Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

ta czerwona mikrofibra topdrive wogle nie wchlania wody, ona jest raczej do przecieranie wnek lub kokpitu..

czy przecierajacec fluffiego po nawoskowanym aucie tez beda robily sie mikroryski tzw swirle?

przyznam sie ze do tej pory tak wycieralem auto, z tymze ze jeszcze za korekte sie nie bralem wiec wiele to nie zmienia..

a tym bardziej do osuszenia auta w stylu poklepywania lezacego fluffiego nie ma czasu na bezdotyku w takich temp jakie teraz panuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze mycie mam za sobą, 4 godziny pracy bo nie mam wprawy. Niestety odkryłem 3 rysy na lakierze i 2 wgniecenia metalu na feldze.

 

Miałem problem z usunięciem takich dziwnych czarnych kropek (takie jakby ziarenka piachu) w różnych miejscach, nie schodziły przecierając je rękawicom z szamponem, dopiero jak spróbowałem paznokciem do odeszła, ale postanowiłem tego nie robić aby nie porysować lakieru. Ktoś wie jak to usunąć?

 

Drugi problem to dziwne odciski na przyciemnianych szybach, tak jak by zaschnięte krople które niczym nie można ściągnąć, nawet szorowanie nie pomaga, jakiś pomysł?

 

Jakie wymagania trzeba spełnić aby tworzyć nowe tematy? Nie chcę tutaj poruszać moich problemów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Marcin :) Dokładnie właśnie w dolnych częściach karoserii. Czy takie rzeczy schodzą tylko glinką? Rozumiem, że należy ją użyć po głównym myciu ponieważ dopiero wtedy uwidaczniają się one dobrze, tak?

 

Albo jestem ślepy, albo nie mogę znaleźć przycisku do tworzenia tematów, gdzie on jest? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej użyć przycisku "szukaj"

Co do smoły to poczytaj o https://www.google.pl/search?q=mac+pric ... u8Ud3rg8AI

 

A na marginesie nowe auto odstawiłbym do studia detailingu i polożył jakąś powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, jesteście wspaniali! Opcja szukaj rzeczywiście daje wyśmienicie i znajduje prawie wszystkie rozwiązania na moje problemy, bardzo dobrą rade mi daliście, dziękuję :)

 

Nie mogę jednak znaleźć jak się nazywają i jak usunąć te szaro-przezroczyste kropeczki na przyciemnianych szybach, wyglądają trochę jak tłuste białawe kropki albo coś w tym stylu, niczym nie chcą zejść, jak by co zrobię zdjęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie małe pytanie? Wiem, że może się ono wydawać głupie albo oczywiste lecz jest to mój pierwszy ręcznik do osuszania. Otóż ostatnio zakupiłem ręcznik Yellow Fluffy Dryer. Chcąc postępować z nim tak jak na filmikach, które oglądałem ręcznik rozłożyłem na masce i chciałem delikatnie ściągnąć. Problem jest jednak w tym, że stawiał on dość mocny opór na początku. Dodam, że auto było tylko myte, nie glinkowane, nie woskowane. Czy to może być powód? Czy w takiej sytuacji mikrofibra nie porysuje mi lakieru (z jednej strony podczas przejeżdżania po niej palcami czuć jak włókna zaczepiają o palce)? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że to był problem, niezabezpieczone auto ciężko osuszyć dwoma takimi ręcznikami. Taki mały trik - jak chcesz osuszyć niezabezpieczone auto pryśnij na bezdotyku wosk z lancy i spłucz wodą demineralizowaną - zostanie dużo mniej wody na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pierwsze 10 postów tego tematu ale chciałbym się jeszcze zapytać jakie produkty są teraz polecane (tamte były z 2009). Czytałem, że w pierwszych postach wszyscy polecają Water Magnet Microfiber Drying Towel i chyba taki kupię. Szukam czegoś sprawdzonego do około ~100zł, najlepiej chyba z waflowym wzorem, bo ten najlepiej wchłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szukam czegoś sprawdzonego do około ~100zł, najlepiej chyba z waflowym wzorem, bo ten najlepiej wchłania.

Jak w tej cenie, to bież Wet Wet Look Tao Big :good: . Nie jest to wafel ale chłonie jak dziki. Ja używam do golfa i osuszam całego, i mam wrażenie że mógłbym jeszcze jednego :D . Ooo, tak jakoś mi sam z siebie rym wyszedł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyruszyłem ręcznikiem Gyeona. Nie chce juz nic innego, tylko ten ręcznik! Wszystkie fluffy lecą na szmaty do podłogi.

 

3 lut 2015, o 21:54

 

Dziś wyruszyłem ręcznikiem Gyeona. Nie chce juz nic innego, tylko ten ręcznik! Wszystkie fluffy lecą na szmaty do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.