Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

@Karbo co do wygranej; dawno dawno temu był taki program "kawa czy herbata", przed 7 rano był zawsze jakiś konkurs dotyczący tego o czym było mówione pół godziny wcześniej. telefon w normalnej taryfie więc czasem dzwoniłem 😉 do wygrania był weekend w hotelu Gołębiweski dla 2 osób... i w końcu udało się dodzwonić 😄 pytanie było jakiej rasy jest pies Obamy: "portugalski pies wodny". i.. "to poprawna odpowiedź, wygrał Pan 25 kg karmy dla psa i matę dla niego do samochodu"... 😄 szkoda tylko że psa nie miałem 😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to nie jest tak że każdy model z danej marki jest ekstra. Nie prawda.

Np nigdy nie kupiłbym rs5 bo jest słabsze od s5 😹, z tymi silnikami z pierwszych generacji tfsi i FSI jest problem z poborem oleju do wyeliminowania za 7 tys. Lubie też audi za to że to VAG...

Podam kilka przykładowych cen z aso po lekkim rabacie. Oryginalna pompa wody do s5 310 zł...

Nowe kratki zderzakow 280 (na rynku wtórnym droższe 🙊🙈) a chciałem nowe bo mam zamiar je porządnie wydluxowac z aerografu.

Nowa maska w podkladzie 2150 zł. A na giełdzie uzywka 2300 do lekkich poprawek blacharskich i malowanie...

właśnie to lubię audi że trzyma jakos w normalnych cenach części zamiennych.

mierzyłem też w bmw 335 bardzo mi się podobało, ale dość mocno trzyma cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Crasher napisał:

Oczywiście to nie jest tak że każdy model z danej marki jest ekstra. Nie prawda.

Np nigdy nie kupiłbym rs5 bo jest słabsze od s5 😹, z tymi silnikami z pierwszych generacji tfsi i FSI jest problem z poborem oleju do wyeliminowania za 7 tys. Lubie też audi za to że to VAG...

Podam kilka przykładowych cen z aso po lekkim rabacie. Oryginalna pompa wody do s5 310 zł...

Nowe kratki zderzakow 280 (na rynku wtórnym droższe 🙊🙈) a chciałem nowe bo mam zamiar je porządnie wydluxowac z aerografu.

Nowa maska w podkladzie 2150 zł. A na giełdzie uzywka 2300 do lekkich poprawek blacharskich i malowanie...

właśnie to lubię audi że trzyma jakos w normalnych cenach części zamiennych.

mierzyłem też w bmw 335 bardzo mi się podobało, ale dość mocno trzyma cenę.

Owszem może z punktu widzenia utrzymania auta to fakt, Audi ma tą przewagę, że jest Premium ale ceny VAGowskie..

Ale znowu uważam, że prestiż jest mniejszy jak w BMW i Mercedesie.. Bo to pojedyńcze marki.. a audi ? to właśnie VAG, miałem kiedyś służbową fabię 1.2 TSI i pod maską na każdej części było wybite logo VW i AUDI.. bo ten sam silnik jeździł np w audi a3.. czyli fabia za 50k zł ma te same części co audi za minimum 100k zł 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, piotrek305 napisał:

Owszem może z punktu widzenia utrzymania auta to fakt, Audi ma tą przewagę, że jest Premium ale ceny VAGowskie..

Ale znowu uważam, że prestiż jest mniejszy jak w BMW i Mercedesie.. Bo to pojedyńcze marki.. a audi ? to właśnie VAG, miałem kiedyś służbową fabię 1.2 TSI i pod maską na każdej części było wybite logo VW i AUDI.. bo ten sam silnik jeździł np w audi a3.. czyli fabia za 50k zł ma te same części co audi za minimum 100k zł 🙂

Moje prywatne zdanie jest takie że mb to żadne premium. Te starsze gdzie na poziomie seca owszem ale obecne mb jakos świetnie wykonane nie są, kojarzy mi się że mb to już starsze Niemcy jezdza. W każdym razie to moje przeświadczenie i nikomu go nie narzucam. Bmw tutaj się zgodzę, fajna marka tylko znowu należy bazować na autach nowszych na które nie stać Januszy jeżdżących zima po śniegu na ręcznym i zakładającym jakieś wieś spoilery mam na myśli modele F. W przyszłości myślę o jakiejś m2 ze skasowanym tyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrek305 napisał:

fabia za 50k zł ma te same części co audi za minimum 100k zł 🙂

Ale fabie za 100 tys też żaden problem skonfigurować. To koncerny mają robić specjalnie inne silniki do Audi żeby premium było? A może spójrz w drugą stronę. Do "budżetowych" aut wkładają te same silniki co do Audi. 

Mercem też bym się nie podniecał. Teraz są razem z Renaultem/Nissanem więc i w mercu do premium daleko. Co w dzisiejszych czasach jest premium skoro nawet w Bentleyu czy Lambo są podzespoły z VW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrek305 napisał:

Ale znowu uważam, że prestiż jest mniejszy jak w BMW i Mercedesie.. Bo to pojedyńcze marki.. a audi ? to właśnie VAG

 

3 godziny temu, Crasher napisał:

ale obecne mb jakos świetnie wykonane nie są

 

Czym jest prestiż? 

Prestiż to mieć jacht. Prestiż to mieć dobrą opinie - ale nie jest wtedy gdy ktoś ma BMW czy Audi.

 

Marki Premium?

Co to znaczy premium? Są lepsze modele i gorsze.

BMW seria F - jest dość słaba jakościowa - lepsze jest Audi i MB.

To prawda że MB ostatnie są nieco gorsze, ale to dotyczy każdej marki.

 

Niby seria G w BMW lepsza, ale jest dużo opini że jednak nie.

 

Premium może być usługa lub dostępność funkcji i wyposażenia.

 

Dla Hondy premium to Acura.

Dla Nissana to Infinity (jesli sie nie myle).

 

Większe wrażenie robi ktoś w Benleyu czy Porsche niz gość w BMW G12.


Tak czy siak, dziwne rozumowanie i nie potrzebne ocenianie.

 

99,9% społeczenstwa (choc pewnie sie myle bo sa snoby) kupuje auto bo mu sie podoba a nie dlatego ze jest Premium (bo z tego premium i tak nie skorzyta z reguly).

Owszem, sa ludzie (0,1%) ktorzy potrzebuja tez auta w ktorym beda mogli sie pokazac i beda ich wizytowka - przed spotkaniem biznesowym itp.


Autem premium wsrod handlowcow moze byc Renault Talisman gdzie reszta smiga Corsa czy Hyiundaem i30/i40. 

 

Moze ja to źle rozumuje. Mam BMW i rzeczywiście idąc do ASO czuje się lepiej niż idąc do ASO Renault. Obsługa jest lepsza, wyposażenie jest lepsze. Auto lepiej jeździ, ma lepsze wlasciwosci, lepsze wyposazenie ale nawet takiej 7 - do premium brakuje.

 

No i takie BMW serii 1 ... jest tez premium?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja człowiek który marzył o A6 C7, w dodatku polift, po obejrzeniu kilku takich wybrałem Peugeot 508, nie narzekam może premium nie jest ale rocznik dobry, kasa na koncie została, z auta zadowolony jestem czego chcieć więcej.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogłem kupić nową dacie duster. A wybrałem stare BMW. Gdzie tu logika? 🤣

Uważam, że dyskusja kto co wybiera naprawdę nie ma sensu. Teraz kupić auto to nie jest problem. Problemem jest jego utrzymanie w stanie gwarantującym bezpieczną jazdę. Szkoda tylko, że nie każdy o tym pamięta przy wyborze auta. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dziś poprawiła humor rozmowa z siostrą, która pracuje w galerii handlowej. Powiedziała mi, że są tam patrole policji, która kontroluje malolaty i wypisuje im mandaty, bo powinni być w domu. 
I tak powinno być wszędzie. A nie całe pielgrzymki na ulicach znudzonych dzieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupiłem na znanym portalu 6L IPA za 40zł - dziś pacze, a tu 5L 140zł 😂

Kupiłem z myślą o wiosennym przygotowaniu pod powlokę.

Śmiać mi się chce z Januszy biznesu, który poczuli, że mają swoje 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj w sumie nie zwracałem uwagi na opakowania 5 ltr ale litrowe chodziły zazwyczaj w cenie ok. 14-16 zł. teraz 40. jakiś czas temu dodałem do zakładek maski budowlane; 44,9 za 10 szt. obecnie 15,99 za 1 szt 😄 jakieś 350% marży? w SCS jest IPA po 19 zł za ltr 😉 

2020-03-14_194909.jpg

ta sama.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano poprawił mi bardzo humor post na jednej z grup zawodowych którzy stawiają się na tej samej linii co lekarze oraz strażacy w tych trudnych chwilach, nazywają siebie sami bohaterami. Oczywiście wiadomo chodzi o kierowców ciężarówek dzięki którym mamy codziennie chleb w sklepach 😁

I domagają się by znieść limity czasu pracy dla kierowców ( czyli mogą jeździć ile trzeba ) 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, "bohaterzy". Dla mnie większą bohaterką od kierowców jest pani w kasie w markecie. Co do zniesienia czasu pracy to o ile dobrze się orientuje to już któreś kraje go zniosły i ma to swoje logiczne uzasadnienie, tak samo jak zniesienie ograniczenia możliwości jazdy w weekendy, gdzie kilka krajów już to zrobiło. Dlaczego ? W tej sytuacji transport naprawdę odgrywa DUŻĄ rolę, a limit czasu trochę tu przeszkadza jeśli większą czasu pracy kierowca straci w korku na granicy... Kotłowanie się na parkingach w weekend też zbytnio nie sprzyja zapobieganiu rozprzestrzeniania się tego cholerstwa. Na ogromny plus jest zamykanie granic, tylko szkoda że jest to spóźnione o jakieś 2-3tyg i mam nadzieję że kontrolę będą teraz przeprowadzane w miarę sprawniej. Dlaczego ? Do tej pory kontrola był na zasadzie albo osobówki/ transport pasażerski albo w nocy totalnie nic.  Jeżdżę busem i w niedziele znowu jadę na Austrię, i czasami pojawia się niepewność czy się wróci, bo w tej chwili transport normalnie jeździ, ale sytuacja zmienia się praktycznie cały czas.

Cieszy fakt że zaczyna być widać pustki na ulicach i deptakach, szkoda tylko że w marketach nie jest tak samo.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.