jest też dużo tańszy.

Ten trzeci - nie wiem, nie spotkałem się.

 

Wydaje mi się, że 5.100 będzie rozsądnym kompromisem, biorąc pod uwagę wypadkową ceny, jakości i parametrów. George do użytku niekomercyjnego nie będzie Ci chyba koniecznie potrzebny, ale ponoć trudno mu dorównać jak chodzi o wydajność.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MMCzysci napisał:

Wydaje mi się, że 5.100 będzie rozsądnym kompromisem, biorąc pod uwagę wypadkową ceny, jakości i parametrów. George do użytku niekomercyjnego nie będzie Ci chyba koniecznie potrzebny, ale ponoć trudno mu dorównać jak chodzi o wydajność.

No to chyba zdecydowałem 🙂

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam szybkozłaczki wody do odkurzacza numatic George GVE370. Chciałbym podłączyć elektroszczotka Karchera i nie wiem jak załączyć węże. Końcówka w numaticu jest żeńska ale to chyba nie jest typowa pneumatyczna czy się mylę?

Szukam szybkozłaczki wody do odkurzacza numatic George GVE370. Chciałbym podłączyć elektroszczotka Karchera i nie wiem jak załączyć węże. Końcówka w numaticu jest żeńska ale to chyba nie jest typowa pneumatyczna czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możecie podlinkowac która końcówka do mojego wd3 będzie się nadawać przy odssysaniu wody z tapicerki tudzież wersalki? 

Przeglądałem w necie ale wszystkie jakie znalazłem są z dyszami, znajdę taka ssawke bez tej dyszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie kupiłem 6.100 narazie wrażenia pozytywne. Ma funkcję i nakładkę mycia twardych podłóg. Wiecie jakiego płynu mogę użyć do spryskania? Czy może to być RM537? Mam na myśli zrobić roztwór w pojemniku na czystą wodę. Czy są inne środki do tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.