Skocz do zawartości

ExceDe Tire and Rubber Cleaner


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

siemanko

 

postanowiłem przetestować ExceDe Tire and Rubber Cleaner na szczurze, który leży pod chmurką i od czasu do czasu zmienia leżakowanie już tak kilka wiosen (były plany co do tych felg :D ).

 

Zalecenia producenta do mocno zabrudzonych opon:

 

... użyj nierozcieńczonego, spłucz oponę wodą pod wysokim ciśnieniem aby usunąć luźne zabrudzenia, spryskaj dokładnie i równomiernie produkt na opony, po czym przetrzyj za pomocą pędzelka. Nie pozostawiaj do wyschnięcia. Spłucz dokładnie wodą pod wysokim ciśnieniem. W razie konieczności powtórz czynność.

 

 

tak wygląda opona, na której odbędzie się test

 

https://drive.google.com/open?id=0B6gxF ... DNwOFFlRE0

 

https://drive.google.com/open?id=0B6gxF ... XFob1FVdTg

 

https://drive.google.com/open?id=0B6gxF ... VlqNXQ5Y2c

 

https://drive.google.com/open?id=0B6gxF ... EU5VjlvalU

 

 

 

 

producent proponuje nie rozcieńczać, ale chciałem sprawdzić co potrafi przy rozcieńczeniu 1:4 :D

temperatura nie rozpieszczała 2*C

 

pierwsze podejście

 

 

 

 

tak wygląda po pierwszym myciu i wysuszeniu

 

 

 

 

 

drugie podejście

 

 

 

 

 

po dwóch czochrankach

 

 

 

foteczki 50/50

 

https://drive.google.com/open?id=0B6gxF ... WZ1OE1nSFk

 

https://drive.google.com/open?id=0B6gxF ... GtHOENOT2M

 

https://drive.google.com/open?id=0B6gxF ... kdhSXh2clU

 

https://drive.google.com/open?id=0B6gxF ... GhsSjRUQWM

 

 

kolejny fantastyczny produkt ExceDe z którego jestem zadowolony 0clapping.gif

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Długo zastanawiałem się czy jest sens kupowania osobnego srodka do opon zamaist jednego mocnego uniwersalnego APC. Po tym temacie stwierdziłem, ze warto przetestować. Wybór padł na excede bo z Waszych użytkowników wynika, ze jest mocniejszy od ADBL i SG. Rozrobiony w stosunku 1:3. Opony zostały po sezonie umyte Red Devillem w stężeniu słabszym niż 1:5, a wczoraj jeszcze raz poszedł, excede. Efekt? Jak na fotkach niżej. Po kolorze piany widać, że coś tam jeszcze doszorowało ale nie jestem pewien czy red devil w mocniejszym stężeniu też by tego jeszcze nie doczyścił. Kolejna próba będzie na zimówkach które na dniach ściągam. Sprawdzę mocniejsze stężenie Red Devila vs Excede Tire and Rubber vs Excede Bulldozer.

 

6.jpg

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wiem, że pics or it didn't happen, ale niedawno wreszcie sprawiłem sobie Wasz siuwaks do opon i pomimo iż poznałem wcześniej całą masę peanów na jego temat, i tak moja reakcja po zastosowaniu go w stężeniu 1:3! była taka: :shock:. Z braku laku dłuższą chwilę opony czyściłem mocno stężonym APC (najpierw ADBL, potem FX Protect, bo jest lepsze). Więc specjalnie usyfione nie były, ale na moich Dębicach Navigatorach z 2005 wystarczyła jedna seria, żeby wyciągnęło cały syf i za drugim razem była biała piana. Tylko nie wiem, czy to takie korzystne dla dressingu, bo Mamba tak wsiąknęła w opony (12-letnie - nadmieniam), że są tylko czarne, a satynki brak. :lol:

 

Jutro rzucę mu rękawicę w tym stężeniu 1:3, ale to będzie ciężka przeprawa :) Coś tu na pewno wrzucę. Chociaż o wynik jestem spokojny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przedstawiam porównanie dwóch płynów do mycia opon i gumy. Test zasponsorowałem sam :).

 

Rywalami będą Excede Tire and Rubber Cleaner i Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner, do porównania wykorzystałem moje letnie koła, które wymagały odświeżenia przed zamontowaniem. Obszarem testowym były ich wewnetrzene części, z zewnatrz myte były regularnie, więc i pole do popisu mniejsze.

Oto zawodnicy:

Oba płyny bez rozcieńczania

53662013wGu.jpg

 

Do mycia samych felg - ADBL Wheel Warrior (podpis na butelce mylący) i ADBL Vampire

53662014JuI.jpg

 

Zestaw szczotek i wiaderka z wodą, jedno dla Excede, jedno do przepłukiwania i jedno dla Shiny

53662018lLm.jpg

 

Kilka fotek stanu pacjentów przed rozpoczeciem prac

53662021jKj.jpg

 

53662022QnH.jpg

 

53662023mOl.jpg

 

53662024kBd.jpg

 

Brudne w/g mnie po równo, tego typu preparatami od wew nie myte nigdy, marki opon i ich klasy prosze nie komentować, znam ich "wartość", nie polecam a nawet odradzam, ale to nie o tym.

 

Pierwsze strzały EXCEDE, równolegle myta jest tez felga:

 

53662025XwF.jpg

 

Brud płynie natychmiast, konsystencja płnyu wodnista, dobrze penetruje wzorki na oponie

 

53662026EnH.jpg

 

53662027CkQ.jpg

 

53662028jYv.jpg

 

Dajemy czas Excede na rozpuszczanie brudu, czas na drugie koło i Shiny Garage (koła myłem równolegle)

 

53662029fQq.jpg

 

Shiny zaczya działać natychmiast, od razu widac poderwany spływajacy brud, czy konsystencja delikatnego żelu w przypadku tego typu płyu jest najbardziej fortunna, tutaj mam mieszane uczucia.

 

53662030MjK.jpg

 

53662031IlJ.jpg

 

53662032AuP.jpg

 

Teraz czas na szczokowanie, w pierwszej kolejności idzie EXCEDE i szczotka do opon z miękkim, długim włosiem. rzut oka jak to wyglada przed:

 

53662033rKp.jpg

 

Szczotkujemy:

 

53662035TiQ.jpg

 

Piana w spodzeiwanym zabarwieniu, widać że działa

 

53662036rRf.jpg

 

53662037LaL.jpg

 

Teraz czas na Shiny, procedura j/w.

 

53662038gFg.jpg

 

Piana podobnie jak u EXCEDE daje przekonanie że brud sie poddaje

 

53662039cXv.jpg

 

53662040wPn.jpg

 

53662041ySz.jpg

 

Drugie szczotkowanie, tym razem juz twardą szczotką. Na pierwszy ogień EXCEDE

 

53662043OcB.jpg

 

Piana dalej brunatna

 

53662044fMm.jpg

 

53662045WqS.jpg

 

Traz czas na Shiny i drugie szczotkowanie, też tym razem twarda szczotka

 

53662046GiY.jpg

 

Tutaj tez jeszcze sporo brudu udało się poderwać

 

53662047FvU.jpg

 

53662048IgG.jpg

 

Po 2 szczotkowaniach, koła zostały spłukane z węża ogrodowego, woda w wiaderkach wymieniona, szczotki wypłukane i czas na sprawdzian jednego płynu po drugim. na pierwszy ogień Shiny Garage na opone wymytą Excede:

 

53662049mQi.jpg

 

Tak to wyglada z bliska na mokro (w sumie niewiele widać ;) )

 

53662050AxS.jpg

 

53662051cEo.jpg

 

Leci oprysk z Shiny

 

53662052YyW.jpg

 

juz tak spektakularnego działania nie ma, ale tutaj tylko sprawdzamy konkurenta :)

 

53662053rIz.jpg

 

53662054RpG.jpg

 

53662055vLi.jpg

 

Szczotkujemy twarda szczotką

 

53662056SpD.jpg

 

Na pewno nie można powiedzieć, że piana jest biała ale zabarwienie jest minimalne

 

53662057zRg.jpg

 

53662058SnP.jpg

 

53662059WzI.jpg

 

53662060dJg.jpg

 

Teraz drugie koło wymyte wcześniej preparatem od Shiny, kontrolne mycie płynem EXCEDE

 

53662061jPx.jpg

 

szybki rzut oka przed aplikacją:

 

53662062SeC.jpg

 

53662064yXc.jpg

 

Zabrakło fotek po oprysku ale przed szczotkowaniem, więc od razu do rzeczy. EXCEDE na oponie wymytej wcześniej Shiny, twarda szczotka i podgladamy jak sie sprawy mają:

 

53662065RcP.jpg

 

Piana zabarwiona wyraźnie, widac że EXCEDE jeszcze ma co robić

 

53662066tLv.jpg

 

53662067SuX.jpg

 

53662068PzR.jpg

 

Opony zostały przeszczotkowane po raz drugi, tym razem miękką szczotką. Piana raczej biała w obu przypadkach, pewnie tez dlatego że łapał się też spływający z felg Vampire

 

Shiny na Excede:

 

53662069vHx.jpg

 

53662070iSm.jpg

 

53662071VzA.jpg

 

Excede na Shiny:

 

53662072uSs.jpg

 

53662073QaY.jpg

 

53662074HnT.jpg

 

Smoła z felg po wysuszeniu zmyta AutoSmart Tardis

 

53662076uDm.jpg

 

Kilka fotek suchych opon, chyba jasne gdzie jet strona pierwotnie myta Shiny a gdzie Excede ;):

 

53662077RpB.jpg

 

Excede:

 

53662078xNx.jpg

 

Shiny

 

53662079CxW.jpg

 

Prawa Excede, lewa Shiny:

 

53662081YfF.jpg

 

53662083tEo.jpg

 

Opony po obu stronach sa czyste, guma posiada jakies odbarwienia i nie jest idealnie równo czarna (pewnie ma to zwiazek z klasa ;) opony). Z tym, że strona myta pierwotnie Excede wydaje się odrobinę inna... czystsza?

 

53662084RmV.jpg

 

53662085TfY.jpg

 

53662086SnV.jpg

 

53662087bSh.jpg

 

Mój werdykt... zwycięża Excede. Nie tylko dlatego, że piana po sprawdzeniu strony mytej Shiny zrobiła się brązowa ale też dlatego ze konsystencja płynu lepiej sprzyja penetracji przetłoczeń na oponie i dlatego, że można go rozcieńczać. Nie przekreslam Shiny, bo spełnia swoje zadanie i mam w zapasie jeszcze 2 litry :). Dodatkowo dostajemy go w butelce ze spryskiwaczem, więc odchodzi przelewanie jak w przypadku Excede. Ale jak je zużyję plus resztę ADBLa do opon to zostanę przy EXCEDE. :good:

 

 

Na zakończenie krótkie wideo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

[ref=#000033]EXCEDE[/ref], Nawet spoko ten Wasz produkt ale nie podoba mi się w nim to że się tak strasznie słabo pieni przy użyciu szczoteczki muc off. Czuje jak bym opone samą wodą mył :thumbdown: No chyba że felerna butla 5l mi się trafiła. Wcześniej co używałem do mycia opon ADBL, shiny garage super się pieniły i również domywały dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem ExceDe w butelce po Clinie z końcówką spieniającą. Produkt pienił się bardzo dobrze ;)

 

 

Może to jest recepta na pianę :D Ponieważ ja używam zwykłych butelek Autoglym'a. No chyba że coś z moim produktem jest nie tak a psikam obficie i bez rozcieczenia. Myje fajnie, opony są czyste ale do 100% zadowolenia brakuje mi piany. Trudno :D

 

Przy pomocy szczoteczki Mother`sa pieni sie elegancko

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Hmmm, ciekawe czy jestem jedynym użytkownikiem tego produkty który ma z tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trolluję ADBLa i używam do roztworu butelki po gotowym ADBL Tire&Rubber Cleanerze. W roztworze 1:3 pieni się gorzej niż czysty ADBL, ale tak jak przedmówcy piszą, wystarczy trochę ruszyć naniesioną na oponę ciecz i pieni się super :) Zauważyłem, że bardziej nawet na mokrej oponie, bo przy drugim strzale, po spłukaniu, jest sporo lepiej. A jak czyściłem szczury i pięć razy podchodziłem (roztworem, wychodząc z założenia, że lepiej usuwać brud stopniowo, chcąc wyczyścić dogłębnie), to w ogóle była magia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.