Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

@Michał126 dupy nie urywa. 2 miesiące to jest maks latem i coś koło 4 tys km zrobione i padł 🙄

Ale wtedy felgi były bardzo często myte przeróżnymi kwasami 😉

Uwielbiam go za aplikację i zapach 😉

Efekt kropling. Jego padnięcie określam po braku kropli ale felgi myli się przyjemnie. Nie wiem czy przez działający wosk czy przez regularne mycie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 tak jak pisał @Tomas22 trwałością nie powala. U mnie też wytrzymuje latem koło 2 miesięcy. Nadrabia aplikacją i mega zapachem. U mnie stała pozycja w asortymencie. 

@Michał126 jeśli chcesz mogę Ci dać "darmową prubke".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że UNCr z mojego niedbalstwa umarł , postanowiłem wrócić do korzeni .

Auto dostało dekontaminację i szybki finish . Następnie odtłuszczenie  , HDC i w stylu starej szkoły dłońmi wjechały dwie warstwy Zymol'a Titanium a na to po upływie pewnego czasu Field Glaze .

Ależ mi to sprawiło radość , przypomniałem Sobie co tak Mnie przyciągało do słoiczków Zymola 🙂

Tak to finalnie wygląda 🙂

IMG_4982.JPEG.6af6a6d8e432bb6e8fb52be0fafafb9c.JPEG

IMG_4979.jpg.a2f020473b794f04c6bfa1e16d4d5b05.jpg

IMG_4976.JPEG.4ce980ce58b881bb27b38205c38d1987.JPEG

 

  • Lubię to 3
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, david2888 napisał:

@Pajko stara szkoła i legenda forum 😍 aż szkoda że relacji nie ma.

Nie ma relacji bo nie ma czasu . 

Takie smarowanko to czas relaksu dla Mnie 🙂

Rozwala mnie "ciepło" lakieru względem UNC'ra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 , cieżko stwierdzić w moim przypadku bo duża część auta była ponowie lakierowana . Ja z braku czasu nie doglądałem jak i gdzie umiera powłoka .

Wiem że dobrze serwisowana wytrzymuje 2 lata 60k km i dalej sprzedałem auto . Kwestia systematyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przygotowanie do korekty, dziś korekta, jutro kończę + CQuartz 3.0 i mam nadzieję, że godnie zastąpi poprzednią UK i będę miał spokój na kolejne dwa lata. 🙂  Przypomniałem sobie dziś jaka to przyjemna, ale ciężka robota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogarnąłem  wczoraj Fiacika na Sezon zimowy 😜

Pre wash Piana Blink z dodatkiem Sg CO

IMG-20191019-160216.jpg

 2 wiadra z Szamponem  @ADBL Pro plus rękawica Car Pro hand wash coś tam 😜

Cleaner Mce 37 a wosk myślałem żeby dołożyć DSW albo Finis myślałem nawet nad woskiem MadCow zimowym. Ale padło na stare sprawdzone Fusso kładzione na mokro. Dzięki patentowi od @Gozdziu23

Szyby  klasyka cleaner AG CGP wymyte IPA 1;1 i na to @Soft99 Ultra Glaco , Oponki standardowo u mnie ostatnio @Funky Witch Dark & Shine 

Plastiki zewnętrzne AG Bamper Care

Tak wyszło ;D 

IMG-20191019-181846.jpg

IMG-20191020-173753.jpg

IMG-20191020-173810.jpg 

Ps. Wiem lipnie zaparkowałem ale pod Blokiem mega ciężko o miejsce;( Jak tylko będzie inne miejsce przeparkuje😉 Ps.2 Kolejny raz Dziękuje koledze @Gozdziu23 za udostepnienie miejscówki;) 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie do zimy - w tygodniu przemyłem plastiki i natarłem ADBL Interior WOW, a dziś mycie pianą i szamponem 4Detailer z linii Sour + wisienka na torcie ADBL QW(na rocznego Mr Fixa) oraz na plastiki SG Jet Black:

BirELLul.jpg

V74hk6hl.jpg

oTU2jn9l.jpg

Gyk5IjRl.jpg

S45HK7rl.jpg

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowe mycie, sobota ogarnięte koła:
- RRC Tire & Rubber Cleaner
- K2 Roton
Na opony wleciał standardowo GS Black Mamba mat. Niedziela prewash, piana pół na pół SG CO z SG Fruit Snow Foam. Bardzo przeciętnie domyło 🤨 Mycie właściwe FX Protect Nano Shampoo na podbicie dwu miesięcznego Fk Hi-Temp 1000p. Długo nie używałem tego szamponu. Naprawdę fajna piana, poślizg, zapach no i poprawiło ciut hydrofobe. Na plastiki wleciał SG Jet Black Exterior Trim Restorer, gumy przy szybach to samo co na oponki. 85bc38ab92429d4722f4210b81a2040a.jpg918ee283da27fe933912a957965b5dea.jpg7bd50381fa8cccd05db3db430ecaf21b.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lewus089 napisał:

Weekendowe mycie, sobota ogarnięte koła:
- RRC Tire & Rubber Cleaner
- K2 Roton
Na opony wleciał standardowo GS Black Mamba mat. Niedziela prewash, piana pół na pół SG CO z SG Fruit Snow Foam. Bardzo przeciętnie domyło 🤨 Mycie właściwe FX Protect Nano Shampoo na podbicie dwu miesięcznego Fk Hi-Temp 1000p. Długo nie używałem tego szamponu. Naprawdę fajna piana, poślizg, zapach no i poprawiło ciut hydrofobe. Na plastiki wleciał SG Jet Black Exterior Trim Restorer, gumy przy szybach to samo co na oponki.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Bydgoszcz i 89 pozdrawia.
Gdzie myjesz auto ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie na podjeździe niestety nie mam takiego oświetlenia w garażu a było już ciemno , musiałem sprawdzić czy nie ma żadnych "kwiatków" tu i ówdzie, dlatego podjechałem na parking pod biedre

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restaurowałem dach w garażu.  Było trochę rdzy w kilku miejscach i taki spory placek rdzy tam gdzie leżały spadające jabłka i liście z jabłoni. Naszczęście rdza tylko powierzchowna i łatwo zeszła za pomocą sprzętu.  Poszło czyszczenie, potem szlif rdzy  i środek wytrawiający rdzę na cały dach, potem czyszczenie i podwójne malowanie farbą na rdzę i warunki zewnętrzne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, daniel87 napisał:

jak poradził sobie WS Prince przy takim gabarycie auta❓ 

Na aucie zabezpieczonym powłoką + woskiem ilość wody która została w ogóle nie zrobiła na nim wrażenia.... 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.
Nie pamiętam żebym tutaj jakieś relacje składał więc może czas zacząć:

Na aucie od 1,5 msc leży Natty Paste Wax (dla mnie najlepszy wosk. Dobry look, banalna aplikacja, wystarczająca trwałość).
Auto myje średnio co dwa tygodnie, choć tutaj jest to trzecie mycie po wosku. Pogoda przez ten czas była raczej deszczowa.
Na kołach jest perfekcyjny Black Water aplikowany z tandetnej butelki ADBL. Jak widać trzyma się przed myciem ale i równiez po myciu.

foto-01.jpg
foto-02.jpg

Mycie na dwie butle 5l 🙂 W jednej woda z Advanced Posseidon (w taką pogodę nie schnie aż tak denerwująco szybko - tj. zdąże obskoczyć auto).

foto-03.jpg
foto-04.jpg

Ale od początku. Najpierw oprysk za 2zł aby spłukać piach itp. Później aplikacja K2 Roton Pro - ta wersja co mam jest dla mnie idealna. Widać oprócz krwawienia wyżeranie resztek asfaltu i gumy - takie połącznie (jak dla mnie) Vampire Liquid z ... zapomniałem 🙂

foto-05.jpg
foto-06.jpg
foto-07.jpg

Dalej auto sobie delikatnie osycha, a ja jadę pod garaż zaaplikować Gold Water.

foto-08.jpg
foto-09.jpg
foto-10.jpg

Jest fajnie. Spodziewałem się czegoś bardziej WOW - ale ja już w życiu tak mam, chciałbym więcej niż mam, więcej niż można. Sam szampon daje duży look, jak i nałożony NPW.
Nie będe rozpisywał się o aplikacji Gold Water ale... jest to po prostu jak wycieranie wody. Wydajny i na pewno ze mną zostanie - co najmniej do końca opakowania 🙂
Większe wow robi na mnie jednak Black Hole ale... aplikacja trwa naście razy dłużej i jest bardziej pracochłonna. Produkty są z goła inne.
Gold Water daje jedynie szklistość, mam wrażenie że odkrywa (nie maskuje to za mało) niedoskonałości lakieru. Nie zauważyłem żadnego przyciemnienia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.