Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziś zobaczyłem :mrgreen:

 

Fakt, mam od premiery, ale ciągle nie miałem czasu umyć ręcznie. Z wyglądu rewelka, wykonanie też świetne, na sucho nie ma się do czego przyczepić. Jak tylko użyję to napiszę tu i może w jakimś testowym temacie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić mój ostatni zakup Poorboy's World Waffle Weave Drying Towel. Bardzo dobrze zbiera w porównaniu z moim innym ręcznikiem waflowym. Bardzo szybko przylega do powierzchni i dużo wody ściąga. Kosztował nie mało, ale moim zdaniem jest wart swojej ceny. Generalnie jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć!

 

Jutro będę pierwszy raz ręcznie mył nowego mercedesa z salonu i chciałbym się was zapytać czy ściereczka z Tesco za 5zł będzie bezpieczna do jego wycierania. Niestety w tej chwili nie mam niczego innego do dyspozycji oprócz irchy naturalnej (Tesco). Najgorsze co mógłbym zrobić to porysować nowy lakier. Chodzi o ściereczkę mikrofibrową do użytku zewnętrznego firmy Topdrive (40x40) którra ma skład 80% poliester i 20% poliamid.

ShotType1_328x328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej nie myj tego Mercedesa jutro?

Jak juz naprawde musisz to przy osuszaniu nie jezdzij tą mikrofibrą po lakierze-tylko poloz i delikatnie przyklepuj aby wchłonela wode.Tyle, ze nie wiem czy to w ogole chlonne będzie, a jak juz to bedziesz musiał wykrecać mocno po każdym elemencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MF, która ma służyć do osuszania karoserii, najważniejsze są: wielkość (powierzchnia, którą jednorazowo pokrywa lakier), jej gramatura i miękkość/skład. Ściereczki z Tesco (w tym przypadku TopDrive) nadają się raczej do czyszczenia progów, felg i do przecierania kokpitu. Do lakieru zdecydowanie nie polecam - zwłaszcza do lakieru nowwgo auta. Chyba, że uważasz, iż swirle na lakierze dodają smaku autu... Acha - chyba wiesz o tym, że osuszanie lakieru ręcznikiem polega na dociskaniu nieruchomego ręcznika do powierzchni lakieru, a nie na szorowaniu ręcznikiem po lakierze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprałem ręcznie na wszelki wypadek tą ściereczkę w hipoalergicznym płynie bez zmiękczaczy i wybielaczy i doznałem szoku, woda była krwista jak krew, na pewno nie zamierzam wycierać tym białego samochodu. Nie polecam nikomu tej szmatki. :/

 

Dzięki Filip za rady jak jej używać, zastosuję się do nich jak będę używał lepszej mikrofibry. :) Ciekawą metodę przedstawiłęs.

 

Tobie Arek też bardzo dziękuję, dzięki za parametry które są ważne, nie zdawałem sobie w z nich sprawy. Myślę, że tak jak poleciłeś użyję jej co najwyżej do felg. :) Teraz wiem, dziękuję, że mi to powiedziałeś przed jutrzejszym dniem. Oglądałem kilka filmów jak poprawnie myć ale o suszeniu jest zawsze mało.

 

Znalazłem jeszcze dość dużą mikrofibrę Cobra Gold Plush Microfiber Tower za około 30zł (niby do polerowania) dość pokaźnych rozmiarów 60x40cm (wygodnie się wyciera takim rozmiarem?). Myślicie, że ta się nada czy lepiej poczekać i zainwestować w lepszy sprzęt? W każdym razie dziękuję bardzo za rady, na prawdę znacie się na temacie.

 

DSC01245.jpg

 

Oglądałem pewien film, myślicie, że metoda suszenia jaką przedstawia osoba na filmie jest ok dla mnie (z tym, że bez tych preparatów co ten pan ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim machaniu ręcznikiem robią sie ryski.Ogolnie szuranie mikrofibrą po lakierze najlepiej ograniczyć do minimum.Da sie osuszyć auto tak jak napisałem tylko potrzeba do tego cierpliwości i w sumie najlepiej dwóch porządnych ręcznikow jeśli nie masz wosku na aucie.Jesli jest coś na lakierze to jeden w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taką mikrofibre tyle, ze uzywam jej przy korekcie lakieru-do osuszania są inne ręczniki.

Możesz sprobować nią osuszyc, na pewno jest delikatniejsza od tych z tesco, a moze i bardziej chłonna-tego nie wiem.Zainwestuj w jakiś ręcznik do osuszania chociażby fluffy dryer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzasku na tym filmie jest pokazany faktycznie dość ciekawy trik, nigdy o czymś takim nie słyszałem. Jeśli szukasz czegoś konkretnie do wycierania to zachęcam do przejrzenia pierwszych 10-15 stron tego tematu. Z łatwością znajdziesz nazwy konkretnych ręczników do osuszania. Najtańsze takie ręczniki zaczynają się od ok. 30 złotych (Fluffy dryer) a kończą na ok 130 (nazwy nie pamiętam). Polecam poszukać na stronach partnerów forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam o niej, w tej chwili użyję tej co mam. Chciałbym się jeszcze zapytać w jaki sposób powstają rysy gdy suszymy samochód mikrofibrą pocierając go. Chodzi o to, że włókna mikrofibry tworzą mikrorysy?

 

Dzięki wielkie Sebastian, poszukam tak żebym miał do następnego mycia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzasku kupiłeś nową furke, raczej nie tanią. Odpuść to mycie ... Nie szkoda ci NOWEGO lakieru? Nie napisałeś skąd jesteś, ale jak z dużego miasta to jest jakaś szansa, że masz odpowiedni sklep u siebie. Jeśli nie to dziś możesz zamówić w necie i jak Ci się poszczęści to we wtorek możesz mieć już zamówiony towar u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od jakosci mikrofibry.

Tanie/dziadowskie po prostu są zbyt twarde do lakieru

Czesto jest tak, ze trafią sie jakies ziarenka piasku które wyplukałes spod podszybia uszczelek itd-pocierając lakier mikrofibrą jezdzisz razem z tym piachem.

Inaczej Ci tego nie umiem wytłumaczyć :) Pisze z własnego doświadczenia, nie raz już rysek narobiłem trąc po lakierze bez opamiętania hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się słyszy, że ludzie wycierają zwykłym ręcznikiem do kąpieli to pomyślałem, że ta druga mikrofibra za 30zł byłaby ewentualnie odpowiednia. Ale masz rację, nie powinno się suszyć drogiego samochodu zwykłą mikrofibrą, tylko specjalną taką jaką poleciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.