Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Wkur... mnie babsztyl.  Ruszamy ze świateł,  prosta droga w centrum volvo przed moim autem.  Nagle volvo staje w miejscu.  Ja też z wszystkimi awaryjnymi systemami zatrzymania.... Pani wyleciał z rączki smartfonik. 

Coraz bardziej jestem za przepisem,  że  raczka trzymająca smartfonik podczas jazdy autem powinna być  upierd.... przy samym ramieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 18 dni walka z PZU o wypłacenie pieniążków na naprawę pojazdu, na początku po usilnych namowach udostępnili auto zastępcze na okres przyjazdu rzeczoznawczy na którego czekalem 2 tyg, a wczoraj pzu nie przedłużyło umowy i autko zabrało. Auto ubezpieczone od samego początku w tej wspaniałej instytucji, bezwypadkowe, wycenione teraz w lipcu na 9700 pln, a wycena rzeczoznawcy zrobiona na zamiennikach ( bez zgody, uzasadnienie : prosta budowa, duży wybór zamienników") wyniosła 1300 zł, w ASO wyliczyli kwotę 4500 pln, natomiast w innej miejscowości wyliczyli na 4700 zł, i weź tu płać pełny pakiet oc ac etc z wariantami serwisowymi, i zostań bez auta, bo pzu ma zawsze czas. Szkoda rozliczana z OC sprawcy który jest ubezpieczony w TUW, jednak głupi ja myślałem że skoro auto ubezpieczone od nowosći w pzu to i można skorzystać w bezprośredniej likwidacji szkody. Albo pierwszy strzelę sobie kulkę w głowę za utrudnione dojazdy do pracy +-35km albo wkońcu pzu zmądrzeje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu brać rozliczenie bezgotówkowe i wstawiać do ASO. Sporo osób z tego nie korzysta bo nie da się na tym zarobić ale jeśli wycena w ASO nie przekracza wartości auta i ktoś chce mieć to zrobione bezproblemowo to najlepszy sposób. BTW ubezpieczyciel ma ustawowo 30 dni na wypłatę odszkodowania. Niezależnie czy się na ta kwotę zgadzasz czy nie oni ją muszą wypłacić i dopiero później zaczynają się bezterminowe przepychanki o wyższe kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję w czym ty masz problem.

Zasada nr.1 jak większa kolizja to zawsze policja bo wtedy żadna firma ubezpieczeniowa nie podważy raportu policji i nie wymyśli że czegoś nie dopełniłeś bo raport robi policja i grać na czas nie będą

Zasada nr.2 robisz auto bezgotówkowo. W poprzednim aucie gość furgonem zmieniał pas i mnie nie zauważył i poszedł cały bok. Policja była gościowi przy okazji mandat wręczyła. Sprawa zgłoszona do ubezpieczyciela sprawcy. Rzeczoznawca przyjeżdża wycenia szkody i proponuje 2200zl. Ja mu grzecznie dziękuję i daję do zrozumienia aby w buty sobie włożył te pieniądze i że wybieram naprawę bezgotówkową w serwisie który ja wskażę. Pan grzecznie spisuje raport i do widzenia. Po 2 dniach telefon z firmy ubezpieczeniowej z próbą namowy na inny warsztat który oni polecają. Po 5 min. wymiany zdań Pani grzecznie kończy rozmowę. Udajemy się do serwisu celem sporządzenia kosztorysu a że autem można było jeździć Panowie zrobili foty, opisali, zrobili ksero dokumentów jak i raportu rzeczoznawcy i jak przygotują kosztorys to wyślą do ubezpieczalni sprawcy i po otrzymaniu zgody skontaktują się celem podstawienia auta. Poinformowałem serwis o prawie do skorzystania z auta zastępczego i dostałem zapewnienie ze się tym zajmą i wystąpią do ubezpieczalni o samochód zastępczy. 

Zasada nr.3 zawsze należy ci się samochód zastępczy na czas usunięcia szkody i auto zastępcze nie może być niższej klasy niż posiadane, musi być zbliżonej lub wyższej.  Po ok tygodniu Pan z serwisu dzwoni celem umówienia terminu na odstawienie auta. Samochód odstawiłem na drugi dzień cena naprawy w kosztorysie 7840zł. W trakcie oddawania auta Pan z wypożyczalni już czekał. Podpisałem papiery, wsiadłem do auta zastępczego i oddałem przy odbiorze auta z serwisu

Zasada nr.4 Jak wykupujecie Ac to tylko z amortyzacją bo jak nie daj bóg będziecie chcieli a bardziej musieli skorzystać ze swojego to żadna firma nie odejmie wam procentów za części zamontowane w waszym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zawiózł do ASO, najlepiej współpracującego z PZU (tzn. posiadającego swoją blacharnię i pracownika w randze rzeczoznawcy PZU), poprosił o konkurencyjną wycenę i dał mu ściągnąć szkodę do siebie. Będą jeszcze zapewne kombinować z wyceną, tzn. przyślą mobilnego żeby potwierdził, czy jest prawidłowa, ale w ASO niestety nie ma bata - musi być prawidłowa. Jak masz wariant serwisowy, to niech Cię pocałują tam, gdzie słońce nie dochodzi. Robiłem przez ostatni rok trzy auta z AC w PZU, to coś o tym wiem. Dwa z 2005 (wycena na 2,5 tys. w aucie wartym 19 i na 9 tys. w aucie wartym 17 - w tym drugim kombinowali) i jedno z 2003 (wycena na 2 tys., a niecałe 7 warte). Ani razu mnie nie wydymali, bo się zabezpieczałem (jakkolwiek to brzmi, hehe).

@ostry2407 - nie z amortyzacją, tylko ze zniesieniem amortyzacji. :) Amortyzacja to jest właśnie potrącenie wartości pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1,  wezwałbym policję gdybym nie miał bliższego kontaktu ze znajomą osobą, która przyznała się do winy, jest dowód w postaci nagrania z monitoringu, zmieniła pas nie upewniając się, robiłem już w tym roku bezgotówkowo szybę w ASO z AC, która miała być oryginalna, jednak potem się okazało że oryginalnych nie ma, następnie że o podobnej klasie, wydaje mi się że naprawy bezgotówkowe powinny przebiegać troszeczkę inaczej. Nie mam zamiaru zarabiać na kolizji, bo jakby nie było staram się wymieniać części na te z górnej półki a nie no name, ale widzę że jak wybiorę wariant gotówkowy to od razu że chce okraść. Ostatecznie szyba według wyliczeń wyniosła około 2300 pln.

@Michał126 Nie robię z AC, tylko z OC sprawcy, wydawało mi się tylko, że mając auto ubezpieczone w pzu nie będą robili jakiś dziwnych machlojek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pociesze Cię,  ale TUW to najgorszy ubezpieczyciel na rynku.  Mam z nimi proces sadowy o kilkadziesiąt  tysięcy złotych.  Unikanie i zaniżanie odszkodowań to u nich norma.  Bo ludzie  odpuszczają. 

Ps.  U mnie w fazie przed procesem wymyslili 11 kosztorysow każdy inny.  Na koniec twierdzili że nie ma takiego  auta na rynku.  (GOLF z 2012 R). 

Likwidacje szkody powinienes robic bezgotówko w ASO na zasadzie regresu ,  niech Twoj ubezpieczyciel się z nimi bije.  Ty z nimi wygrasz tylko w sądzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie wczoraj meeega wkur.....
Wróciłem z pracy, ide do garaży, a tu 'ktoś' mi w nocy zapier....akumulator :evil:  Noo szlak by trafił..

Nie z auta, z ciągnika! Wiem kto(sąsiad żul złodziej od lat), ale nikogo za rękę nie złapałem:oops: Ręce po samej dupie uciąć!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mrsjackdan napisał:

@Michał126Nie robię z AC, tylko z OC sprawcy, wydawało mi się tylko, że mając auto ubezpieczone w pzu nie będą robili jakiś dziwnych machlojek.

Trochę się zakręciłem, sorry :D

Mechanizm jest jednak ten sam - likwidacja szkody z AC w takim wariancie wygląda bardzo podobnie, żeby nie powiedzieć - tak samo, jak z OC. Proponuję po prostu dogadanie się z ASO i zrealizowanie naprawy w wariancie bezgotówkowym. Z OC tym bardziej nie ma mowy o jakichkolwiek zamiennikach, amortyzacjach itd. Tak jak napisałem - ASO wydaje najbardziej miarodajny kosztorys, zwłaszcza w kontekście części, ponieważ je dostarcza. Stawki robocizny muszą się natomiast mieścić w ustalonych przez TU granicach i zwykle są niższe. Zwróć też uwagę, że dostajesz dwa kosztorysy: na to, co Ci dadzą "do ręki" (czyli prawdopodobnie te dwa z czymś), i na to, co wypłacą przy udokumentowaniu zakupu części i całej procedury. Ten drugi to ten, który mogą opłacić jedynie przy wariancie bezgotówkowym w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hamilton właśnie nie mf od koch chemie ponoć nie mają metek, czy to ta szara, czy premium niebieska cięta laserowo. Jak w sklepie ogladałem i szukałem metki to sprzedawca powiedział że koch nie daje metek, dziwne myślę .... Będę ją używać i prać ręcznie może się nie powiększy i nie będzie rysować. Troszke przykro mi się zrobiło, bo nówka i fajna jest, używam jej do QD.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, Gold_Car napisał:

koch chemie ponoć nie mają metek, czy to ta szara

mowa o tej

Koch Chemie Microfasertuch Grau 40x40

jesli tak to mam taka sama i tez używam do QD fajna fibra u mnie prana juz z 5 razy i nic sie nie dzieje. Prana w pralce

 

moze ja zaceruj nitka  delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, zawisza napisał:

paczka od shiningcar została zniszczona w transporcie przez InPost

Widze ze nie tylko moja zostala potraktowana jak pilka do kosza. Jakies straty ?? U mnie pekl pojemniczek do rozrabiania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie mogę nawet odebrać paczki. Była Black Mamba Shine, tire cleaner od excede, bug remover adbl i gąbki NAT

Pani przez telefon powiedziała że kiepsko to wygląda i nie chciałbym tego widzieć ;/

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy sprzedawca oznacza paczki "Nie rzucać" "symbol kieliszka" itp.. Zamawiałem kilka razy zawsze inpostem i zawsze były tak oznaczone i zawsze paczka nieuszkodzona nawet róg żaden nie był wgnieciony.

 

Mam wolny cały weekend, nawet moja była w pracy wczoraj i idzie dzisiaj, miałem grzebać przy aucie to pada ten je*&%y w du*e deszcz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2017 o 11:12, dejwid92 napisał:

Znam, korzystam z różnych, zawsze mam problemy z DPD...
Podałem tylko swoje doświadczenia z InPostem.

Przed wyjazdem z DPD przywieźli mi lodówkę turystyczną w kawałkach na szczęście zrobiłem raban i zwrócili mi szybko pieniądze,poszedłem i kupiłem od ręki:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.