Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Odszczurzanie rodzinnego trio.
Pre-wash: Cleantech Citrus Foam z PA 1:20
Koła: Cleantech Cleanwheel 1:10, Koch GS 1:2 na opony wraz z DM Magic Clean Tyre Rubber,
Karoseria: Autoland aktywny.

Zabezpieczenie na koła GS Rims Detailer i Fireball Ultimate Tire Coating Wax
Zabezpieczenia na karoserię: ADBL SSW

1yfGejq.jpg
SB2SJ7r.jpg
1Dxpip2.jpg
4pk15fT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kursien , mógłbyś napisać jakieś wrażenia z eksploatacji Puga ze zdjęć?

 

Ja miałem wczoraj myć, ale spasowalem, bo prognozy zapowiadały deszcz na dziś... i faktycznie leje cały dzień

 

Do następnego weekendu piana Karchera musi wystarczyć.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MMCzysci napisał:

mógłbyś napisać jakieś wrażenia z eksploatacji Puga ze zdjęć?

nie wiem co chcesz wiedziec...
-pali mało, jezdzi zadowalająco szybko
- ja umiem siedzieć wygodnie, żona nie lubi fotela kierowcy - nie może sie dopasować
- zawieszenie wyraźnie twardsze i głośniejsze od poprzedniej c5 z hydro , ale w środku cicho
- miejsca w środku dużo, przyjemnie i "jakby luksusowo" 😛 
- nie żałuję zakupu, jestem bardzo zadowolony (półtorej roku, przejechane 56tys km)


1.5 BlueHDI w manualu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kursien napisał:

nie wiem co chcesz wiedziec...
-pali mało, jezdzi zadowalająco szybko
- ja umiem siedzieć wygodnie, żona nie lubi fotela kierowcy - nie może sie dopasować
- zawieszenie wyraźnie twardsze i głośniejsze od poprzedniej c5 z hydro , ale w środku cicho
- miejsca w środku dużo, przyjemnie i "jakby luksusowo" 😛 
- nie żałuję zakupu, jestem bardzo zadowolony (półtorej roku, przejechane 56tys km)

Tak podpytuję z ciekawości, ładne te nowe Pugi i chciałem wiedzieć jak to od kuchni wygląda, bo nie wszystko złoto... 😉

Jaki to silniczek? HTP czy HDI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMCzysci napisał:

Tak podpytuję z ciekawości, ładne te nowe Pugi i chciałem wiedzieć jak to od kuchni wygląda, bo nie wszystko złoto... 😉

Jaki to silniczek? HTP czy HDI?

od kuchnii jest tak że jakoś malowania to porażka, lakier bardzo miękki, często to 1-2 smiecie na element, nie wielkie ale jednak mozna to było zrobić lepiej. Na jasnych nisko budzetowych pugach często przebija podklad pod odpowiednim kątem. No i dywany ze średniej jakości, które ciężko się odkurza, ciekawe jak to bedzie wygladac za kilka lat, tak to fajne samochodziki, mogą się podobać.
Stylistyka i wrażenia z jazdy bardzo fajne, dodatkowo raczej na plus motorownia w obecnych czasach, jedynie system multimedialny nie trafiony i zwyczajnie słabo rozplanowany, czasami dziwią mnie również niskiej jakości kamery cofania (czasami gdyż nie w każdym). Potwierdzone info siedze z marką prawie ze na codzień.
Chyba Niemieckie standardy mnie zeshizowały bo nie mogę się odnaleźć w innym samochodzie niż dojcze, niby jest fajnie, niby git ale czegoś tu brakuje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, o lakierach nie słyszałem, cenna uwaga.

Systemy multimedialne Francuzom dyskusyjnie wychodzą - fakt.

Co do dywanów - 407 odkurza się jako tako, ale z najlepszymi jak do tej pory dywanami spotkałem się w A6 C7. Bagażnik mega przyjemnie wykończony.

Niemcy to Niemcy - pod wieloma względami brylują... ale nie ma teraz aut bez wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pobawilem się przy szybie z tlenkiem ceru, jest dużo lepiej. Jeszcze na dniach tylna szyba. 

A tak to już śmiało można mówić że przygotowane na zimę na zewnątrz quartz coat odetkany, w środku wyczyszczone i na plastiki wpadł Interior Wow, uszczelki silikon w sprayu MA, tylko jeszcze niewidzialna na szybę i włola.. 😄 

IMG_20191111_142114_resize_66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem po północy, więc dzisiaj 🤣

Piana 2x, szampon na dwa wiadra, SSW

W międzyczasie wheel cleaner I deiron, Tire&Rubber zwieńczone rims detailer i Binder z boxa + drugi komplet kół 

Efekt mi leży, chociaż zawsze może być lepiej

20191115_225235.jpg

20191115_225208.jpg

20191115_214715.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowity dzien

Mycie, dekontaminacja, cleaner. 

Uzyte srodki:

Piana Zypha detailing

Szampon fx protect

Deiron tugarex 

Smola pric 

Cleaner od shiny

I pozniej....

20191116_123036.jpg.6114902e6511857691b2982ede6acd73.jpg

W koncu mialem czas wrzucic ten wosk, wiem ze moze nie najtrwalszy wybor na jesien ale... co tam 🙂

Genialny wosk, bardzo przyjemny w aplikacji i dotarciu. Zapach ktory w puszcze jest malo przyjemny jest calkowicie inny przy aplikacji.

wnetrze poodkurzane, dywaniki przetrzepane tornadorkiem, plastiki przetarte interior qd od shiny, szyby umyte plynem oh my car i fibra waflowa i carbonowa herrenfahrt i na koniec zapaszek od clean tech.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu pracy autko wymagało mycia... 

Dzięki czyszczeniu sitka w pianownicy powróciła pianka, a nie śmietana 👍

Dwa wiadra z VP Poseidon + ADBL BM

Na koniec na lakier znów spróbowałem zaprzyjaźnić się z CP Elixir - no i dalej to nie jest dla mnie najlepszy QD, mimo docierania MF z krótkim włosiem dalej jest dość ciężko usunąć mazy - ale to pewnie wina zbyt grubej aplikacji. 

Plastiki pociągniete KC PSS 

A na deser w końcu spróbowałem ten nowy zachwalany dressing do opon Binder UTCW - fajnie, ale wkurzał mnie ten atomizer, wolę pompkę. 

W sumie zmiescilem się w 3 godziny i musiałem kończyć a chciałem coś tam jeszcze podziałać. 

 

IMG_20191116_111039.jpg.294c19dc6b3252c4cfe03167873f44c9.jpg

IMG_20191116_112157.jpg.6720880f260c5b19425924cfac96a4a7.jpg

IMG_20191116_125339.jpg.e6e509abf9b2f627ae71b866d6c044c7.jpg

IMG_20191116_125749.jpg.9acd3e5934e8d83533c9784f1df1254c.jpg

IMG_20191116_164259-01.jpeg.7b8091017b989734be0c615c8e298d1e.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wymienić dzisiaj olej w Lagunie. Po zdjęciu osłony ukazał się taki oto widok:

miska.jpg

No więc miska zrzucona, nowa zamówiona i czekam do poniedziałku na dostawę.

W oczekiwaniu zacząłem czyścić wnętrze z wszech obecnego plaka po handlarzu. Dzisiaj wyczyszczona deska i boczki w drzwiach (niestety zdjęć brak). Na jutro w planach bonetowanie podsufitki i słupków, położenie dresingu na tworzywach - tutaj zobaczę co lepiej siądzie: SG Apple dressing czy PB NL oraz odżywka na skóry w boczkach  - RRC.

 

IMG_20191116_144056.jpg

IMG_20191116_144042.jpg

laguna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi czasu brakło, a że dziś szykuje się ładna pogoda postanowiłem zaaplikować NW. 

Na szkło poszedł SG Drop Off i musze powiedzieć że i aplikacja j docieranie jest bardzo łatwe! 

Zaraz aplikacja 2 warstwy i obrót auta do słońca aby się wygrzewało póki można

A ze mam czas między warstwowaniem to na felgi wpadła nowość z Detailing Boxa  @Good Stuff Rims Detailer - prosta aplikacja, przyjemny zapach i dobrze podbija błysk felgi. 

IMG_20191117_115945.jpg.5934d3c2761ec8afce04318be6c6bcb5.jpg

IMG_20191117_115631.jpg.e1d709ef8ee79b4ab9459da9961c170f.jpg

IMG_20191117_114750.jpg.01cac7e5e840fe45150c4a2af7556f95.jpg

IMG_20191117_115554.jpg.4449f26a949eeea4d05f890c9b8bceda.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.