Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie czekam na ręcznik z auto finesse nie tani ale myśle ze bedzie robił robotę

Wstawię foto na dniach jak by ktoś był zainteresowany

Juz jest w weekend napisze czy jest tak jak na filmie poniżej w dotyku robi wrażenie zobaczymy czy zrobi robotę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etr, Osuszyć możesz i jednym flufim, tyle że wygodniej to robić przy użyciu dwóch ręczników (jeden ręcznik na jedną stronę auta). Tak samo w przypadku K2 Moli najlepiej i najwygodniej jest używać 2 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocet ma to do siebie że wypłukuje z tkanin resztki zaschniętego proszku, którego sama woda nie usunęła, a który w dużym stopniu odpowiada za to że tkaniny robią się twarde po praniu, szczególnie jak ktoś ma zwyczaj sypania proszku do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem K2 Moli do osuszania i zupełny kibel. Nawet jak już przesłał zostawiać włoski na karoserii to i tak wody nie zbierał jak trzeba :(. Może da radę po pierwszym praniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Fluffiego z aukcji:http://allegro.pl/show_item.php?item=5886615634 i tragicznie się nim osusza, trzeba go co element wyciskać co bardzo przeszkadza przy jego gabarytach.. Może ja coś źle robię? Zanim zaczynacie osuszać zwilżacie go trochę ? Mógłby ktoś opisać jak to robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Fluffiego z aukcji:http://allegro.pl/show_item.php?item=5886615634 i tragicznie się nim osusza, trzeba go co element wyciskać co bardzo przeszkadza przy jego gabarytach.. Może ja coś źle robię? Zanim zaczynacie osuszać zwilżacie go trochę ? Mógłby ktoś opisać jak to robi ?

A ile ręczników używasz do osuszenia? :o

Jednym ręcznikiem ściągnij dużą ilość wody (szczególnie dach, maska, szyby) a drugim popraw i wysusz.

Nie zwilżamy ręcznika!

Zwróć też uwagę na pranie swoich ręczników by szybko nie straciły swoich właściwości. Pierz w temperaturze minimum 60C. Może warto pomyśleć o produkcie do prania mikrofibr? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na forum to ludzie używają jeden i to bez wyciskania, ja też jednym próbowałem ale się poddałem i miałem ochotę go wyrzucić. Było to pierwsze osuszanie tą mikrofibra i nigdy nie była prana, ale warto wiedzieć że wyszedł taki środek, dzięki.

 

Ktoś jeszcze się wypowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci fibr z reguły nie zalecają prania w wyższej temperaturze niż 40 stopni ze względu na poliestry, z których zrobione są fibry.

Jeśli się nadtopią od wysokiej temperatury, to będą słabiej chłonęły wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzepać fibre po praniu i rozczesać po wyschnięciu. Ot cała filozofia :good:

 

Pomimo porad, dot. rozczesywania MF po praniu - nie polecam, zwłaszcza przy MF o gramaturze >350 GSM. Po wyczesaniu Cobry i no name o gramaturze (tak na oko) 500 GSM, sypie się z nich pył, który pozostaje na lakierze przy polerowaniu wosku i docieraniu QD. Porażka. Pomogło dopiero kolejne pranie (bez kolejnego wyczesywania). Samo porządne strzepanie wilgotnej po praniu MF wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.