Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, w Maju planuję pierwszą korektę na BMW czarny cosmosschwarz metallic i co powiecie bo planuję 2-etapową. Nie chodzi mi o super robotę bo też chcę trochę zaoszczędzić niż wydać kupę kasy która pójdzie w błoto,  jeśli wyjdzie mi dobrze, to wtedy podniosę poprzeczkę o Sonax czy Koch. Więc było by grane BOLL B100 na padzie Royal Pads One Step (pomarańczowy) i na koniec Menzerna SF plus 3800 na padzie Nat Czarny i na zabezpieczenie Collinite 476's ? Co powiecie o takim zestawie ? I czy dobrze jest wymywać pastę Zmywaczem Silikonowym i Tenzi IPA ?

Ma ktoś jakieś fotki po zastosowaniu tej pasty BOLL B100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Alfa47 napisał:

Panowie, w Maju planuję pierwszą korektę na BMW czarny cosmosschwarz metallic i co powiecie bo planuję 2-etapową. Nie chodzi mi o super robotę bo też chcę trochę zaoszczędzić niż wydać kupę kasy która pójdzie w błoto,  jeśli wyjdzie mi dobrze, to wtedy podniosę poprzeczkę o Sonax czy Koch. Więc było by grane BOLL B100 na padzie Royal Pads One Step (pomarańczowy) i na koniec Menzerna SF plus 3800 na padzie Nat Czarny i na zabezpieczenie Collinite 476's ? Co powiecie o takim zestawie ? I czy dobrze jest wymywać pastę Zmywaczem Silikonowym i Tenzi IPA ?

Ma ktoś jakieś fotki po zastosowaniu tej pasty BOLL B100 ?

Weź sonaxa ex 04-06 lub Megsa UC i dwa pady NAT żółty i czerwony.

 

Tu masz fotę co zrobił Megsu UC na żółtym flexi i maszynie DA ze starą maską

DlTcLIa.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tenzi alux nawet w stężeniu 1:1 nie radzi sobie z tą rdzą, jest ona powierzchowna, ale bardzo mocno przywarła.
A próbowałeś to szorować? Jeśli nie to weź szczotkę z jakimś twardszym włosiem. A deironizer z tym reaguje, krwawi?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alfa47 a ja nie bawiłbym się w żadne półśrodki. Uwierz, jeśli kupisz lepsze pasty (są małe poj. O,25l) i pady, to robota będzie bardziej efektywna, a z finalnego efektu będziesz bardziej zadowolony. To z kolei zachęci Cię do dalszego rozwoju. Nie wiem w jakim stanie jest Twój lakier, bo ja na tym samym kolorze 21-letniego BMW bawię się 2-etapowo tak:

Potem możesz wymyć pastę zmywaczem silikonowym i położyć 476s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak No megs zrobił robotę, na rotacji powinno tak samo wyjść ? Bo mam rotację masnera K2 a z BMW chcę się pożegnać więc takie lekkie odświeżenie tymi dwiema pastami na początek. A później na coraz lepszych, no ale zobaczymy. 

@paperson I tak to mnie zachęci do dalszego rozwoju na innych autach. Na ile samochodów wystaqrczy 0,25l ? bo mm tą menzerne już kupioną. Lakier no jest kilka zdjęć na forum m.in w testach, chyba tylko u mnie dbany :/ Choć dużej masakry niema choć ze trzy głębsze ryski są :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adaszek96 napisał:

A próbowałeś to szorować? Jeśli nie to weź szczotkę z jakimś twardszym włosiem. A deironizer z tym reaguje, krwawi?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Tak, ale mam za miękką szczotkę, jutro kupie twardszą. Deironizer reaguje i to bardzo szybko po sekundzie od aplikacji cała felga czerwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Alfa47 lakier bmw tez masz twardy wiec czerwona gabka z NATa nic mu nie zrobi  a czarna to tylko bys go głaskal menzerna 3800 poradzi sobie z holsami . Ale powiedzmy ze juz do tego ciecia wolal bym kupic kocha badz sonaxa niz bawic sie z bolla . 

 

Ile zrobosz z 250 ml ok 3-5 aut oblecisz . Wszystko zalezy od auta i stanu lakieru.

Jak nie chcesz mocno ciac to zolta gabka z nata plus pasta i heja. Na to jak juz masz menzerne 3800 plus czerwony nat i bedziesz zadowolony

 

Do wymywania zmywacz silikonowy plus ipa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mam za miękką szczotkę, jutro kupie twardszą. Deironizer reaguje i to bardzo szybko po sekundzie od aplikacji cała felga czerwona.
To atakuj vampirem i jakaś szczotką z agresywnym włosiem musi zejść. Powodzenia :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BiałyGTi napisał:

@Alfa47 lakier bmw tez masz twardy wiec czerwona gabka z NATa nic mu nie zrobi  a czarna to tylko bys go głaskal menzerna 3800 poradzi sobie z holsami . Ale powiedzmy ze juz do tego ciecia wolal bym kupic kocha badz sonaxa niz bawic sie z bolla . 

 

Ile zrobosz z 250 ml ok 3-5 aut oblecisz . Wszystko zalezy od auta i stanu lakieru.

Jak nie chcesz mocno ciac to zolta gabka z nata plus pasta i heja. Na to jak juz masz menzerne 3800 plus czerwony nat i bedziesz zadowolony

 

Do wymywania zmywacz silikonowy plus ipa 

Przy okazji dodam że w aukcji charytatywnej która prowadzi @AreK możesz spróbować kupić pasty sonaxa w baaardzo okazyjnych cenach i przy okazji pomoc :)

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie Britemax Black Max ultra (glaze) - widzę, że bardzo ładnie kryje, więc pod sprzedaż lepiej położyć to jak robić korektę. Pytanie tylko czy nakładając na to jeszcze Fusso/DSW utrzyma się efekt 2-3 miesięcy bez wyłonienia się tych mikrorys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 3x mylem auto szamponem fx protector nano ten zielony z dodatkiem sio2. Tam jest dozowanie 10ml na 10l wody, szampon strasznie słabo się pieni. Na lakierze ledwo co piany w wiadrze też tak średnio. Tak on działa?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 A czytałeś o tym szamponie w dziale TESTY i w wątku poświęconym temu produktowi?? Tam wszystko jest ładnie napisane :) 

Tak, on ma do siebie, że słabo się pieni. Nie robi na nim wrażenia nawet spienianie lańcą z myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z Was z pianownicą niskociśnieniową (pod wąż ogrodniczy) Foam Blaster 6 Foam Wash Gun od Chemical Guys? Oczywiście cena takiego czegoś jest spora, ale widziałem polski odpowiednik za około 90 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ByKu napisał:

Spotkał się ktoś z Was z pianownicą niskociśnieniową (pod wąż ogrodniczy) Foam Blaster 6 Foam Wash Gun od Chemical Guys? Oczywiście cena takiego czegoś jest spora, ale widziałem polski odpowiednik za około 90 PLN.

@Domel chyba ma taką zabawkę, albo coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, ByKu napisał:

Spotkał się ktoś z Was z pianownicą niskociśnieniową (pod wąż ogrodniczy) Foam Blaster 6 Foam Wash Gun od Chemical Guys? Oczywiście cena takiego czegoś jest spora, ale widziałem polski odpowiednik za około 90 PLN.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.