Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.11.2017 o 12:34, gabby87 napisał:

Jedno a właściwie 2 pytania.

1. Położyłem na auto Fusso 12 months i po wyjechaniu na słońce miejscami widać takie jakby mazy. Tutaj myślę że warto zaznaczyć że wosk nakładałem aplikatorem super shine premium (https://detailingpro.pl/aplikatory/1083-super-shine-premium-aplikator-gabkowy-do-woskow-cz.html) i docierałem puffy towelem od ADBL.

Wspomniane defekty najbardziej przypominają hologramy albo mikroryski. Po zastosowaniu morning dew tracą się. Po przemyciu IPA raczej bez różnicy. Czy to są te sławne mazy po Fusso oraz czy warto próbować pozbyć się wosku i nakładać na nowo? Czy też może polecieć auto detailerem i obserwować co dalej?

2. Czy w okolicach Bielska Białej są jakieś polecane przez was studia detailingu? Mam zbyt małe doświadczenie żeby ocenić możliwości korekty i targać się na samodzielne polerowanie. Szukam kogoś kto BARDZO krytycznym okiem byłby w stanie ocenić moje auto i ewentualnie zaproponować jakieś rozwiązanie.

Pozwolę sobie odświeżyć pytanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:30  Panowie co sądzicie o takim sposobie procesu"dekontaminejszyn"? :D Czy przypadkiem ta wygoda nie jest kosztem skuteczności środka przez jego rozcieńczenie?

Edit: w sumie to patrząc na ten filmik nawet ja widzę wiele błędów, więc nie ma co się nimi posiłkować. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2017 o 07:46, david2888 napisał:

Koledzy nie wiem co się stało ale chyba ręcznik WaxPro Fluffy Plus 60x100cm pofarbował mi resztę MF przy praniu w Białym Jeleniu (temp 40st.) 

Taki ręcznik z promocji z tesco był zółty, po praniu jest zielonkawy :(  Czy ten Fluffy będzie mi co pranie tak farbował, czy to tylko jednorazowa akcja ? Co teraz zrobić? Przeprać jeszcze raz te wszystkie MF w Białym Jeleniu? 

A to ciekawe ostatnio prałem dokładnie taks samo Fluffy + inne mikrofibry i było ok. Fluffy był akurat prany po raz pierwszy i nic się nie stało. Oczywiście zawsze dodaję też ocet w miejsce płynu do płukania. Możesz spróbować wyprać przebarwione fibry jeszcze raz z Jelonkiem plus dodać troszkę APC masz to opisane w wątku prania fibr. Ocet lej zawsze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Berd napisał:

david2888

Ja stosuję specjalne chusteczki chroniące przed farbowaniem. Nazywają się OXY Spotless i kupuję je w Biedronce. Wrzucasz taką chusteczkę do pralki razem z praniem i nic Ci nie zafarbuje

 

Staram się to wygooglać ale pokazuje mi tylko proszek i w dodatku odplamiacz? :/ Nazwę napisałeś prawidłową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych chusteczkach kolor również pozostaje intensywny

Z octem bywa różnie. Jeżeli błędnie były farbowane albo po tanimu, to ocet nie pomoże:/. Wież mi,pracowałem na farbiarnii

Druga sprawa ocet to kwas może popalić końcówki mikrowłókna. Ale każdy wybiera to co lubi.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berd z tym się zgodzę. Lecz mi chodzi o zablokowanie farbowania przed 1. praniem przez zmieszanie octu w proporcji ok. 1 szklanka octu na 5 litrów zimnej wody i wypłukanie w tym roztworze ubrania. W ten sposób pozbyłem się raz na zawsze problemu nie tylko z farbującymi mf, ale i większością ciuchów. Ciuchy i mf z reguły kupuję porządne. Swoją drogą, na tanią "chinszczyznę" nie ma rady i w niektórych przypadkach jedynym ratunkiem jest "doraźna chusteczka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał126 napisał:

Może głupie, może nie. Mam prawie nową szybę czołową w aucie. A MrCleaner zrobił fajną ofertę na Cquartza UK. Jest sens to kłaść? Ktoś próbował?

Na szybę nie, kiedyś testowałem na tylnej i dużo szybciej zbierał brud niż powłoki do szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maro112 napisał:

Oraz, czy przefarbowane (po praniu) inne aplikatory nadają się do dalszego użytku?

Pewnie tak.. choć odkąd pofarbował mi pierwszy to piorę wszelkiego rodzaju aplikatory ręcznie i dopieraja się o wiele lepiej. Do bardzo cieplej wody daję trochę BJ i ugniatam aż cały wosk, dressing, cleaner wyjdzie. Potem płukanie w zimnej wodzie i są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , 
Posiadam puszkę wosku collonite ktorą trzymałem w garazu przez dwa lata gdzie temepratura dochodziła do -15 stopni.
Wosk do wyrzucenia ? Bo zamierzam w weekend nałożyć...
Trochę wróżenie bo jak nie widać co zostało to ciężko powiedzieć. Zrób test pierwszy wetrzyj sobie na rękę wosk i potrzyj druga zobacz jaka konsystencja czy nie ma jakiś grudek. Zachowanie jak byś maść w ręce wcieral pamiętaj w ten sposób też możesz woskowac auto. Drugi aplikator gąbka wcierasz wosk nic nie powinno się sypać wosk nie może być wyschniety i testujesz na kawalku blachy czy powstaje delikatna mgiełka bez żadnych paprochow itp.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !!! Podłoga wyciągnięta z auta całą mokra. Chyba długo stała tam wodą. Wyciągałem odkurzaczem wodę ale ciągle jest sporo wody. Susze w pomieszczeniu w temperaturze 25 stopni o pomieszczenie przewiewne jest Plan 2-3 dni. Pleśni tez nie dałem rady usunąć. Jakiś pomysł na usunięcie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Balzac napisał:

Panowie !!! Podłoga wyciągnięta z auta całą mokra. Chyba długo stała tam wodą. Wyciągałem odkurzaczem wodę ale ciągle jest sporo wody. Susze w pomieszczeniu w temperaturze 25 stopni o pomieszczenie przewiewne jest Plan 2-3 dni. Pleśni tez nie dałem rady usunąć. Jakiś pomysł na usunięcie ?

29da63fb40dc8c82med.jpg

Jak to taka warstwowa sklejana to nie wyschnie w 3 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.