Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie teściową sprzedaje swoje prywatne auto Kia Cee'd. Jest pierwszą właścicielką. Rok 2012. Przebieg może z 30k auto jest bezwypadkowe,miała jedynie małą obcierke. Auto jest jak nowe, praktycznie w ogóle nie używane. Ten przebieg to w większości zrobił Jej syn do Chorwacji. Być może nawet nie ma tych 30tys. Za dużo narazie powiedzieć nie mogę bo żona mi teraz zadzwoniła i mówi "trzymaj się". Teście pojechali do salonu Toyoty i zamówili Rav 4 hybrydę,gdzie teściu z racji na wiek boi się jeździć Kią. Wiem,brzmi to idiotycznie ale nie mój cyrk i nie moje małpy. Z ręką na sercu Cee'd jest perełką jedną na tysiąc. Można je hac do ASO i sprawdzać. Aha,co ważne,wersja hatchback 5 drzwiowa. Kolor ciemny grafit (fachowo nie wiem). Dwa komplety felg. Wersja z pełnym LED. No autko perełka. Cena 39tys bez możliwości negocjacji. Pewnie ktoś zapyta c,emu ja nie biorę,krótko odpowiem nie stać mnie i tyle a nawet gdybym miał kasę to dla 4 osobowej rodziny za małe. Ale żal, żal i jeszcze raz żal. Teściu robi miesięcznie maks 20km i kupuję hybrydę za 150tys. Za 10 lat będzie miała może najechane , 15tys chyba że synuś ze swoją rodziną będzie pożyczał na wakacje. W razie czego 668610960. Oferta będzie ważną krótko bo chcą ją zostawić w rozliczeniu za 36tys ja próbuję coś dorobić

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Ma najechane 27tys przeżywam trochę jak mrówka okres bo w życiu bym nie uwierzył że ktoś takie auto sprzeda a jednak się zdarza

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, Lotek900 napisał:

Wspólna płyta podlogowa z fiatem bravo

Nie nazwałbym jej wspólnej. To wciąż c-evo ale mocno pozmieniana. Bravo bliżej pod tym względem do stilo niż giulietty. To samo zawias. Bravo z tyłu ma belkę, alfa wahacze. Hamulce też inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema 😉
Pora na kolejne auto, a obecnego Accord VII 2.0 manual zostawiam żonie. Wymagania sedan (segment D), bezawaryjny automat, silnik wolnossący z pośrednim wtryskiem pod LPG lub bezawaryjny silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem. Diesle na moje przebiegi roczne 8-12 tyś km i krókie trasy 5-10km w jedną stronę raczej odpadają. Dzięki z góry za pomoc! 😉 
Najbardziej skłaniałem się ku Honda Accord VIII 2.0/2.4 automat. Czy macie dla niego ciekawe alternatywy z wyżej wymienionymi alternatywami?

EDIT: Budżet ok 50k zł, im młodsze auto kupię tym lepiej. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 pisze wyraźnie, że chce prostą benzynę na pośrednim wtrysku, także 2.0hdi jest chyba po drugiej stronie skali. Podobnie będzie z Mondeo, gdzie jedynym sensownym silnikiem jest dwulitrowy diesel, ewentualnie 2.5T, które również będzie droższe w utrzymaniu. 

Niestety coraz ciężej o takie kombinacje. Może coś amerykańskiego? Cadillac jakiś CTS czy jak one tam się nazywają? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może prościej, warunek konieczny to bezawaryjny automat (najlepiej hydrokinetyk, ewentualnie dobra bezawaryjna dwusprzęgłówka) CVT (bezstopniowe) odpadają raczej. Jeśli ktoś uważa, że diesel na trasy 2-5-10 km w jedną stronę są ok i to 95% przebiegu auta u mnie to może być diesel, tylko aby problemów zaraz z turbiną nie było lub DPF itp. Benzyna najlepiej wolnossąca ale może być dobry bezawaryjny silnik z bezpośrednim wtryskiem. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rozglądam się za czymś w góry auto musi mieć napęd 4x4. 

W oko wpadła mi toyota rav4 2005r 2.0 116km diesel. Co polecacie w kwocie 25-35k zł? 

Zależy mi na tym by auto serio przejechało przez zaspę i podjechało pod górkę.

Mamy w domu q5 byłem na Ramzovej (Czechy) i twierdzę że quattro "robi robotę " jak w porównaniu do takiej toyoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 12:49, Lukasz-odkrywca napisał:

toyota rav4 2005r

 

W dniu 7.12.2021 o 14:06, RoBee napisał:

będzie dobrze. Nawet quatro powinno zawstydzić w takich sytuacjach.

Pod warunkiem, że tam jeszcze będzie podłoga. Skorodowanego zawiasu, hamulców itd. to na bank możesz się spodziewać.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z Focusem MK3 z silnikiem 1.0 ecoboost? Auto będzie mało używane , jazda przeważnie miejska. Bardzo spodobał mi się polift , w moim budżecie (około 30 tyś) głównie występują z silnikiem 1.0 

Jeżeli przedlift to jestem zdecydowany na wolnossące 1.6 z podtlenkiem gazotu 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask szawagier przelatał takim już 160 kkm. Obecnie ma ponad 260 kkm. Wymieniał katalizator, sprzęgło i 2 razy sondę lambda. Chyba nic poważniejszego się nie działo. Z tym że on jezdzi bardzo spokojnie i głównie na trasach miedzy miastami.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.