Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

@DaV, zastanawiałem się nad tym, ale póki co wygrywa tamta opcja, ze względu na to, że chcę widzieć stan po piaskowaniu, ewentualnie coś samemu poprawić, a epoksyd tworzy bardzo szczelną barierę dla czynników środowiskowych powodujących wystąpienie korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rygryss napisał:

@vangsta, będzie filmik z testu.

byłem w garage i ciężko widzę mr-fixa na szybie, temp tylko 8st i mgła na szybie (różnica temperatur)... polałem wodą i spływa taflą, zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rygryss napisał:

byłem w garage i ciężko widzę mr-fixa na szybie, temp tylko 8st i mgła na szybie (różnica temperatur)... polałem wodą i spływa taflą, zobaczymy co z tego będzie.

NW na moją wiedzę odpowiada tylko za śliskość i nie tworzy żadnej warstwy (która wydaje mi się że szybciej będzie się rysowała niż szkło). Ale to tylko moja hipoteza - ciekawy jestem samych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 27.10.2018 o 21:19, vangsta napisał:

W kwestii jednostek TSI - w 2013r w nowej VW Jetta (1.2TSI Bluemotion) wymieniłem łańcuch rozrządu po... 9 miesiącach i 29kkm - z wielką łaską serwisu;

To dziwne. Przecież w 2012 roku weszła poprawiona wersja 1.2 TSI o oznaczeniu EA211 napędzana paskiem. Jesteś pewny, że masz wersję 8-zaworową z łańcuchem, a nie 16-to z paskiem?

Tak czy siak, mam 1.2TSI u siebie - tą pierwszą wersję i łańcuch został wymieniony na poprawiony w 2014 roku przy przebiegu ok 60tys km. Cały czas jest spokój od tej pory, a przebieg prawie podwoiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krd niestety, mój Jetson 😛 miał jeszcze ten halasliwy łańcuszek - zaraz przed wymianą pierwsze kilka sekund pracy na zimno to była tragedia 😕 w trakcie wymiany łańcucha zaproponowano montaż identycznego nowego w ramach gwarancji albo poprawionego, jednak za dopłatą - wówczas powiedziałem pas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem szyby GS Falcon`s eye, przetarłem IPĄ i nałożyłem dopiero co kupionego Rain X`a na wszystkie szyby i lusterka zewnętrzne oraz na reflektory przednie. Teraz czekam na deszcz podczas jazdy aby zobaczyć efekty. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype na białe auta na forum to skorzystam.

Ostatnie woskowanie było w połowie sierpnia (Victoria Wax), od tamtej pory auto myte raz w tygodniu, po każdym myciu przecierane jakimś qd (najczęściej FG).

Minęło 2,5 mca: kropelkowanie już osłabione, ale beading wciąż dawał radę – znaczy jakieś zabezpieczenie siedzi. Niemniej jednak trzeba by zrobić proces on nowa.

Dekontaminacja: Prick, Terminator od Soft99, bez glinki, mycie: DG 901, na to Carbon bez HDC (nie znalazłem cierpliwości, żeby latać z maszynką w dość ciasnym garażu).

 

20181101_074640p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.