Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, rygryss napisał:

@Tomas22  i tak miała je wyrzucić, zarzuci i bedzie wiadomo czy wyszło OK

To niech je wyrzuci. Uwierz może nie zauważyć na pierwszy rzut, ze coś jest nie tak, a z czasem  wzrok się będzie męczył i wada się może pogorszyć. W życiu bym nie odstawił czegoś takiego z okularami korekcyjnymi. Z reszta nie wiem co trzeba robić z okularami żeby tak załatwić szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał126 napisał:

Czemu na Fiacie masz napisane Skoda? :mrgreen:

brawa za spostrzegawczosc 😄

mialem jedna ramke ktora zakupilem jakis czas temu w muzeum skody w mlada boleslav, zalozylem tak dla odmiany 🙂 troche lepiej pasuje bo jest czarna niz ta ktora mialem od dilera a poza tym latwiej rozpoznac tipka pod marketem 😄

docelowo chcialbym pozbyc sie ramek i przykrecic same blachy ale to chyba dopiero na wiosne ogarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś żona dała mi kilka godz spokoju (pojechała z dwójką dzieciaków do koleżanek) i od 11 do 17 umyłem, wycleanerowałem i nawoskowałem Collim 476s autko 🙂
Jako że jeszcze nigdy nie myłem auta płynem do naczyń, a chciałem sprawdzić czy "myk z Ludwikiem 😉" rzeczywiście działa to postanowiłem spróbować ( itak koniec końców przelecę auto cleanerem 😉) Na lakierze leży 3 tygodniowy ADBL QW (najechane jakies 2-3tys km) -- po spryskaniu lakieru SG Citrus Oil i umyciu przodu auta płynem do naczyń maska i reszta dalej kropelkuje... więc resztę auta (jak i ponownie przód) umyłem szamponem RRC -- może gdybym umył ze dwa, trzy razy może by to wosk ściągnęło, a może nie - wole nie próbować 
Po wszystkim autko ładnie się prezentuje, na plastiki poszedł Koch PPS. Na opony i uszczelki nie starczyło mi czasu 😄  Jutro może się tym zajmę jeśli będę miał czas 😉 
Zdjęć brak,bo słuchałem radia przez telefon i miałem natłok roboty  (dodatkowo po skończeniu swojego autka umyłem "na szybko" Honde teściowej bo wczoraj skuwałem stary tynk w budowanym garażu i dziś auto wręcz "uje#ane" pyłem, kurzem, betonem etc. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tazman rzeczywiście, nie jest to rakieta - zwlaszcza w porównaniu do służbowek którymi dysponuje 🙂 jednak to kupiłem z myślą o użytkowaniu do końca br. (wówczas prawdopodobnie kupię nowe) - co nie zmienia faktu że auto jeździ na oryginalnych częściach, najlepszych olejach (dzięki fachowej poradzie @Michał126) i w fabrycznym lakierze 🙂

W kwestii jednostek TSI - w 2013r w nowej VW Jetta (1.2TSI Bluemotion) wymieniłem łańcuch rozrządu po... 9 miesiącach i 29kkm - z wielką łaską serwisu; niemniej jednak przyglądam się zwłaszcza nowemu 1.4TSI/125km (jeśli kupię VAG-a) - póki co stawiam nadal na francuskie auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qXK60B5.jpg

 

Po kilku miesiącach przerwy i jazdy pożyczonymi niemieckimi wynalazkami znowu na swoim.

Brakowało mi japońca😍

Od razu zrobiony podstawowy serwis i ogarnięty xenon - walnięta przetwornica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem wczoraj zimowki do Golfa - w takim stanie otrzymałem je od poprzedniego właściciela auta - podobno ''wymyte'':

OEVbfIA.jpg

7eaEob2.jpg

Atak K2 Roton:

jse1N4K.jpg

Następnie Vasco:

epQf4Yl.jpg

W międzyczasie Tyre&Rubber Cleaner od Excede w stężeniu 1:4

ty5Xnp7.jpg

Ido2GVa.jpg

izgR9sY.jpg

Następnie APC EXCEDE 1:10, pędzelki, szampon Sonax Green Lemon, następnie suszenie i Sonax BSD:

GW7HZNZ.jpg

Na opony wpadł żel Sonax plus aplikatory ADBL - lewe koło przed, prawe - po:

mt0aCcB.jpg

Z braku czasu i faktu iż auto więcej stoi niż jeździ, montaż kół w piątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.