Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska poszukuje pomocy, aktualnie zajmuje sie moim toledo II napotkalem problem przy korekcie. Mianowicie w zwiazku ze lakier byl zmasakrowany postanowilem najpierw potraktowac go papierkami p1500 i p2000 po przejechaniu welna twardym padem i menzerna 1100 dalej zostaja mi slady po papierkach. Nie mam pojecia czym to przyciac. Rysy nie wydaja sie glebokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Helward napisał:

Ludziska poszukuje pomocy, aktualnie zajmuje sie moim toledo II napotkalem problem przy korekcie. Mianowicie w zwiazku ze lakier byl zmasakrowany postanowilem najpierw potraktowac go papierkami p1500 i p2000 po przejechaniu welna twardym padem i menzerna 1100 dalej zostaja mi slady po papierkach. Nie mam pojecia czym to przyciac. Rysy nie wydaja sie glebokie

Na DA? 1100 nie znam ale 300 wydaje mi sie bardziej w tym celu wskazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja po p2000 i p3000 rys raczej nie widzialem,tylko zmatowianie ale calego auta tez nie robilem tylko poszczegolne elementy,p1500 to juz troche ostro i moze stad rysy i trudnosc w usunieciu :/ tym bardziej ze ja zawsze p3000 koncze i dopiero pasta jade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o myciu zabezpieczonego auta woskiem szampon z dodatkiem wosku np. SG Pink Gloss Wash&Wax czy VP Advanced Poseidon Car? Szkodzi woskowi wczesniej nałożonemu, czy raczej nie robi różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Patryk14 napisał:

Panowie 3x mylem auto szamponem fx protector nano ten zielony z dodatkiem sio2. Tam jest dozowanie 10ml na 10l wody, szampon strasznie słabo się pieni. Na lakierze ledwo co piany w wiadrze też tak średnio. Tak on działa?

Zwiększ stężenie na 20 ml na 10l wody. Wiele nie stracisz bo nadal to mega wydajna proporcja a lepiej będzie się myło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma ktoś czas i ochotę - proszę spojrzeć na mój test Kecav Leather Cleaner:

 

Po prostu potrzebuję konstruktywnej krytyki co poprawić - jest to moja pierwsza relacja, a że przymierzam się do większej relacji do PSB to przydałyby się rady co poprawić i co wam się nie podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YOBACK  dzisiaj cały dzień ogarnialem skórę w aucie tymi samymi produktami. I w przerwie czytałem sobie twoj test. Był tak zajebisty że przeczytałem go dwa razy zgadzając się i nie co do wnioskow. Ale mówię sobie o kurde czas leci trzeba brać się za robotę. Odłożyłem telefon w pośpiechu na ziemię i wyjeżdżając z garażu go rozjechalem. Zwłoki u kumpla próbuje odzyskać zdjecia :( mam nadzieję że coś się uda zrobić bo inaczej zostaje z 3 zdjęciami co wysłałem żonie na FB...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22  Jeżeli byś chciał - mogę spróbować ogarnąc telefon jak miałeś ważne dane. Może uda mi się je odzyskać, bo mój teściu ma serwis GSM i mógłbym u nich spróbować odzyskać dane. Tylko na pewno muszę najpierw znać model :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sT3VE napisał:

Co myślicie o myciu zabezpieczonego auta woskiem szampon z dodatkiem wosku np. SG Pink Gloss Wash&Wax czy VP Advanced Poseidon Car? Szkodzi woskowi wczesniej nałożonemu, czy raczej nie robi różnicy?

Zabezpieczyc to za duzo powiedziane,szkodzic nie zaszkodzi co najwyzej chwilowo zaburzy efekt kropelek,o ile szampon od SG nic wizualnie nie wnosi raczej od siebie to VP poseidon daje fajny polysk jak po jakims QD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś mi wytłumaczy lub podrzuci link gdzie rozpisana jest różnica między np 7ph a 9 pH szamponów samochodowych ? Nie ogarniam tych pH

wpisz sobie skala pH w Google :D to jest po prostu odczyn roztworu, 1-6 kwasowy, 7 neutralny, 8-14 zasadowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do korekty i mam 2 pytania. 

Pierwsze. Mam do dyspozycji 4 pady. Futro (Nat) Pomarańczowy,żółty,czerwony. Pasty mam Menzerna 400,2500,3000. Lakier z grupy Vag. 

Myslałem żeby zacząć futro pastą 400 i teraz poprawić pomarańczowym tez 400 i dalej żółty 2500 i czerwony 3000 ? Czy zła kombinacja ?

Drugie pytanie.

Po wykonaniu korekty 3 etapowej. Pasty wymywamy oczywiście. Auto ma być zabezpieczone woskiem marki Sotf 99 fusso  przed woskiem clener Primo Amigo. Po korekcie umyć auto na dwa wiadra wystarczy i nakładamy clener o wosk później ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj bierzesz pady, pasty... Siadasz przy aucie 3 min testu i wiesz jaką kombinacją robić lakier. Każdy będzie polecał jakieś swoje warianty, które mogą się nie sprawdzić u Ciebie. Podejdź na początku ze średnim wariantem czyli pomarańcz + 2500 zobacz jak to wygląda po kilku przejazdach, jak słabo to wchodzisz na agresywniejszy wariant.

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sT3VE napisał:

Co myślicie o myciu zabezpieczonego auta woskiem szampon z dodatkiem wosku np. SG Pink Gloss Wash&Wax czy VP Advanced Poseidon Car? Szkodzi woskowi wczesniej nałożonemu, czy raczej nie robi różnicy?

Zabezpieczyc to za duzo powiedziane,szkodzic nie zaszkodzi co najwyzej chwilowo zaburzy efekt kropelek,o ile szampon od SG nic wizualnie nie wnosi raczej od siebie to VP poseidon daje fajny polysk jak po jakims QD 

@Balzac no i po 3 etapowej korekcie nie widze sensu uzycia cleanera,ewentualnie zastapilym 3500 Prima amigo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.