Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie audi a4 b5 kod lakiery LY3H to twardy lakier?
Bezbarwny lekko na rogu maski sie łuszczył - nic z tym pewnie nie zrobię - ale twardość lakieru jak sprawdzić?
Jaki zestaw mikrofibry kupić do mycia czyszczenia i woskowania?
Mam jedną ADBL ta żółto szara kwadrat 45cm i do QD poorboys używałem jej.b78d98606846b0f671567eb4920561a8.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich proporcjach wymieszać klar/bazę/utwardzacz ? Zawsze kupowałem lakier zaprawkowy gotowy, ale kumpel wziął w takiej wersji. Wole wymieszać wszystko i kłaść na gotowo jak pierw bazę potem czekać i klar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Jestem zmuszony coś zrobić z perłowym lakierem. W niektórych miejscach karoserii jest przeżółknięty (zła metoda lakierowania). Nic tylko malować od nowa. Póki chce to zakamuflować, np. stosując wosk dla lakierów ciepłych, by całe auto miało odcień jasnego moczu. Uzyskam taki efekt jakimkolwiek woskiem? Np. Dodo Juice Banana Amour albo Juice Orange Crush?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy, biały lakier Merca akryl. Pierwsza polerka w życiu, dość skatowany lakier przez lakiernikowej polerce. Mam na razie menzerne heavy cut'a 400. Dobiorę do tego jakieś dobre futerko, tylko co dalej... Myślałem o przejściu już do wykończenia, taki two step, Koch antiholo i czarna gąbka, czy nie wyprowadzę pasty mocno ściernej tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autosol metal polish, to zwyczajnie zniszczone gołe aluminium od chemii
dzięki. Ale ten sdo aluminium czy ogólny do metalu?
Twardy, biały lakier Merca akryl. Pierwsza polerka w życiu, dość skatowany lakier przez lakiernikowej polerce. Mam na razie menzerne heavy cut'a 400. Dobiorę do tego jakieś dobre futerko, tylko co dalej... Myślałem o przejściu już do wykończenia, taki two step, Koch antiholo i czarna gąbka, czy nie wyprowadzę pasty mocno ściernej tym?
menz FG400 + 3800. pad mf+czarny wafel. i po robocie.;)
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cichybe napisał:

Witam Panowie. Jestem zmuszony coś zrobić z perłowym lakierem. W niektórych miejscach karoserii jest przeżółknięty (zła metoda lakierowania). Nic tylko malować od nowa. Póki chce to zakamuflować, np. stosując wosk dla lakierów ciepłych, by całe auto miało odcień jasnego moczu. Uzyskam taki efekt jakimkolwiek woskiem? Np. Dodo Juice Banana Amour albo Juice Orange Crush?

daj jakas fotke jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avensis 2002 czyli miekki lakier, czy dam rade obrobic ja polerka DA o skoku 8mm czy nie warto i lepiej od razu brac 15.

Czy potrzebna bedzie mi do trgo pasta mocno scierna, czy ze srednia dam rade, to samo tyczy sie padow z mikrofibry.

Czy rzeczywiscie jest tak latwo o przypalenie lakieru rotacja? Czy jesli bede pracowal w skupieniu i na w miare niskich obrotach nie powinno sie nic stac. Z opisow bardziej pasowalaby mi DA na pierwszy raz, ale kusicena rotacji i mozliwosc wymiany talerzy na kazdy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cichybe napisał:

Dzięki za odp. Ciężko to złapać. Najlepiej na słońcu widać na każdym rancie.

żaden wosk ci tego niestety nie zakumfluje, chociaż kupić możesz najwyżej zostanie ci na woskowanie :)
Jestes pewny że ten lakier to dwu składnikowa perła ?  a nie naprzykład jednoskladnikowy biały akryl, jeżeli był by to jednoskładnik to normalny objaw, którzy przejawia się brakiem zabezpieczenia przed uv np woskiem, powłoką itp, próbowałeś to pod polerować pastą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gozdziu23 napisał:

żaden wosk ci tego niestety nie zakumfluje, chociaż kupić możesz najwyżej zostanie ci na woskowanie :)
Jestes pewny że ten lakier to dwu składnikowa perła ?  a nie naprzykład jednoskladnikowy biały akryl, jeżeli był by to jednoskładnik to normalny objaw, którzy przejawia się brakiem zabezpieczenia przed uv np woskiem, powłoką itp, próbowałeś to pod polerować pastą ?

Bardzo bym chciał, by to był zwykły akryl :) Wygląda to tak jakby na załamaniach nałożona została grubsza warstwa lakieru, stąd przebarwienia. (Choć na lakiernictwie się nie znam, a tym bardziej czy perła tak reaguje na spartaczoną robotę) Posiłkuję się tym, że owe woski mają barwniki, ale nie wiem czy na tyle są one intensywne. No ale nic, kupuję i testuję. Dzięki za opinię. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.