Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

Szybie pytanie.

Kupiłem Gyeon Q2M Silk Dryer 70x90cm

 

Pacjent do wycierania to meganka w kombi.

Może, źle wykonuje czynności :D

 

Suszę od razu po spłukaniu, czy lepiej trochę odczekać aż spłynie woda ? oraz czy jeden wystarczy bo mam wrażenie, że słabo zbiera, może wina tego, że nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój fluffy ma humory mimo że cały czas piore go tak samo, czasem po praniu wygląda jak nowy, a czasem nadaje się tylko do wyrzucenia...

Zamówiłem już nową "podróbe" fluffiego o gramaturze 350. Cena niska, zobaczymy jak to będzie zbierać i zachowywać się po praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Możliwe jest żeby przez używanie ręcznika do osuszania (http://tuningkingzshop.pl/pl/p/Rewelacyjny-recznik-do-osuszania-karoserii-TK-Car-Cosmetics-LARGE-BLUE-FLUFFER/11879) powstały dość duże rysy na lakierze? W zeszłym roku malowałem wszystkie dokładki i nadkola w kolor nadwozia, a teraz po zimie wyszły zarysowania. Przyznam, że raz w grudniu byłem zmuszony umyć auto na myjni automatycznej, ale nie sądzę żeby jedno mycie spowodowało takie defekty, szczególnie że regularnie używam niezłej chemii oraz zabezpieczam karoserie woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy używał ktoś ręcznika CARBON COLLECTIVE ONYX, jeśli tak to jakie ma spostrzeżenia porównania do innych?

 

Tak, wczoraj miałem tę przyjemność! :)

 

Wycierając wyłącznie budżetowymi mikrofibrami nie mam czego porównywać, ale mogę napisać jakie wrażenie - BARDZO POZYTYWNE!

 

Ręcznik jest chyba najgrubszy i najdelikatniejszy - podczas zakupu porównywałem go z paroma innymi, żaden nie mógł się z nim równać. Plusem wg mnie jest również to, że nie jest wielki jak spadochron czy prześcieradło - niektóre tak wyglądały.

 

Wchłania wodę rewelacyjnie - bez tarcia, ścierania, ściągania... przykładasz i w momencie jest sucho! :D

 

Kombi wytarłem bez wykrecania, jedną stroną - puszysta fibra jest z obu, jest zszyty z dwóch części, i pomimo tego pozostał prawie suchy.

 

Podsumowując, POLECAM! :)

 

Pozdrawiam

- Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie kojarzę pozostałych nazw.

 

Prawda jest taka, że jechałem z zamiarem zakupu ONYXa, zachęcił mnie opis - 1200 gsm, 2,5 litra wody... :)

 

Po wymacaniu i porównaniu z innymi, zdecydowałem, że go kupię i sprawdzę. :)

 

Po pierwszym osuszaniu, uważam, że warto i nie żałuję. :)

 

Teraz pozostaje tylko kwestia, jak z jego wytrzymałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym sezonie wysłużony Fluffy poszedł na emeryturę i zastąpił go WWL Big Tao... przepaść. :-]

 

faktycznie Tao jest takim kozackim ręcznikiem do osuszania samochodu i jest sens na niego tyle wydać ?

Również jest lepszy od waflowych ręczników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie Tao jest takim kozackim ręcznikiem do osuszania samochodu i jest sens na niego tyle wydać ?

Również jest lepszy od waflowych ręczników ?

Kozacki jest bardzo, Fluffy przy nim przypomina szmatę a nie ręcznik. To jest mega gruba i puszysta fibra. Natomiast czy jest sens wydawać na niego tyle pieniędzy... ja nie żałuję tego zakupu, wprost przeciwnie. Natomiast wielu stwierdzi że Fluffy im wystarczy.

 

Tu masz fotkę z porównaniem grubości obu złożonych w tej samej wielkości kostkę: :-]

https://onedrive.live.com/redir?resid=62EE2AD0925A8BB3!25539&authkey=!AHXzBX4opzTM4NI&v=3&ithint=photo%2cjpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie Tao jest takim kozackim ręcznikiem do osuszania samochodu i jest sens na niego tyle wydać ?

Również jest lepszy od waflowych ręczników ?

Kozacki jest bardzo, Fluffy przy nim przypomina szmatę a nie ręcznik. To jest mega gruba i puszysta fibra. Natomiast czy jest sens wydawać na niego tyle pieniędzy... ja nie żałuję tego zakupu, wprost przeciwnie. Natomiast wielu stwierdzi że Fluffy im wystarczy.

 

Tu masz fotkę z porównaniem grubości obu złożonych w tej samej wielkości kostkę: :-]

https://onedrive.live.com/redir?resid=62EE2AD0925A8BB3!25539&authkey=!AHXzBX4opzTM4NI&v=3&ithint=photo%2cjpg

 

faktycznie na zdjęciu robi wrażenie grubość Tao ( tj recznik o wymiarach 89x59 ? ), ale powiedz mi, czy np ręczniki np takie, nie są porównywalne do Tao, lecz cenowo zdecydowanie lepiej, zobacz na gramature obu:

1. http://showcarshine.pl/home/691-microfi ... 1200g.html

2. http://showcarshine.pl/home/1551-showca ... ronny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo za równowartość jednego flufiego można kupić dwa Janki do podłóg i też do osuszania będą spoko. Jak dla mnie dwa mniejsze ręczniki lepiej się sprawdzają i są wygodniejsze niż jeden bardzo duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.