Skocz do zawartości

ExceDe Tire and Rubber Cleaner


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

Już myślałem, że jestem nadzwyczajnie nieoszczędny :D Ale to jeden z nielicznych siuwaksów, które walę na bogato. Na dziewięć opon, cztery 3x z obu stron i pięć 2x z obu stron zużyłem 400 ml gotowego roztworu. Teraz zmieniłem atomizer, bo zaczął lać (ADBLowski stary, a jakże).

@kursien - odnośnie poprzedniej wymiany zdań - ja nigdy nie stosuję dressingów bez czyszczenia. Ale ogólnie dbam o opony dość maniakalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Lewus089 napisał:

@CoolBreeze nie działają fotki u mnie.

43 minuty temu, Fredi88 napisał:

U mnie też nie...

Powinno już działać.

43 minuty temu, Fredi88 napisał:

Oblecenie 4 kół dość oszczędnym atomizerem to ok 100-130ml. Więc te 3 mycia 400ml można liczyć. Masz ciut więcej więc bez tragedii :)

37 minut temu, Michał126 napisał:

Już myślałem, że jestem nadzwyczajnie nieoszczędny :D Ale to jeden z nielicznych siuwaksów, które walę na bogato. Na dziewięć opon, cztery 3x z obu stron i dwie 2x z obu stron zużyłem 400 ml gotowego roztworu.


Przyznam, że nie żałowałem mieszanki. Opony dostały sporą dawkę ExceDe :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lewus089 napisał:

Niestety u mnie nadal zdjęcia się nie wyświetlają. To u mnie leży problem?

U mnie nie wyświetlały się na komórce (via Tapatalk), poprawiłem i są. Próbowałeś restartować przeglądarkę/usunąć ciasteczka?

Ktoś jeszcze nie widzi zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie od jakiegoś czasu do czyszczenia opon stosuje Shiny Garage Pure Tire cleaner, ale ostatnio bardzo przypadają mi produkty Excede i już wiem że następny cleaner wezmę właśnie z tej firmy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 miałem SG i byłem z niego zadowolony. Jak kupiłem Excede i porównałem z SG to przekonałem się że lepiej czyści oponę przy takim samym stężeniu :) Narazie pozostaje przy Excede chyba że pojawi się jakaś nowość i mnie przekona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed ExceDe używałem koncentratu ADBL (A.D. 2016). ExceDe stosuję 1:3. Nie widzę literalnie żadnej różnicy w sile czyszczenia czy pienieniu się, poza jednym: ADBL (ale podkreślam, w koncentracie) dawał sobie radę z tą tłustą kredą, którą wulkanizatorzy oznaczają opony (czego nienawidzę), a ExceDe tego nie rusza.

ADBL wychodził za miliony monet (choć tegoroczny podobno można rozcieńczać zachowując wysokie walory użytkowe). Używanie ExceDe jest nieporównywalnie tańsze. Ja ogólnie polecam. Oprócz tego ExceDe ma niby jakiś składnik konserwujący gumę... ciekaw jestem co to za jeden, ale jedno nie ulega wątpliwości: siuwaks pachnie jak guma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję na przemian  Exceda i Tenzi Truck i obu jestem zadowolony, chociaż lekką przewagę w wydobyciu brudu ma ExceDe. Jeżeli chodzi o zużycie to tutaj w okolicy 400 ml na cztery koła. Do aplikacji używam butelki litrowej z atomizerem pianującym. Oczywiście mycie opon wspiera zestaw szczotek MOTHERS Wheel Brush & MOTHERS Tire Brush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126Znam ten ból z wukanizatorami. Masakra tłumacze jak krowie na granicy aby nie pisali na bokach opony tylko na bieżniku. A oni oddaja mi opony i co napisane. 😡. Muszę ich pilnować aby nie robili a jak przypomnę to jaki foch ze mam czelność wchodzić w ich kompetencję. Na szczęście szef który też tam działa  już powolutku się przyzwyczaja. Ale i tak na dwóch zimowych  mam popisane mimo próśb. Na szczęście Cleaner Shiniego 1:1 przy wspołpracy ze szczoteczką Muc-off pięknie sobie poradzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@DaV jeśli aplikujesz na uszczelki to jak ma zjeść lakier? zawsze możesz prysnąć na MF i wtedy wycierać uszczelki jeślisz tak strachliwy.

ja spokojnie pryskam mgiełką na uszczelki, pędzelkuję i ścieram mokrą MF . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DaV napisał:

Bardziej mi chodziło o rzeczy typu zjedzenie wosku, trudne do usunięcia zacieki w przypadku złego wypłukania itp. Ale rozumiem przekaz dzięki za odpowiedzi :)

Wosk może osłabić albo i nawet go usunąć, ale zaciekow czy plam na lakierze na pewno nie powinno narobić. Praca podobnie jak z APC, ważne żeby przypadkiem nie przyschlo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

Oj @Domel. Zaczynasz igrać z losem. Twoje porównanie pokazuje ,że nikt nie wymyślił ponownie tablicy Mendelejewa. Każdy z tych produktów oparty jest na podobnej bazie i działanie jest identyczne. Przysłowiowe 2% roznicy jest dla nas niezauważalne.

Tak jest z wieloma innymi produktami. Często płacimy za opakowanie i marketing zamiast za pomysł chemika. 

Czesto staram się znaleźć innowacje w drogich produktach czyszczących ale mi się to nie udaje. 

  • Lubię to 6
  • Super 2
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Odemnie plusik dla Wojtka za to ze chce mu sie robic te wszystkie testy rozkladac, składać :) test fajny ja szczeze mowiac nie widze roznicy w domyciu. Jedynie co bym mógł sie przyczepić to do szczoteczki.  Ale nie ze zla czy cos tylko ja uzywam bardziej twardej a tu widac ze jest taka srednia. Pozdro Wojtek  i tak trzymaj :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.