Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Używał ktoś z Was do czyszczenia skóry ValetPRO leather soap oraz ValetPRO leather protector? O cleanerze co nieco znalazłem tutaj na forum oraz na Detailing World i wygląda na to że domywa całkiem nieźle.

Niestety niewiele znalałem na temat Leather Protector'a. Jak z jakością zabezpieczenia? Jest wystarczające? Czy lepiej dołożyć do GYEON Q2 LeatherCoat i mieć spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję kupic pianownice reczną ,,, mieszkam w bloku i myje auto tylko na bezdotyku niestety ale na 2 wiadra .... mysle o zakupie pianowicy Marolex 3l... co myslicie o niej bedzie oki? i do tego jaką piane polecacie? auto niezabezpieczone ... SG Fruit Snow Foam czy GS White Bear Snow a może ADBL Yeti,,,, czy jaką inną polecacie? bylbym wdzieczny o podpowiedz. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ok. Kup Axela - nie bedziesz bawić się w przeróbki. Biały niedźwiedź jest troche mniej skoncentrowany ale pachnie super, Yeti gorzej z zapachem ale jest dobrze skoncentrowana, zwróć uwagę również na TimeToShine. Dodatkowo zakup sobie chociaż tego sonaxa BSD bo mycie i dbanie o nie zabezpieczone auto to katorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pianownica Axela tak ? po myciu używam Sg Wet Protector ew Meguiar's Ultimate Quik Detailer 650ml wiec w pewnym sensie jakos zabezpieczam... hmm czyli jaka ta piana bedzie odpowiednia? :)

 

Dodane po 1 minucie 21 sekundach:

Pianownica ręczna AXEL foamer 3000 MAROLEX 3L o tą chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem kupując Pianownice ręczna AXEL foamer 3000 MAROLEX 3 nie muszę nic przerabiać, kupować jakieś filce itd?.... ile piany ile wody? zimna czy ciepła?

 

Dodane po 22 minutach 32 sekundach:

piana: mam dylemat jaką polecacie? - >Shiny Garage Fruit Snow Foam, Good Stuff White Bear Snow Foam, AutoBrite Magifoam 500ml mocno skoncentrowana piana aktywna do mycia wstępnego, ADBL YETI, TimeToShine ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam słabe doświadczenie z tanią niewidzialną wycieraczką od K2 - visio. Nałożyłem to 100 procent jak należy: szyba umyta pianą, apc, szamponem, dwa razy zmyta nierozcieńczonym IPA, wycieraczka nałożona wacikami. Dotarta elegancko.

 

Po każdym przejechaniu wycieraczek na mokrej szybie zostają takie jakby mikro kropelki, prawie jak mgiełka. Wycieraczki valeo prawie nowe i bez wycieraczki działały tiptop. Na szybie wycieraczka nie jest raczej zapchana - auto było myte pianą + ręcznie tydzień temu. Zmyję jeszcze czymś mocno zasadowym przy następnej okazji.

 

Jakieś doświadczenia z tym produktem lub podobne z innymi? Jak nie naprawię to jak to usunąć?

 

Kupiłem to przy okazji za kilka zł. Nigdy nie czułem potrzeby nakładania wycieraczki i.. mnie podkusiło bo tanie i dla zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam wycieraczki ;) ja przed zimą nałożyłem NW i po zimie podobnie się działo , najpierw poprawiłem NW i nic . Zmieniłem wycieraczki na nowe i jak znalazł ale i tak rzadko ich używam. Czym usunąć NW ? Np Glass polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wiecie może czym zastąpić Tugę zieloną do felg?

 

Chyba nie na w żadnym sklepie o_0 ... zależy mi na zielonej, bo da radę jej użyć na felgi skręcane z polerowanym rantem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest powodem tego, że w słońcu lakier nie wygląda jakoś oszałamiająco, mimo że jest świeżo po polerce środkami z 3m - fast cut i ultrafina, gdzie elementy były wymywane IPA. Na to poszedł SG paint cleaner+ i naty's red. W cieniu jest elegancko, można się przeglądać, ale w słońcu to tak dostatecznie. Liczyłem na jakiś lepszy efekt. Lakier oryginalny na skodzie octavii I z 2008r. Będzie pogoda to podrzucę fotki porównawcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]etr[/ref], ja mam ten sam problem u siebie . Woeloetapowa korekta + TITANIUM na HDC i w słońcu nie ma szału . Dziś byłem u znajomych w ( Shine car detailing ) i wspolnie doszliśmy do wniosku ze to może być za sprawa lakieru ( mam bardzo dużo perły ) look jest słaby jakby za mgła , świecić sie specjalnie nie chce , ale za to jak jest szaro buro i ponuro robi robote . Może u ciebie jest cos podobnego . Podrzuć zdj najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]etr[/ref], ja mam ten sam problem u siebie . Woeloetapowa korekta + TITANIUM na HDC i w słońcu nie ma szału . Dziś byłem u znajomych w ( Shine car detailing ) i wspolnie doszliśmy do wniosku ze to może być za sprawa lakieru ( mam bardzo dużo perły ) look jest słaby jakby za mgła , świecić sie specjalnie nie chce , ale za to jak jest szaro buro i ponuro robi robote . Może u ciebie jest cos podobnego . Podrzuć zdj najlepiej

wcześniej też miałem O1, ten sam schemat pracy i ta sama chemia na lakierze i wyglądało to mniej więcej tak

aaad0b1554793edemed.jpg

 

 

postaram się jutro złapać trochę słońca i podrzucić tu fotki to zobaczysz. Ogólnie ten kolor już nie jest taki spoko jak w tamtej O1, co widać tym zdjęciu (przed polerką, tylko po myciu jakiś czas temu)

 

24v4fwl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.