Skocz do zawartości

ADBL Frost Eater


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

@Detailer's Magic każdy produkt był przecierany oddzielną, czystą i suchą mikrofibrą. Może to przez brudna szybę :D

Tak czy siak, to nie dyskwalifikuje Frost Magic. Będę ich używać na przemian ;). Oba robią co mają robić, po prostu nieco inaczej. Nie każdy produkt jest taki sam. Mi tylko bardziej podpasował sposób działania Frost Eater'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po prawie 2 tyg od zakupu miałem okazję w końcu przetestować Frost Easter w akcji. O ile pierwsze uczucie po zakupie miałem mieszane z racji bardzo mocno alkoholowego zapachu, o tyle dziś przy aplikacji nie czułem tego smrodu, w sumie nie czułem żadnego zapachu :D co wyszło na plus dla produktu. 4-5 psiknięć na szybę chwile odczekałem, przetarłem wycieraczkami i szyba czyściutka. Ręce też suche, nic nie cieknie z atomizera także drugie wrażenie jak najbardziej pozytywne ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gardor napisał:

Serio macie czas rano na wycieranie szyb mikrofibra po aplikacji odmrażacza? Ja zawsze używam do tego wycieraczek i rura w drogę :D 

+1 :) Zwłaszcza, że po ADBL-u nic nie zostaje na szybie. DM leży i czeka na swoją kolej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor @Eidos71 miałem czas na użycie fibry, ponieważ nie jechałem do pracy, to dlaczego miałbym tego nie zrobić? Producenci piszą o użyciu fibry lub wycieraczek, ja użyłem fibry. Gdy jadę do pracy też na szybko machne wycieraczkami i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

użyłem dzisiaj bo był lekki szron -1 raptem wiec żadna temperatura i mam pol butli czystego, pol rozrobiłem 1:1  na razue użyłem rozrobionego i sobie poradził pare strzałów na szybe odczekałem 1 min wycieraczki w ruch i heja do pracy

 

czekam na mniejsza temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rapmen93 , powiedz dlaczego rozcieńczałeś z wodą 1:1 , lukam na stronie ADBL i za cholerę nie widzę wzmianki że można rozrabiać , za to stoi jak byk gotowy do użycia . Nie żebym się czepiał , zrobiłeś dobre porównanie , dobre jakościowo zdjęcia ( wyraźne ) , tak tylko pytam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)
Jako że omawiany Frost zakupiony już prawie miesiąc temu to jeszcze nie było okazji go sprawdzić w prawdziwych warunkach.
Wychodzę we wtorkowy poranek a tam taki ładny mrozik na szybie, no to pyk ;) 

DSC_6616.jpg

DSC_6617.jpg

DSC_6618.jpg

Jako, ze w swoim skromnym arsenale mam jeszcze odmrażacz od @tenzidetailer to nic nie stało na przeszkodzie aby sobie bezpośrednio te dwa produkty przetestować.

DSC_6619.jpg

Przednia szyba "na oko" 50/50 i jedziem ;) 

Lewa strona ADBL Frost Eater
Połówka psiknięta 4x do końca atomizera.
Mgiełka ładna, na palcach nawet jednej kropli. Nic nie ciekło, nie puszczało. Butelka cała, prosta Jest Plus :) 
Zapach..? :o Tak jak wcześniej w temacie wspominałem, przy bezpośrednim powąchaniu z butli czuć dość wyraźnie mocną chemie, natomiast podczas aplikacji zapach kokosa? daje góre i chemia nie jest wyczuwalna. Jest Ok ;) 
DSC_6622.jpg

Druga strona Tenzi detailer - Odmrażacz
Ilość taka sama jak w przypadku Frosta. 4x do końca atomizera.
Atomizer również daje bardzo fajną mgiełkę. Butelka pewnie trzyma się w dłoni. Nic nie cieknie. Zapach przy bezpośrednim powąchaniu z butli wiadomo..chemia. Natomiast przy aplikacji praktycznie nic nie czuć. Ani miłego zapachu ani chemii. Jest dobrze.DSC_6623.jpg

Odczekane 30-40 sekund i pierwsze wnioski
- Frost zaczyna działać wolniej i jakby z mniejszą "mocą" :o
- Tenzi rozpuszcza lód momentalnie, zaraz po kontakcie szyba dostajemy rozpuszczoną tafle wody

ADBL hmmm..nie ukrywam troszkę  mnie zaskoczył.
DSC_6624.jpg

Czekamy dalej...

DSC_6625.jpg
Nie trzeba chyba za dużo pisać.

Ok przechodzimy na bok auta ;) tutaj szron troche mniejszy.
Prawa strona -  Tenzi
Lewa -  ADBL
DSC_6626.jpg

DSC_6627.jpg

DSC_6628.jpg
Tutaj ogłosiłbym śmiało remis choć dało sie  zauważyć iż tenzi reaguje szybciej.

Kolejna mała boczna szybka

DSC_6629.jpg

DSC_6630.jpg

DSC_6631.jpg

No i ostatnia próba tył auta
DSC_6632.jpg

Plus całej zimy i testowania odmrażaczy to fakt iż nie musimy szukać taśm do 50-tek ;D

DSC_6633.jpg

Tenzi lewa strona
ADBL prawa strona
DSC_6634.jpg
Tutaj podobnie jak w przypadku przedniej szyby. Szybkość oraz 'moc' z przewagą  na tenzi

Było to moje pierwsze podejście w ogóle do odmrażaczy. Nigdy wcześniej ich nie stosowałem.
Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie preparat od @tenzidetailer. Działa jak należy, szybko, nie wyczuwalnie.
Nie przekreślam wcale ADBL... również działa, choć trzeba mu dać więcej czasu + umila nam mroźny poranek słodkim nienachalnym zapachem. 

Mrozy idą więc testy cdn...

Pozdrawiam ;) 

 

  • Lubię to 2
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 Dobry test !

@tenzidetailer  Takie szybkie pytanko, czy odmrażacze tenzi co były ponad rok temu to jest to samo co teraz ale w innej butelce czy nie?



btw: Czy rano nie było tutaj postu jakiegoś użytkownika że stało mu się coś z lusterkiem po odmrażaczu? Bo chyba ktoś posprzatał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak te odmrażacze radzą sobie w niższych temperaturach. miałem wiele tego typu środków i dopiero przy niższych temperaturach ukazywały się ich wady. co z tego że preparat szybko działa jak w niższych temperaturach bardzo szybko odparowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gardor napisał:

Czy rano nie było tutaj postu jakiegoś użytkownika że stało mu się coś z lusterkiem po odmrażaczu? Bo chyba ktoś posprzatał :D

Był, ale sprawa się wyjaśniła. Nie była to wina odmrażaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie iż testowałem teraz ostatnio odmrażacz ADBL :) na przestrzeni paru dni bez fotorelacji tylko moje spostrzeżenia i opinie :) no więc tak : z butelki alkohol, przy rozpylaniu piękny zapach.

testowane w przedziale -3/-11 stopni , zmieniłem od razu atomizer na cannon lubie je bardzo , pryskane obficie i trochę czułem jakby takie zniesmaczenie działać działa jednak nie tak szybko jak powinien czasami w paru miejscach należało go poprawić aplikując ponownie ( nie rozcieńczany ) cena dobra adekwantna typowo jak marketówka.

 

Być może delikatnie podjadał mi NW od Autoland kto wie nie miałem jak tego dokładnie przetestować , jednak jeśli miałbym go kupić jeszcze raz to tylko chyba ze względu na zapach i że dobra cena, produkty marketowe być może podjadają bardziej NW, ale nie zastanawiał bym się czy kupić Forsta czy coś z marketu szału na mnie nie zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BiałyGTi napisał:

Ktos testowal na powloce na szybe czy nic sie nie dzieje ?? Powloka gyeona 

Ja testowałem odmrażacz Wurth oraz Sonax na szybach z powłoką Nanoglass Ceramic Coating oraz na różnych tańszych i droższych niewidzialnych wycieraczkach. Nie zauważyłem żeby "coś się działo" negatywnego z powłokami.

 

@Grzechu23 bardzo fajny test, Tenzi zjadł ADBLa na śniadanie. Kto by pomyślał, a w dodatku jeszcze tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie przetestowałem. Fakt działa, nawet na mocno oszronionej szybie, ale u mnie z zamkami sobie nie poradził. Musiałem dzisiaj ogrzewać kluczyk zapalniczką (bo nie mam centralnego :lol: ). Kiedyś miałem taki odmrażacz jak gaz do zapalniczek - pod ciśnieniem. Tylko się wkładało do wkładki i momentalnie kluczyk wchodził jak ... ;) 

P.S  podczas aplikacji nie czuć żadnego alkoholu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś był używany. Działa natychmiastowo i dobrze (chociaż bez większego :shock: ). Podoba mi się atomizer z możliwością wyboru mgiełki lub "prostego strzała". Żadnych problemów z cieknięciem czy wciągającą się butelką. W tej półce cenowej jak najbardziej spełnia swoje zadanie i jest godne polecenia. Dodatkowo zapach likieru uprzyjemnia nawet stanie na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.