Skocz do zawartości

ExceDe Tire and Rubber Cleaner


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś używał zamiennie z konkurencyjnym produktem od RRC. RRC tańszy i teoretycznie nie trzeba szczotkować. Choć Excade to koncentrat więc i tak mamy go w sumie więcej.

Kończy się mi Excade i nie wiem co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DaV napisał:

Jak nie trzeba, jak ma być dobrze to musi być szczotkowane. 

Tak zgadza się ja i tak szczotkuje bo ma być dobrze to wiadomo. Czy to ten środek czy RRC. Lubię coś nowego zobaczyć czy testować. Dlatego pytam, może ktoś to sprawdził i większego sensu zmian nie ma.

Używam rozcieńczone chyba, że szczur to nie rozcieńczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, V1RU$ napisał:

RRC tańszy i teoretycznie nie trzeba szczotkować

Marketingowy bełkot. Popsikaj Excede na oponę. Też brud puszcza bez szczotkowania i zabarwia się momentalnie. Co nie znaczy, że po spłukaniu preparatu myjką opona jest czysta. Jeśli ktoś zrobi test, że popsika RRC, spłucze i poprawi po tym np excede ze szczotkowaniem i produkt nic nie znajdzie to zwrócę honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś musi być na rzeczy, ale tego nikt nie reklamuje więc producenci nie mają o tym pewnie pojęcia. Chociaż w sumie jakbym się uparł to mógłbym, bo 5l banka i korek odpadł to co mam zrobić z produktem?

 

Jak stosujecie ten produkt na opony?

Ja mocno leje wodą i na mokrą opone spryskuje mocno Excede, chwilke odczekam parę chwil i zaczynam szorowanie szczotką i spłukuje i tak od 2-4 razy. Najgorzej jak czyściłem Opony w zabytkowej Warszawie - tam jest ogromny balon, ale trzeba było zastosowac na oryginalne opony 6 takich aplikacji, aby dobrze wyglądało i na to później Gyon Q2 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fredi88 napisał:

Marketingowy bełkot. Popsikaj Excede na oponę. Też brud puszcza bez szczotkowania i zabarwia się momentalnie. Co nie znaczy, że po spłukaniu preparatu myjką opona jest czysta. Jeśli ktoś zrobi test, że popsika RRC, spłucze i poprawi po tym np excede ze szczotkowaniem i produkt nic nie znajdzie to zwrócę honor.

Za bardzo wzięliście sobie do serca z tym bez szczotkowania.

Poprawiam się i uznaję że nic na ten temat nie pisałem.

I pytam RRC czy Excede.

A co do testu - może uda się coś ogarnąć to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem 2 słowa bo mam oba. 

Po Excede bezdotykowo nie ma takiej reakcji jak po RRC. Po rym drugim momentalnie z opony ścieka brud. Po Excede nigdy tego nie zaobserwowałem. Jeśli opony są regularnie myte i dressingowane to bezdotykowa opcja RRC się nawet sprawdza ale ja jednak wolę wersję standard. A przy wersji standard to Excede wychodzi ekonomiczniej. Czyszczą na podobnym poziomie. Excede nią miało co poprawiać po RRC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.10.2018 o 19:31, Strus napisał:

Powiem 2 słowa bo mam oba. 

Po Excede bezdotykowo nie ma takiej reakcji jak po RRC. Po rym drugim momentalnie z opony ścieka brud. Po Excede nigdy tego nie zaobserwowałem. Jeśli opony są regularnie myte i dressingowane to bezdotykowa opcja RRC się nawet sprawdza ale ja jednak wolę wersję standard. A przy wersji standard to Excede wychodzi ekonomiczniej. Czyszczą na podobnym poziomie. Excede nią miało co poprawiać po RRC. 

Ale piszesz o porównaniu nie rozcieńczonych produktów? Czy Excede rozrobiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Zobacz, pytałem tutaj czym umyć te plamki. 

1:10 albo nawet 1:6 i szczoteczka mala jak do skory szukaj taka jak do zebow ala.

Ja uzywam do uszczelek detailers magic tyre and rubber (bez rozrabiania) i nigdy nie zrobil krzywdy

O taka: https://www.pielegnowacauto.pl/szczoteczka-z-wlosiem-mieszanym.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:10 excede:apc, czy na odwrót? 

W pierwszej kolejnosci tire and rubber. Jak nie zejdzie to apc. Dobrze wyszczotkuj (czyli długo, a nie mocno). Psikaj na szczoteczke i czesto plucz element.

Excede rozrabiasz z wodą a nie z apc :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Moderator

EXCEDE Tire and Rubber Cleaner
image.png.0ccf6b359f64d9dd3a8a56fe5d7732bc.png
 

Cytat

ExceDe Tire and Rubber Cleaner - to skuteczny środek zaprojektowany specjalnie do czyszczenia opon oraz elementów gumowych auta, takich jak np. gumowe dywaniki, uszczelki. Dogłębnie oczyszcza z brudu i odtłuszcza, zapewniając idealnie czystą powierzchnię gotową do nałożenia preparatów zabezpieczających.

Produkt jest koncentratem, który w zależności od potrzeb można używać bezpośrednio lub po rozcieńczeniu z wodą w stosunku do 1:4.

Produkt gotowy do użycia i postanowiłem że sprawdzę koncentrat:

felgi105.jpg

felgi106.jpgfelgi107.jpgfelgi108.jpg

Piana nie jest mistrzowska ale moze okaże sie fajnym zawodnikiem przy domywaniu.
Zatem sprawdźmy jak to jest z tym domywaniem, w roli inspektora RRC T&RC

felgi109.jpg

felgi110.jpg

I tu miłe zaskoczenie produkty na podobnym poziomie czyszczącym.

Cena: 35zł za 1L

Plusy:
+Dobra siła czyszcząca
+Możliwość rozcieńczania

Minusy:
-Chemiczny zapach
-Do butelki 1L nie można podłączyć żadnego atomizera
 

Produkt ciekawy z fajną siłą czyszczącą. 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Streat napisał:

Plusy:
+Dobra siła czyszcząca

Nigdy mnie ten produkt nie urzekł, tak samo jak UWC - może dlatego ze używałem rozcieńczone 1:4 - 1:2.

Ty użyłeś koncentratu ? Nie rozcieńczałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Domel tak poszedł koncentrat 😄 Co moge napisać to jest to dość specyficzny produkt do ktorego trzeba sie przekonać, z ADBL'em czy RRC odrazu sie polubiłem a do EXCEDE troche tak na dystans trzymam 🙂 UWC tez dzisiaj testowałem, fajny produkt do codziennego mycia 😉 No i ma jedna fajna rzecz jak inhibitor korozji 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.