Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

@Domel , pierwszy zestaw z brzegu, jest tego na ali od zatrzęsienie

26,57 zł  31%OFF | Reflektor samochodowy polerowanie Cup reflektor samochodowy zestaw do renowacji soczewek, usuwanie zarysowań szklanych narzędzie do renowacji reflektorów
https://a.aliexpress.com/7ynzyGCFp

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bare Shine napisał:

@xadamx masz to? Jakosciowo to samo co do kupienia u nas?

Nie. Jakoś nie mam do tego przekonania. Głównie ze względu na chemię. Nie wiadomo co tam jest - spójrzcie na filmik MX Nowicki, w czym robi Paweł. 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czajniczki , to nic innego jak kubek termiczny 12V podgrzewający napój za kilkanaście złotych plus "lejek"  , ba widziałem nawet filmik jak ktoś wkładał żarówkę do pojemniczka by podgrzać ten płyn ... tylko ta chemia(chloroform)  to już nie żarty !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tvn24bis.pl/moto,99/licznik-cofnieto-o-ponad-46-tys-km-policja-kontroluje-kierowcow,997625.html

 

Wzięli się za przebiegi,ciekawe jak długo będzie o tym głośno ? Pewnie jak z każdym nowym pomysłem pod publikę żeby pokazać że to dobra zmiana, powinni robić naloty na komisy i szemranych handlarzyków bo znając życie najdotkliwiej przepis dotknie nieświadomego obywatela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem używany licznik do "gruza" bo mi aktualny padł. Licznik z przesyłką - 80zł, teoretycznie będę musiał jechać zgłosić wymianę - 50zł a autem przez 2 miesiące zrobiłem chyba  z 40km... Jest to tak samo sensowne jak wprowadzenie obowiązkowego przerejestrowania. 

Zastanawiam się tylko co jeśli "zmieniłem" licznik w zeszłym roku albo zatrzymają mnie jak będę jechał na skp... Handlarz sobie skręci licznik wcześniej więc ma na to wywalone, a w autach z kraju dość często zaczną się psuć liczniki 🙂 

Wesoło to się dopiero zrobi jak ostatecznie wprowadzą tacho na busy. Z każdym kolejnym dniem nie wiadomo czy się smiać czy płakać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój. "Przebiegologia" w Polsce to dramat.
Smart: jakiś przegląd 2014 przy 149 tkm - prawdopodobne. Potem długo nic, nagle w 2018 ma 108 tysięcy... w 2019 jest z kolei 189, czyli tyle ile trzeba, chyba. Ale faza.
Z Citroenem jest jeszcze lepsza zabawa. Ten przegląd jest, tego nie ma, ten dobrze, a tu z kolei przez dwa lata wpisywali nie dość, że sporoooo km do przodu to jeszcze z tych "wyliczeń" wychodzi że samochód robi 400 km rocznie...
Powiecie, że niepotrzebne się emocjonuję. Może i tak, ale po co nam cała ta historiapojazdu, po co restrykcje dot. stanu licznika skoro diagnosta nie potrafi wprowadzić go do systemu poprawnie i niczego nie można się o samochodzie dowiedzieć? Wiem, że każdy może się pomylić, bo jesteśmy tylko ludźmi, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, co może być trudnego w spojrzeniu na zegary, zapisaniu cyferek w zeszycie, a potem wklepaniu tego do kompa...
Jestem absolutnie za tępieniem kręcenia liczników, ale zróbmy na początek porządek z porządkami. Albo nie, najpierw zabierzmy się za system rejestracji aut...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://spidersweb.pl/autoblog/kara-za-nieprzerejestrowanie-od-1-stycznia-2020/
A nie można zrobić jak w UK? Jedna tablica na całe życie? No kurde balans...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MMCzysci napisał:

https://spidersweb.pl/autoblog/kara-za-nieprzerejestrowanie-od-1-stycznia-2020/
A nie można zrobić jak w UK? Jedna tablica na całe życie? No kurde balans...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Ale to chodzi by na tym zarobić a nie stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przebiegami z pewnością będzie „ciekawie”. Jestem pewny, że spora część (jak nie większość) policjantów/diagnostów będzie miała problem z prawidłowym sczytywaniem wskazań licznika - szczególnie np. w nowszych Mercedesach, gdzie o pomyłkę naprawdę łatwo, bo zegary są mocno rozbudowane. I jestem przekonany, że szczególnie ci pierwsi, w trosce o autorytet nie będą pytać „zwykłego kierowcy”, żeby wskazał im właściwą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MMCzysci napisał:

https://spidersweb.pl/autoblog/kara-za-nieprzerejestrowanie-od-1-stycznia-2020/
A nie można zrobić jak w UK? Jedna tablica na całe życie? No kurde balans...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

W Finlandii przerejestrowanie auta trwa ok. 10 min. Ubezpieczenie kupujesz przez tel/internet ( bez tego się niezadejestruje auta) jedziesz na stację diagnostyczna z umową i tam auto zmienia właściciela. Bez żadnej zmiany tablic a dowód rejestracyjny (nie jest wymagany ale ja biorę z powodu wyjazdów do Polski ) to zwykła kartka A4  😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chodzi by na tym zarobić a nie stracić.
Tyle to ja wiem. Tylko fajnie byłoby też czasem zrobić ukłon w stronę obywatela...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Tyle to ja wiem. Tylko fajnie byłoby też czasem zrobić ukłon w stronę obywatela...

Ja to mam na świeżo, pisałem w "Co mnie dziś wkurzyło". Mogę się z Wami podzielić dowolną ilością informacji i refleksji na ten temat. :mrgreen:

Dodajmy do tego w miarę świeży wymysł Ministerstwa Infrastruktury, czyli rezygnację z liter szerokich na tablicach z siedmioma znakami - jakby już ośmioznakowe tablice dla powiatów ziemskich nie były wystarczająco paskudne. Jak patrzę na auta niektórych kolegów, wymuskane, wychuchane i te okropne tablice, to aż mnie skręca. Np. Alfa kolegi @Mumins jest tym mega oszpecona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Finlandii przerejestrowanie auta trwa ok. 10 min. Ubezpieczenie kupujesz przez tel/internet ( bez tego się niezadejestruje auta) jedziesz na stację diagnostyczna z umową i tam auto zmienia właściciela. Bez żadnej zmiany tablic a dowód rejestracyjny (nie jest wymagany ale ja biorę z powodu wyjazdów do Polski ) to zwykła kartka A4 

Ktoś to dobrze wymyślił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Birkhof napisał:


Ktoś to dobrze wymyśliłemoji106.png

A i dodam że czas na przerejestrowanie to 10 dni roboczych 😉

Ogólnie nie kumam o co hali z tą obowiązkowa rejestracja aut.  Dla mnie to istniało zawsze. Sami sobie na siłę życie utrudniamy 😉 wiem przepis ten głównie dotyczy handlarzy a szum wokół tego jakby każdy sciagal w miesiącu po 10 aut z zagranicy 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.