Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

642353 Kupiłem Fluffiego z aukcji:http://allegro.pl/show_item.php?item=5886615634 i tragicznie się nim osusza, trzeba go co element wyciskać co bardzo przeszkadza przy jego gabarytach.. Może ja coś źle robię? Zanim zaczynacie osuszać zwilżacie go trochę ? Mógłby ktoś opisać jak to robi ?

Witaj. Ja mam taki sam ręcznik tylko kupowałem u jednego z partnerów forum i powiem ci ze przy pierwszym użyciu tez byłem niemile zaskoczony:( Ale spokojnie spokojnie, pierwsze pranie i przy drugim podejściu było już lepiej i nawet daje rade. Mam już go prawie rok i jest ok jeszcze. A piorę zawsze wszystkie fibry ręcznie i z mydłem biały jeleń a raz na 3-4 prania daje troszkę octu do wiaderka i mocze powiedzmy noc, piorę, wykręcam, rozczepuję i nigdy nie susze w słońcu:) Trochę czasu za zajmuje wypranie sterty szmatek ale sposób daje rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu używałem naturalnej irchy. Za każdym razem byłem pod wrażeniem jak to ściąga wodę. Kosztowało coś koło 8 dolców, ale nie jestem w stanie zagwarantować, że produkty na naszym rynku są tez świetne. Używałem syntetycznej to zero porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze Wam się pracuje tymi fluffy itd? Ostatnio na próbę kupiłem ręcznik z mikrofibry o gramaturze 400g (K2 Moli) i powiem szczerze, że średnio. W porównaniu do starego dobrego water magnata z Meguiars nie ma to polotu. Może i osuszy, ale zostawia dużo mazów, zacieków itd. Gdzieś water magnatem zbierało mi się dużo lepiej ale niestety stary po paru latach zużył się i myślę o zakupie czegoś nowego. Nie wiem czy obecnie jakość water magnata nie odbiega od tej sprzed paru lat? A może te fluffy tylko w innym wydaniu lepiej się sprawują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie używam combo w postaci New Fluffy i docieram Yellow Waffle Drying Towel od SG. Jest bardzo delikatny i świetnie chłonie wodę.

 

Czyli dalej wafle górą :) Jak ten SG wypada w porównaniu do Meguiars Water Magnat, bo widzę jest sporo tańszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

matteo, moim zdaniem bardzo podobnie. Yellow jest też bardzo delikatny i miękki. Świetnie chłonie wodę. Idealny do "docierania" i wszelakich wnęk. Minus - lubi się zaciągać o ostre krawędzie np. drzwi, więc trzeba się z nim ostrożnie obchodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viento, ostatnio pytałem w jakiej kolejności wycierać. Ja akurat najpierw zbierałem wodę Waflem SG a potem dotarłem (dopolerowałem) Fluffym. Wydaje mi się, że Wafel chłonął wodę ale nie wykańczał na połysk. Jak by mazy zostawały. Muszę Twojej kolejności spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak ma się to

http://showcarshine.pl/osuszanie/174-sh ... pper-.html

 

do tego

http://www.decathlon.pl/rcznik-l-80x130 ... 61636.html

 

ktoś ma porównanie?

do jednego dochodzą koszty wysyłki drugi natomiast mam niedaleko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr@sta, ten drugi jak najbardziej nadaje się ale do położenia na plaży. Kompletnie nie nadaje się do osuszania auta. Suma sumarum nie ma co oszczędzać i odżałować dychę na wysyłkę. Jesteś świeżak więc pewne sprawy trzeba Ci przyswoić :D Sprawdza się tutaj zasada, że lepiej wydać raz a porządnie.

 

Od biedy jak chcesz coś na miejscu to możesz zakupić pomarańczową mikrofibrę K2 Moli, która jest zazwyczaj do kupienia w sieci Real/Auchan za bodajże 19zł lub allegro w podobnym pieniądzu z wysyłką. Ma wielkość 60x60cm i jest dosyć gruba więc nawoskowane auto może osuszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można kupić dwie fibry Jan Niezbędny do podłóg za około 14zł. Są jakościowo podobne do pierwszych flufich, dobrze chłoną wodę i są dość wytrzymałe, do tego jak dla mnie dwiema fibrami wygodniej wyciera się auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateeusz_sz, Mam w pracy spalinową dmuchawę. Jeżeli auto nawoskowane to można osuszyć w 99%, kolejnym plusem jest to, że nie trzeba używać kompresora.

Są też minusy np: w gorące dni podczas osuszania mogą zostawać delikatne ślady po wodzie. Jednak każdy qd sobie z nimi radzi bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateeusz_sz, Mam w pracy spalinową dmuchawę. Jeżeli auto nawoskowane to można osuszyć w 99%, kolejnym plusem jest to, że nie trzeba używać kompresora.

Są też minusy np: w gorące dni podczas osuszania mogą zostawać delikatne ślady po wodzie. Jednak każdy qd sobie z nimi radzi bez problemu

A jezeli chodzi o bezpieczeństwo ? Fakt, auto nawoskowane, ale czy 3000W i Ok 300-400km/h nadmuchu nie narobi jakiegoś dziadostwa ?:)

Orientuje sie ktoś wgle jaka sile nadmuchu ma np dmuchawa w myjni automatycznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.