Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pimps, mam nadzieje że moja małżowinka gdzieś tego nie wyczyta :D

 

Co do wytrzymałości Fluffiego to mam dwie szt jedną mam okolo 3-3,5 roku i wprawdzie nie wygląda jak nowy to nie mogę go nazwać szmatą , teraz głównie używam go do felg lub wnęk . Drugi na zmianę z innym (nie Fluffy) używam do karoserii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko, o tyle mam dobrze z żoną że nie blokuje mnie w mojej pasji detailerskiej więc zamówiłem drugiego Mammoth'a i coś jeszcze na otarcie łez po starym :)

Moja na szczęście też nie wnika , a pozatym jest zadowolona że auto zawsze czyste i pachnące .

 

Żeby nie robić OT właśnie zastanawiam się nad nowym "osuszaczem" i kusi mnie Mammoth .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moim zdaniem jeżeli chodzi o osuszanie auta to z tych co wymieniłem też jest Nr 1.

A powiedz - jak jest z wygodą osuszania Woolly Mammoth? W sensie nasiąkania i jego wielkości\ciężaru.

Pytam, bo zawsze używałem Fluffy (i co się na niego obrażę, to wracam - właśnie ze względu na "poręczność" ;) ), kupiłem jakiś grubszy Flossy i fajny był, ale jakoś tak nieporęcznie mi się wycierało. Teraz mam jeszcze Geyona, o WM zawsze myślałem, ale odstraszał mnie właśnie tym czy wygodnie się używa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko, dobry wybór choć kosztowny ale podczas pracy z nim zapomina się szybko o tym ile kosztował. Tą sztukę która mam ja a teraz żona posiadam od praktycznie 1,5 roku i wygląda tak samo jak przy zakupie. Po każdym suszeniu auta piorę go i wiruje na szybkich obrotach w pralce (1500rpm) i nic mu nie jest.

 

-- 8 maja 2015, o 11:29 --

 

GR_BKP, co do wygody to po prostu trzeba się przestawić że jest jednak duży i gruby. Podczas suszenia niższych partii auta ja go składam na 2 i susze. Faktycznie po takim złożeniu jest gruby i łatwiej się trzyma np. Fluffiego ale CG przykładam i po odciągnięciu od lakieru jest sucho i basta. Konkludując - jest jednak ogromny i musimy uważać aby nie majtać nim po ziemi. Ale jak opanujemy tą czynność to już nic innego nam nie potrzeba do szczęścia podczas suszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam

1.Chemical Guys Ręcznik z mikrofibry MIRACLE DRYER 63,5×91,5cm

2.Fluffiego

Jedno i drugie daje rady choć CG lepiej wykonane i nieco grubsze ale czy warte prawie trzykrotności ceny fluffiego...Kupiłem go jako pierwszego bo stwierdziłem że ma być malina ale po zakupie fluffiego stwierdzam iż całe auto wysusze jak jednym tak i drugim więc nie ma co przepłacać.

CG mam już prawie rok i trochę przeżył jak i ma się dobrze po kilku praniach.Fluffy dopiero 3 suszenia zaliczył i na razie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla Przyszedł mi wczoraj ten pistolet, używałem go na razie tylko przez chwilę ale już mogę powiedzieć, że ręcznika czy dmuchawy na pewno nie zastąpi. Jest lepszy od zwykłego pistoletu ale do kompletnego osuszenia się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie chwale bardzo ShiningCar FLOSSY PRO Drying Towel 90x60cm

( http://www.shiningcar.pl/pl/p/ShiningCa ... 60cm-/1093 )

 

Aż sobie kupiłem 2-ego. Wada - długo schnie po wypraniu bo przy odwirowaniu nie chce łatwo wypuścić z siebie wody... Co jest znaczącym plusem przy wycieraniu auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie chwale bardzo ShiningCar FLOSSY PRO Drying Towel 90x60cm

( http://www.shiningcar.pl/pl/p/ShiningCa ... 60cm-/1093 )

 

Aż sobie kupiłem 2-ego. Wada - długo schnie po wypraniu bo przy odwirowaniu nie chce łatwo wypuścić z siebie wody... Co jest znaczącym plusem przy wycieraniu auta :)

 

 

Witam, nachodzi mnie właśnie na ten ręcznik na prawdę jest aż tak dobry? Ile go juz masz? Wystarcza bez niczego na osuszenie sedana?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zegarek dzięki właśnie odebrałem

przy pierwszej okazji go przetestuję :)

a czy ktoś może używał takiego ręcznika (egipska bawełna)

 

http://www.advertex.pl/recznik-luxury

 

ręcznik zbliżony gramaturą (800 gram/m2) i wymiary prawie identyczne (50cm x 90cm) a cena zaledwie 32zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczniki domowe o takiej samej gramaturze jak detailingowe, wyglądają jak zwykłe szmaty i połowę ręcznika zajmują twarde ozdoby, które jedynie mogłyby zaszkodzić lakierowi. Nie wiem po co kombinować, jeśli można w tej cenie kupić Fluffy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dzięki kolego. Piorę w pralce na 30* z proszkiem biały jeleń, do płukania odrobina octu. Mam wrażenie, że jak był nowy to wystarczyło go położyć na elemencie, poklepać i był suchy. Teraz zostawia takie mazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.