Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

@zeea bsd tępe na lakierze, WG podobnie.

A jak ktoś lubi żeby lakier był śliski, to dodatek ECH2O to zapewnia. Ja lubię jak lakier jest śliski po aplikacji.

  • Lubię to 5
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wołam @Kuba1 i @analyzator. Mam Sonusa. Pierwsze wrażenie - woń z butli sonaxowa. Podoba mi się. Psikam na lakier. Zupełnie inny zapach - petarda. Typowy staroszkolny zapach chemii detailingowej. Żadne modne obecnie owoce, tylko miłe dla nosa bliżej nieokreślone pachnidło, nazwijmy to "świeże". Psikam na dopiero co odpakowaną fibrę WaxPro NoLimit. No i w tym momencie przychodzi rozczarowanie... Nie wiem, czy to wina świeżej fibry (czy ogólnie tego konkretnego włosa, gramatury), czy Sonus nie polubił się z rinselessem DIY, ale ściera stawia MEGA opór na lakierze podczas aplikacji. Próbowałem różne kombinacje - mało, dużo qd. Za każdym razem tępo jak nie wiem co. Looku jeszcze nie oceniam, bo raz, że kładłem na srebrny, a dwa, to zanim skończyłem myć auto, to zaczęło się już ściemniać. Śliskość też taka sobie. Trochę się rozczarowałem. Trochę bardzo. Spróbuję wrzucić tego Sonusa na żółte BMW. Może tutaj pokaże pazura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 Nakładam to podobna fibra do twojej( gentleman Basic strona gładka) i nie mam takich odczuć, wszystko miło i przyjemnie, rozlewam już 2 butle 😅

Fakt że nakładam to tylko na niedzielny wóz który ma na sobie zawsze jakiś wosk na bazie carnauby 🙂

Spróbuj na Alfie, jak się rozczarujesz to mi sprzedaj, zwrócę koszty 😜

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 hm. Na goły lakier, na wosk? Ja go pryskałem na lakier. Używałem głównie no limitów i gentlaman basic - moje woły robocze 😉 jako QD na dobry wosk uwielbiam. Sprawdzę z nowym. Starego końcówkę oddałem koledze a na półce stoi nowy jeszcze nie otwarty. Może cos się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator na umierającego visiona + cancoat na jednym elemencie. Plus milion qd. No i myte rinselessem. Przetarłem tera brudne bmw (i tak muszę spolerować, to się nie cackam tylko odkurzam qd-kami) i jest lepiej, ale bez rewelacji. Mało poślizgu daje, czy to pod fibrą, czy już po aplikacji. Chmury wyszły, znowu looku nie sprawdzę. Ale obok przetarłem Sonaxem HSW, i Sonus jednak jakby lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 Wg. mnie to jest na carnaubie i nie będzie miało takiego poślizgu jak syntetyczne qd 😉

Mi on bardzo siada na lakierze, przecieram i samochód wygląda jakbym go świeżo co piastował woskiem 😍

Osobiście psikam nim na fibre, dość się z nim pieszczę( tak samo jak z każdym qd, lubię się namachac) chmurek nie zostawia jak np. good stuff show detailer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki powrót do produktu bo chwilę nie psikalem

20240329_194913.jpg

20240329_195028.jpg

20240329_195056.jpg

Dwa strzały na jeden panel to trochę za dużo i było za mokro

20240329_195107.jpg

Gentleman basic

20240329_195120.jpg

Zdecydowanie za dużo 🙂

20240329_195144.jpg

Ale dotarte bez problemu natomiast nie jest to jednoetapowo. Odwróciłem scierke

20240329_195222.jpg

Drzwi machnąłem bez problemu aplikując na fibre i bez docierania

A tutaj specjalnie zostawiam nie dotarty produkt i sobie na chwilę idę.

20240329_195358.jpg

20240329_195403.jpg

20240329_195527.jpg

Widać że nie odparuje do zera na pewno spod dwóch minutach dwa ruchy ręcznikiem załatwiają sprawę.

20240329_195530.jpg

 

 Nic z tego w sumie nie wynika 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyper ceramic detailer ktoś używał ?

Wysłane z mojego CPH2125 przy użyciu Tapatalka


Na razie jedno użycie za mną więc za mało żeby coś powiedzieć oprócz tego że zrobił robotę przy osuszaniu i ma prawie niewyczuwalny zapach.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Soft99 luxury gloss, zakupiłem swego czasu zachęcony opiniami. Auto mam niestety mocno do dopieszczenia... Jak to aplikować by nie było mazów na ciemnym aucie? Próbowałem w różnych warunkach, psikalem na elementy, psikalem na fibre, rozcierałem mniejsze, większe elementy a mazy zawsze wyszły. 

Powiedzmy, że mam auto umyte, wytarte. Pryskam raz, rozcieram na element ok 40x40... 

Wiem, że pytanie banalne ale środek poszedł w odstawkę bo nie umiem nim pracować, mimo że daje niezły ślizg dla lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.