Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, dzięki. Czyli trzeba dać 5 dych, żeby ręcznik się do czegoś nadawał? :D

Zwykły fluffy kosztuje 3 dychy. Jak to za drogo, to niestety odpuść cały temat detailingu. ;)

 

Nie chodzi o to, że za drogo. Po prostu pytam, bo chcę kupić dobry i zastanawiam się czy po prostu muszę wydać 5 dych za sztukę, a chciałem kupić kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
656024 a dla mnie to wygląda jakby te mikrofibry nie osuszały do końca lakieru i dlatego przysycha potem na nim woda. One się średnio nadają do osuszania

Justynko, to akryl ;) Te plamy są już permanentne do czasu polerowania.

Mateusz65, Coś lekkościernego, pad polishowy i będzie lala. Na jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest dobry ręcznik ? ktoś go używał ?

 

http://www.petrostar.pl/akcesoria-samochodowe/scierki-i-reczniki/shiny-garage-fluffy-dryer-90x60cm-recznik-do-osuszania,p960610469

 

ja jestem amatorem, pierwszy raz suszylem Seat alhambre(maly nie jest) tym recznikiem nie dawno. Elegancko wszystko wchlonal. Jedynie z szyb i z panoramy wczesniej sciagawka wode sprzatnalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie było przerabiane ale ... czy takie coś https://www.sklep.vileda.pl/produkt/pucerka_gabkowa_21.php nadaje się do auta? Parę razy użyłem ale jak zacząłem czytać więcej i odkryłem jaki faktycznie lakier jest delikatny to przestałem.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy uzywał ktoś ręcznik cobra xl miracle dryer 90x60 ? Nie idzie nim wysuszyć auta, nic nie wciąga a jak przesuwam to rozmazuje krople.

Spróbuj najpierw rozłożyć ręcznik na mokre auto i delikatnie przyklep, żeby ręcznik nasiąk, albo przed wycieraniem delikatnie go nawilż i wtedy powinien już ładnie chłonąć wodę. Jak to nie będzie pomagać to możesz go wyprać. I jeszcze jedna rada, jak już będzie dobrze nawilżony staraj się go strzepnąć od czasu do czasu, tak aby włoski się wyprostowały i nie były posklejane, to również pomoże w dalszym osuszaniu i lepszym chłonięciu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 lat Fluffy od Showcarshine ale chce mi się czegoś bardziej chłonnego.

Rozważam BOA od CarPro i Silk od Gyeon.

 

BOA ma niby tylko 350g i trochę się zastanawiam czy to nie za mało.

Silk mnie trochę blokuje ceną bo o ile BOA kosztuje 20zł to Silk 50zł.

 

Podpowiecie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.