Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
3 godziny temu, Michał126 napisał:

ale dostałem opierdziel od matki, że nie dość, że wigilia, to jeszcze niedziela i że "mam mieć jakieś zasady". No to mam zasady - nie wypada w święta jeździć brudnym autem. :lol:

 

59 minut temu, keza napisał:

U mnie też takie samo podejście i moje chęci i zapał zostały zatrzymane w domu:( 

 

59 minut temu, keza napisał:

Trzeba bedzie zamknąć oczy albo po ciemku jeździć:D:D 

Moja narzeczona tez tak mowila jak jej mowilem ze bede myl auto bo brudne to zawsze bylo ze czysty jest po co tak czesto myc. To jak chciala gdzies jechac to jej oznajmialem ze brudnym nie pojade i siedziala w domu:D. I takim oto sposobem teraz nie mowi nic a czasem nawet pomoze:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu założyłem kamerkę, wszystko siadło tak jak chciałem: kabel niewidoczny, wychodzi zaraz nad gniazdem zapalniczki a sama kamerka nie przyciąga wzroku ani z zewnątrz, ani z pozycji kierowcy/pasażera także jestem mega zadowolony

20171224_133922.jpg
20171224_135755.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał126 napisał:

Chciałem właśnie umyć dwa auta, bo wreszcie przestało padać, ale dostałem opierdziel od matki, że nie dość, że wigilia, to jeszcze niedziela i że "mam mieć jakieś zasady". No to mam zasady - nie wypada w święta jeździć brudnym autem. :lol:

A u mnie w domu twierdzą, że jak wigilia taki cały rok, to ja dzisiaj dwa samochody umyłem, na dwa wiadra i bsd na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś (a właściwie to już wczoraj), umyłem swojego (piana, dwa wiadra i SSW). Żony samochód w wigilię myłem, po trasie 300 km był już, więc na szybko tylko karcherem obleciałem. No i żona zła, że w pierwszy dzień świąt nie wypada myć samochodu. Odgryzałem się, że pewnie naczyń po gościach też się nie sprząta

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem po ok. 1000km w różnych warunkach, SSW po tym przebiegu było przytkane, ale po myciu krople wróciły (świetny jest tak poza tym, na zimę wymiata). Na lakierze 3 miesięczne Fusso, wleciało SSW na lakier, szyby i kołpaki, opony i plastiki standardowo ADBL Tire Dressing, na progach Owatrol Polytrol. Wnętrze też ogarnąłem na szybko, Excede APC 1:10 i ADBL Interior WOW (za bardzo się świeci, poleci raczej na giełdę) :) Sąsiad jak zobaczył, że rozstawiam sprzęt to pojechał Kugą na szczoty, nie chciał być gorszy :D

4eb8269342f8628dgen.jpg

69ed55d11199b61egen.jpg

06615254ac486457gen.jpg

c154cafed7214357gen.jpg

db2679b755b953e8gen.jpg

2c567b138f592f85gen.jpg

Swoją drugą lalkę też ogarnąłem niedawno, na lakier wrzuciłem Megs'a Gold Class Quick Detailer, na chromy i aluminium Mothers Mag&Aluminium Polish :D

8926c83760c50eeagen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myłem dzisiaj koła od s-maxa, i po użyciu adbl wheel warior, adbl apc, adbl vampire i na koniec przemyciu dokładnie rękawica z adbl cola okazało się, że wosk sonax, nakładany na wiosnę, w środku felg nadal siedzi. e6b8423b11268f81f5e7610da1ae3920.jpga3b17c221764641f99651bcd1b53212c.jpgf9e7897131dc35662343fba47492f1d7.jpg

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach wypadało ogarnąć trochę samochód także dziś po pracy od razu na myjkę

Prewash - VP Neutral Snow Foam w opryskiwaczu

Kołpaki - Excede Ultimate Wheel Cleaner jakieś 1:7

2 kubły, Cola od ADBL

SSW na lakier, boczne i tylną szybę

Przednia szybka Good Stuff Falcon Eye

Oponki Good Stuff Black Mamba

Środek przetarty ADBL Interior Quick Detailer: Limited Edition

Pare strzałów Stripperem :3

Black mamba polecała jeszcze na gumowe dywaniki, ale po 5 minutach jazdy zawróciłem się na myjnie, wyszorowałem je Tire and Rubber Cleanerem. Smród jak nie wiem.

 

e020c1008e84e0282069be6671f6186a.jpg

3496293d636759cf42b9cad002a4631b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś ogarnąłem w końcu swoje cztery koła. Pre Wash White Bear Snow Foam, dwa kubełki z Bumblebee Shampoo, na koniec na szyby, tworzywa i lakier poszła końcówka SG Wet Protector. Taka szybka zimowa akcja. Fotki są w temacie Bumblebee Shampoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clavikord dawno nie widziałem tak zadbanej P12 :good: Jeśli nie przeszkadza Ci śliskość na dywanikach, to warto przetrzeć je Black Water od @ADBL. Efekt super, zapach też powinien Ci podpasować.

@zdanek u siebie w E36 testowałem ostatnio Interior Magic od @Detailer's Magic. Mogę polecić, gdyż efekt matu jest. Tu masz testy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2017 o 17:33, bienek napisał:

Robiłeś już coś z lakierem czy jeszcze udaje Ci się utrzymać po mojej robocie w takim stanie?

Nic nie robiłem, tylko wosk, jakieś qd jeśli już mam czas albo tylko mycie...staram się jak mogę chociaż czasu brakuje żeby się zająć. Przydałoby się go na wiosnę  lekko ogarnąć bo jednak są drobne rysy :) powiem tak, dbam jak mogę żeby Twoja praca nie poszła na marne i żeby auto wyglądało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w aucie żony - Fiat 500 - zrobić coś z brakiem oświetlenia bagażnika. Wieczorem jest to dość wkurzające jak kompletnie nie widać gdzie co jest. Fiat ma trochę dziwną politykę - wersję POP pozbawił lampki, uznając chyba, że jest bardzo luksusowy element wyposażenia. Najlepsze jest to, że cała kompletna wiązka z kostką jest zamontowana i odpala światło po odryglowaniu zamka klapy. W związku z tym zakupiłem 2 moduły LEDowe aby zamontować je po obu stronach bagażnika. Oryginalna lampka (można dokupić za jakieś 70-80pln) jest trochę kijowo umiejscowiona - dość głęboko, przez co część bagażnika jest zacieniona.

Finalnie wyszło tak:

U8IDfjG.jpg?1

J82aewb.jpg?1

yPB2pFF.jpg?1

GXtIOsX.jpg?1

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.