Skocz do zawartości

ExceDe Tire and Rubber Cleaner


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Używałem kolejno ADBLa, SG i wreszcie Excede. Bezsprzecznie wygrywa ten trzeci. O ile konkurentom nie można zbyt wiele zarzucić (poza kiepską wydajnością ADBL i niepotrzebnie "żelową" konsystencją SG) to Excede bije ich na głowę przede wszystkim GENIALNĄ wydajnością (doskonałe działanie w rozcieńczeniu) i chyba najlepiej się pieni, co ja akurat lubię.

Świetny produkt, zostaje na stałe w moim arsenale :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viento testy pokazała że nie ma spektakularnych różnic w jakości czyszczenia tych trzech produktów. SG z 1l ok 35zł możesz rozrobić w stosunku 1:4 tak jak Excedece też około 35zł za 1l rozcieńczenie 1:4. Żelowa konsystencja występuje tylko gdy produkt nie jest rozcieńczony. Ja bym tutaj nie był taki pewny co do kolejności i pierwszego miejsca Excedece pomiędzy tymi trzema produktami. Moim zdaniem wszystkie trzy są bardzo dobre robią to do czego są stworzone bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis świeżo zakupiony ExceDe, rozrobiony 1:4 z wodą w zwyklej putelce PET 500ml. Niestety po naniesieniu lekko może cos tam sie pienil, ale zaraz znika. Jak przetarlem szczotka, to tez zero piany. Szczotka zrobila sie co prawda brudna i tłusta. Na oponach leżał dressing K2 Sigma. Czemu nic nie spienił się ten środek? Może szczotka zła, albo opony tak wyciągał to?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon zawarty w dresingu ma właściwości odpieniające. Jeśli masz za świeży dressing produkt do mycia nie będzie się pienił. 
To teraz nie wiem czy dobrze opony zostaly wyczyszczone czy nie :/

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david2888 napisał:

To teraz nie wiem czy dobrze opony zostaly wyczyszczone czy nie :/

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli chcesz zmyć dressing to ja używam tylko koncentratu i to czasem 2 razy. Nie będzie się pienił na jeszcze 'zywym' dressingu.

Druga sprawa, zgaduje ze masz atomizer malutki PET, a on podaje bardzo mało środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fitte napisał:

Druga sprawa, zgaduje ze masz atomizer malutki PET, a on podaje bardzo mało środka.

Dokładnie. Wczoraj przyszedł właśnie ExceDe i te butelki PET i od razu w nich rozrobiłem. Na drugi raz może przeleje do innej butelki np po płynie do szyb CLIN. Te butelki nawet maja sitko spieniające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po waszych testach już wiem, że ExceDe Tire and Rubber Cleaner już niedługo do mnie wleci, ale... tak z innej beczki:

ile roztworu (1:4) potrzebujecie na zestaw czterech kół - Tak wiem, że zależy to od stanu opon, ale tak orientacyjnie: 1l, 2l - więcej/mniej?

I jeszcze jedno: czy jak wam zostanie roztworu, to czy używacie go za jakiś czas, czy robicie nową mieszankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, CoolBreeze napisał:

ile roztworu (1:4) potrzebujecie na zestaw czterech kół - Tak wiem, że zależy to od stanu opon, ale tak orientacyjnie: 1l, 2l - więcej/mniej?

Nigdy nie patrzyłem... Ale na pewno mniej niż 250ml na komplet opon :) Chyba że by były fest brudne i trzeba było robić po 4 podejścia... na 2 razy spokojnie się w 250ml mieszczę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoolBreeze mam w buteleczce GS 250ml i jeszcze jej nie skończyłem, a czyściłem opony już dobre kilka razy! Spokojnie 250ml roztworu powinno Ci starczyć na cały sezon, ew pół jeśli myjesz co dwa tyg :P 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Na jedno mycie schodzi mi ok 100ml to max . Mam w 0.5 pet i przyznam ze nie oszczedzam . Ale nastepne podejscie przeleje w butle z atomizerem spieniajacym. Czyszcze opony jak dressing zaczyna schodzić 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2017 o 20:40, kursien napisał:

@CoolBreeze mam w buteleczce GS 250ml i jeszcze jej nie skończyłem, a czyściłem opony już dobre kilka razy! Spokojnie 250ml roztworu powinno Ci starczyć na cały sezon, ew pół jeśli myjesz co dwa tyg :P 

Nieźle. Ja 400 ml roztworu 1:3 zużyłem niedawno na 9 opon, czyszczonych z dwóch stron. Cztery to zimówki i leciałem na bardzo bogato, bo były usolone; po cztery podejścia z obu stron i czyszczenie bieżnika. Z pozostałymi - letnimi - oszczędniej. Plusy - pienił się elegancko i takoż doczyścił (więc po wyschnięciu przeleciałem boki Mambą, schowałem do worków i postawiłem z powrotem do magazynowania). Ogólnie przez ten sezon zużyłem 600 ml koncentratu, czyli 2400 ml gotowego roztworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 aż poszedłem sprawdzić ..... z butelki Excede ubyło ok 100ml  czyli się pomyliłem i lecę już drugą butelkę 250ml roztworu 1:4. Co nie zmienia faktu że wciąż wychodzi świetnie ekonomicznie :) 
(Tylko u mnie nie ma każdorazowego mycia opon. Bo dość często lecę z dressingiem na brudne i mokre opony :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Strus Black Mamba Shine na moich oponach radzi sobie całkiem dobrze nawet na takich oponach, ba raz czy dwa nawet wydawało mi się że dłużej trwał efekt "shine" gdy położyłem na mokre opony, ale u każdego i na różnych gumach efekt może być inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam drodzy koledzy postanowiłem pierwszy raz w życiu wziąć się poważnie za opony.

Na pierwszy ogień poszedł zestaw zimowy do Puga.

Główny bohater, ExceDe Tire and Rubber Cleaner, jest znany, więc nie będę się o nim rozpisywał. Dodam tylko, że na trzykrotne umycie całego zestawu poszło mi 0,5l roztworu w stężeniu 1:4. Dużo/mało? Nie wiem. Generalnie nie oszczędzałem.

Opony nie wyglądały na jakoś specjalnie brudne, ale wiecie jak jest...

p1rYOQkvprqEFd_kooAMCkG_ZZCDO2DHMsx-_8b6

Pierwsze mycie to dla mnie niespodzianka - taki fun. Świetna piana wyciągająca brud z opon. No, ale zanim zrobiłem zdjęcie, troszkę jej ubyło.

nmMiRRlx93qLgJZ7lt-VhapMci9idCFyciFRmpHl

Drugie mycie: piana ciągle brudna, ale już coraz mniej. Trecie mycie i piana biała, znaczy się opony czyste.

mHIHDUI070T1TP4_BlzEQSUOcH_mFtwcVs1iten0

Efekt końcowy:

sQrSmuWzw504X44jk8KSNmB3JA4MRLCagaividZM

*Powyższe foto zmierza już ku innemu tematowi.

Podsumowując: z ExceDe świetnie się pracuje. Stężenie 1:4 robi robotę i sprawia, że mycie opon wychodzi całkiem ekonomicznie. Może udział też miał świetny/ekonomiczny atomizer od GS.

Tak, czy siak, ExceDe Tire and Rubber Cleaner przejmuje opiekę nad oponami, które są w rodzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.