Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Rocca średnio twarda szczoteczka i "szuru-buru" Colourlock'iem Strong Cleaner i na to preparat konserwujący do skóry Leder Versiegelung. Jeśli chcesz "po taniości", to przetrzyj rękawice mf zroszoną roztworem dowolnego APC (stężenie musisz dobrać sam, tak żeby nie było zbyt agresywne, a jednocześnie usunęło zabrudzenia) i potem jakieś mleczko zabezpieczające do skóry :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił pierwsze podejście do samodzielnej polerki DA ;) planuję tak:

mycie wstępne z pianą aktywną -> mycie właściwe na 2 wiadra -> APC ->spłukanie->glinka->spłukanie i dobre wysuszenie-> polerka (raczej onestep ale to się okaże głównie rysy po myciu)

I teraz pytanie czy tak będzie dobrze? I czy po polerce powinienem umyć raz jeszcze z szamponem na 2 wiadra czy tylko odtłuścić IPA i dawać wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hep a gdzie dekontaminacja chemiczna? Deironizer na zanieczyszczania metaliczne + Tar&Glue Remover na smołę

mycie wstępne z pianą aktywną ->spłukanie ->Deironizer -> Tar & Glue ->  mycie właściwe na 2 wiadra -> APC ->spłukanie->glinka-> mycie -> spłukanie i dobre wysuszenie-> polerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzechu23 napisał:

@Hep a gdzie dekontaminacja chemiczna? Deironizer na zanieczyszczania metaliczne + Tar&Glue Remover na smołę
 

Faktycznie, zapomniałem mam tar remover bodajże k2 i w planach kupić tugę na metaliczne - to będzie dobre czy poleliłbyś/polecilibyście coś innego?

ps. I po tej polerce muszę myć czy oczyścić ipą panel i dawać wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, david2888 napisał:

@Hep Po polerce zalecane jest umycie auta  szamponem odtluszczającym 

nie mam takiego i nie uśmiecha mi się kupować kolejnego, mam shiny garage sleek i ipę może tak to załatwię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, jaroboratdi napisał:

Witam. A gdzie zakupiles i jaka cena jak to nie tajemnica? Jak oceniasz produkt i wogole jestes zadowolony z takicego sprzetu ?

https://pl.aliexpress.com/store/product/Car-Wash-Foam-Gun-Sprayer-with-only-garden-hose-no-need-of-power-or-gas/803552_1184906338.html

Jestem bardzo zadowolony. Dopiero sezon sie zaczął a już kilka szybkich pianowań poszło.

Nie zastąpi Ci to PA ale jest tez to jakaś alternatywa. Czasem nie chce mi sie rozwijać myjki, ustawiać tego wszystkiego, to na szybko do szlaucha i jazda - oczywiście dobrane do stanu zewnętrznego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Domel napisał:

https://pl.aliexpress.com/store/product/Car-Wash-Foam-Gun-Sprayer-with-only-garden-hose-no-need-of-power-or-gas/803552_1184906338.html

Jestem bardzo zadowolony. Dopiero sezon sie zaczął a już kilka szybkich pianowań poszło.

Nie zastąpi Ci to PA ale jest tez to jakaś alternatywa. Czasem nie chce mi sie rozwijać myjki, ustawiać tego wszystkiego, to na szybko do szlaucha i jazda - oczywiście dobrane do stanu zewnętrznego auta.

Dzieki za odpowiedz. Dokladnie rozkladanie myjki troche za duzo roboty... A jak przesylka z Ali ile szla?? 

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RafalB napisał:

Witam.
Czy Sealant można nakładać maszyna DA?
Czytam i ogólnie jest napisane że ręcznie ruchami prostymi.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Sealent w pascie? Na upartego mozesz ale recznie wygodniej,w sprayu raczej nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym myjecie opony?

Czy mycie np rotonem podczas czyszczenia felg moze im jakos zaszkodzic? Dziwnie zaczely szumiec opony po wczorajszym myciu, niewiem czy tylko mi sie wydaje czy cos faktycznie moglo sie stac...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy po 2-etapowej korekcie, przed aplikacją wosku CG Pete's53, ewentualne położenie cleanera (mam Poorboy’s World Professional Polish) lub/i przetarcie powierzchni Prepem, to przerost formy nad treścią? Jak uważacie, podaruję sobie w tym wypadku cleaner, bo przecież on po pełnej korekcie tu już nic nie zdziała? A Prep przed naturalnym woskiem będzie miał jakiś wpływ na wydłużenie/skrócenie trwałości tego "naturala"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma podstawiła VW Polo 2011 r na ogarnięcie wnętrza. Chciałbym dodatkowo coś ogarnąć lakier bo jest masakra. Mowa była tylko o wnętrzu także nie chce się bawić w korekty.

Najchętniej bym to zrobił bez oklejania (maskowania). Mam w arsenale:

Da o skoku 15

Pady Nata

KoG soft99

Cleaner (chyba ten nie ścierny ) Dodo juice

Aio adbl

Cherry glaze

Czym to ogarnąć żeby znajoma była zadowolona a i ja bym się nie narobił bo to tylko w ramach przysługi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zdroja0 napisał:

Znajoma podstawiła VW Polo 2011 r na ogarnięcie wnętrza. Chciałbym dodatkowo coś ogarnąć lakier bo jest masakra. Mowa była tylko o wnętrzu także nie chce się bawić w korekty.

Najchętniej bym to zrobił bez oklejania (maskowania). Mam w arsenale:

Da o skoku 15

Pady Nata

KoG soft99

Cleaner (chyba ten nie ścierny ) Dodo juice

Aio adbl

Cherry glaze

Czym to ogarnąć żeby znajoma była zadowolona a i ja bym się nie narobił bo to tylko w ramach przysługi.

 

 

 

No jak sie nie chcesz narobic a miec szybki efekt to AIO jest w tym celu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.