Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mazałem i mam problem z tą powłoką/NW - szyba przygotowana tlenkiem ceru/płyn do szyb/2x ipa - po nałożeniu działa spoko do pierwszego przejazdu wycieraczkami, po około tygodniu tafluje nawet w miejscach gdzie wycieraczka nie pracuje. Nie wiem w czym problem - za duża wilgotność powietrza w garażu? albo wina przemrożonego produktu ? nie wiem, w butelce jak postoi widać biały osad na dnie. Jeszcze nie pisałem w sprawie tego problemu do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Mathie[/ref], cleaner nie BH

Cleaner to akurat wazna rzecz, rozumiem ze po glinkowaniu i wlasnie na to cleaner i nastepnie Black Hole i zabezpieczenie Softem 99, zalezy mi ma wet looku i dlugotrwalosci takiej "kanapki"mialoby to jakikolwiek sens? Pozdrawiam i przepraszam za dociekliwosc ;p

 

 

 

 

1.cleaner dodo juice lime crime

2. black hole

3. dodo juice purple haze

 

 

byl efekt, ale nie taki jak sie spodziewalem. dobre kroki zrobilem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem 101 napraw i prowadzący po polerowaniu auta, przed nałożeniem wosku przetarł lakier mikrofibrą nasączoną spirytusem (wydaje mi się,że dobrze pamiętam). Czy jest to dobry sposób ? Niby wosk ma się prościej nakładać a efekt zachować dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do korekty lakieru VW LB9A akrylowy biały Candyweiss. Mam rotację K2, pasty Megsa Ultimate Compounds i Koch Antihologram. Lakier ma 5 lat i ogólnie w dobrym stanie chcę skorygować swirle z mycia na jedno wiadro + zwykła gąbka marketowa i drobne rysy, które widać pod światło. Czy ten zestaw da radę z tym akrylem? Jakie pady dobrać do tego zestawu? :o Czy tym zestawem mogę jechać słupki black piano i lampy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do korekty lakieru VW LB9A akrylowy biały Candyweiss. Mam rotację K2, pasty Megsa Ultimate Compounds i Koch Antihologram. Lakier ma 5 lat i ogólnie w dobrym stanie chcę skorygować swirle z mycia na jedno wiadro + zwykła gąbka marketowa i drobne rysy, które widać pod światło. Czy ten zestaw da radę z tym akrylem? Jakie pady dobrać do tego zestawu? :o Czy tym zestawem mogę jechać słupki black piano i lampy :?:

Pady twardy i miękki. Reflektory i słupki też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do korekty lakieru VW LB9A akrylowy biały Candyweiss. Mam rotację K2, pasty Megsa Ultimate Compounds i Koch Antihologram. Lakier ma 5 lat i ogólnie w dobrym stanie chcę skorygować swirle z mycia na jedno wiadro + zwykła gąbka marketowa i drobne rysy, które widać pod światło. Czy ten zestaw da radę z tym akrylem? Jakie pady dobrać do tego zestawu? :o Czy tym zestawem mogę jechać słupki black piano i lampy :?:

Pady twardy i miękki. Reflektory i słupki też.

Osoby które mają doświadczenie w pracy z akrylem od VW jak go oceniają w trudności?

Twardy pad + UC?

Miękki pad + AH?

Jakie obroty dla UC i AH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odebrałem samochód po drobnych poprawkach lakierniczych (malowanie nadkola). Niestety podczas próby polerowania lakiernik przeciągnął również częściowo maskę, czego efekt widać poniżej... co polecilibyście na usunięcie tych uszkodzeń i hologramów (nie mam na ten moment innych zdjęć)...

W grę wchodzi póki co korekta ręczna - pytanie czy warto się za nią brać?

98cc7ab6af1f.jpgb7a2d0c85087.jpgd9c5e09df3a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie raczej nie wyciągniesz tego, ale spieprzył lakiernik sprawę pięknie. Wpierw bym się przejechał do niego ponownie i reklamował usługę tak jak powiedział .r.

Tego się obawiam, niestety nie posiadam maszyny, pozostaje mi uśmiechnąć się do kogoś z forumowiczów kto ma sprzęt i wiedzę z mojej okolicy;) kto chętny? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdole masakra, walcz żeby to poprawiał, ręką to nic nie da rady a i ciężko bedzie to naprawić maszynowo.

 

Walczył ktoś z glaco roll on tej o pojemności 120ml, nie porafie jej nałożyc aby nie zostały mazy :?

Nakładam tak, mycie syzby, odtłuszczenie ipą, nałożenie w ruchach prostych, wytarcie wilgotną scierko i przelecenie suchą mikrofibrą. Generalnie mazów niby nie ma ale jak pada deszcz to widać że nw działa w kreskach tak jak by, i po ruszeniu wycieraczką tak samo, walczyłem już każdą metodą z tym i nic jakiś help ? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczył ktoś z glaco roll on tej o pojemności 120ml, nie porafie jej nałożyc aby nie zostały mazy :?

Nakładam tak, mycie syzby, odtłuszczenie ipą, nałożenie w ruchach prostych, wytarcie wilgotną scierko i przelecenie suchą mikrofibrą. Generalnie mazów niby nie ma ale jak pada deszcz to widać że nw działa w kreskach tak jak by, i po ruszeniu wycieraczką tak samo, walczyłem już każdą metodą z tym i nic jakiś help ? :wallbash:

Masz jakiś syf na szybie, bez usunięcia go nie będzie poprawy. Dodatkowo po nałożeniu glaco na szybę i wyschnięciu w około 10-15 minut, dobrze jest najpierw na sucho zdjąć szmatką nadmiar środka a dopiero potem wilgotną szmatką wytrzeć całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tak jak najpierw na sucho a potem szmatą i ten sam problem, i tak leciałem swoją szybe normalnie tlenkiem ceru i po nałożeniu jest tak samo, kładałem juz na około 5-6 samochodach zawsze ten sam problem.

Nakłądałem fly od car pro było ok, miałem ultra glaco tez było super, miałem gyeona było git, nawet po rain x było git, i chciałem zakupić coś budżetowego a tu lipa nie da się tego nałożyć zawsze zostają stałe mazy w postaci kresek takich samych jak przy aplikacji produkt wygląda na szybie

No nic może trafiłem na jakąś lipną serie, albo co :dontknow:

 

Zapomniałem dodać że mazy sa tylko przy deszczu i podczas powrotu wycieraczek, kiedy mamy na szybie chwilową białą łune

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Pierwszy post, wiele pytań.

 

Krótko o moim autku. Swoje pierwsze kupiłem dwa miesiące temu (Megane III). Jak to bywa na początku chce, aby było czyste i zadbane. Nie jest garażowane i stoi na otwartym parkingu przed blokiem.

Zrobiła się ładna pogoda, więc postanowiłem je gruntownie wyczyścić. Poczyniłem pierwsze zakupy. Wybór padł na firmę SONAX ze względu na dużą popularność na znanym portalu aukcyjnym. Zakupiłem:

 

1. gąbkę z mikrofibry do czyszczenia (frędzle/gładka czerwona),

2. dwie ściereczki z mikrofibry do czyszczenia szyb i wnętrza (zielone),

3. ircha syntetyczna do osuszania,

4. szampon z woskiem,

5. płyn do mycia szyb,

6. oraz ściereczki do czyszczenia wnętrza (mat) z LIDLa.

 

I tutaj po pierwszym kontakcie z powyższymi produktami jestem pozytywnie i negatywnie zaskoczony. Płyn do szyb i ściereczki z mikrofibry spełniają swoje zadanie. Gąbka ładnie umyła samochód sama wodą(nie użyłem jeszcze szamponu). Problem pojawił się podczas osuszania irchą (polecaną przez "znawców). Nie osusza, wręcz robi smugi. Pomyślałem, że robię coś źle, więc trafiłem tutaj :)

 

Przyznam, że rozpoczynam swoją przygodę z detailingiem, więc nie wymagam od siebie cudów. Zdaje sobie sprawę, że trochę forum muszę przewertował aby się czegoś nauczyć. Nie mam do dyspozycji odosobnionego miejsca ma własnej działce, także jestem zmuszony do mycia auta na myjni bezdotykowej.

 

Aby przekonać się czy jest to dla mnie, proszę o krótki przegląd produktów pod tytułem: "Zestaw kompletnego amatora". Cena nie ma być wygórowana. produkty mają spełniać swoje zadanie, lecz cenowo z niższej półki. Czyszczenie zewnątrz na myjni bezdotykowej, wewnątrz na podwórku, ponieważ mam możliwość podłączenia odkurzacza.

 

Powiedzmy kwotowo do 100zł, absolutne minimum, które muszę mieć. Oprócz tego, że odkładam irchę na dalszy plan i kupuje Fluffy Dryer, co jeszcze na początek potrzebuję, aby nie porysować lakieru/felg/wnętrza samochodu i utrzymać ze względnej czystości.

 

Dziękuje za przeczytanie i wyrozumiałość. Mam nadzieję, że to dobry temat.

Ja tymczasem zabieram się do poszerzania wiedzy na temat detailingu.

 

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Pierwszy post, wiele pytań.

 

Krótko o moim autku. Swoje pierwsze kupiłem dwa miesiące temu (Megane III). Jak to bywa na początku chce, aby było czyste i zadbane. Nie jest garażowane i stoi na otwartym parkingu przed blokiem.

Zrobiła się ładna pogoda, więc postanowiłem je gruntownie wyczyścić. Poczyniłem pierwsze zakupy. Wybór padł na firmę SONAX ze względu na dużą popularność na znanym portalu aukcyjnym. Zakupiłem:

 

1. gąbkę z mikrofibry do czyszczenia (frędzle/gładka czerwona),

2. dwie ściereczki z mikrofibry do czyszczenia szyb i wnętrza (zielone),

3. ircha syntetyczna do osuszania,

4. szampon z woskiem,

5. płyn do mycia szyb,

6. oraz ściereczki do czyszczenia wnętrza (mat) z LIDLa.

 

I tutaj po pierwszym kontakcie z powyższymi produktami jestem pozytywnie i negatywnie zaskoczony. Płyn do szyb i ściereczki z mikrofibry spełniają swoje zadanie. Gąbka ładnie umyła samochód sama wodą(nie użyłem jeszcze szamponu). Problem pojawił się podczas osuszania irchą (polecaną przez "znawców). Nie osusza, wręcz robi smugi. Pomyślałem, że robię coś źle, więc trafiłem tutaj :)

 

Przyznam, że rozpoczynam swoją przygodę z detailingiem, więc nie wymagam od siebie cudów. Zdaje sobie sprawę, że trochę forum muszę przewertował aby się czegoś nauczyć. Nie mam do dyspozycji odosobnionego miejsca ma własnej działce, także jestem zmuszony do mycia auta na myjni bezdotykowej.

 

Aby przekonać się czy jest to dla mnie, proszę o krótki przegląd produktów pod tytułem: "Zestaw kompletnego amatora". Cena nie ma być wygórowana. produkty mają spełniać swoje zadanie, lecz cenowo z niższej półki. Czyszczenie zewnątrz na myjni bezdotykowej, wewnątrz na podwórku, ponieważ mam możliwość podłączenia odkurzacza.

 

Powiedzmy kwotowo do 100zł, absolutne minimum, które muszę mieć. Oprócz tego, że odkładam irchę na dalszy plan i kupuje Fluffy Dryer, co jeszcze na początek potrzebuję, aby nie porysować lakieru/felg/wnętrza samochodu i utrzymać ze względnej czystości.

 

Dziękuje za przeczytanie i wyrozumiałość. Mam nadzieję, że to dobry temat.

Ja tymczasem zabieram się do poszerzania wiedzy na temat detailingu.

 

Pozdrawiam, Marcin

 

Zapraszam do tematu viewforum.php?f=38

I podpunkt zestaw dla amatora, gotowe zestaw ( tam masz zestaw do 100zł ) oraz pare temacików, które przeczytasz jak bedziesz miał ochote, godzinka i już wszystko wiesz. Powodzenia w lekturze :good:

Z mojej strony to na pewno będziesz potrzebować qd, recznika do osuszania, może kupić także coś do opon np b2b od shiny garage ktorego bedzie uzywac tez na plastiki oraz pare mikrofibr + aplikator i koniec funduszu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.