Skocz do zawartości

Konserwacja podwozia.


wiggly

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rudi0018 napisał:

W sprayu każda chemia jest gorsza niż pod pistolet na sprężone powietrze, dlatego ja będę robił to pistoletem ze sprężonym powietrzem,

Jeśli dany produkt jest jednoskładnikowy to tak samo działa nałożony z pistoletu i z spray. Różnica zaczyna się gdy mamy do wyboru 2 składnikowy preparat z utwardzaczem. W przypadku baranków, wosków do profili i preparatów do konserwacji nie ma to znaczenia. Możesz nakładać nawet z pędzla. 

Ja na wszelkie przetarcia i ubytki w konserwacji zawsze daje epoksyd 2 składnikowy z pędzelka a na to konserwacja podwozia już zależy od miejsca naprawy albo spray albo z pędzla. Jeżdżę i jest ok 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ma ktoś namiary na sprawdzonego majstra z Trójmiasta i okolic, który zajmuje się zabezpieczaniem podwozia? 
Jeśli tak, to poproszę o namiary 🙂

Edit: Znalazłem kogoś w Gdańsku, kto w rozsądnej cenie może zakonserwować mi podwozie stosując APP R-stop + Tonor 4w1 antykorozyjny + Tonor InterGum.

Opłaca się, czy szkoda zachodu? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator
11 minut temu, sparco0 napisał:

Polecacie jakiś środek do zabezpieczenia elementów takich jak np. amortyzatory, wahacze, czy jakieś obejmy/mocowania? Coś najlepiej bezbarwnego.

Zdecydowanie Innotec Hi-Temp Wax Spray

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie znalazłem produktu który jest przeźroczysty i długo siedzi (karta charakterystyki). 
Nie porównywałem też bezpośrednio innych preparatów.
Używam Innoteca za namową Pawła N. , używam go również do swoich aut . 
Jestem zadowolony. Nawet na PRLowskich ulepach nie wychodzi rdza ;-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, Slovak napisał:

Niedawno na kilka elementów w swoim samochodzie wrzuciłem Krown T40, który stworzył fajną przezroczystą powłokę. Po zimie zdam relację jak się trzyma 🙂 

Jak ogarnę pewne auto to też chcę je zabezpieczyć systemem Krown. Zastanawia mnie tylko fakt, że producent zaleca przeprowadzanie zabiegu raz w roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, AreK napisał:

Zastanawia mnie tylko fakt, że producent zaleca przeprowadzanie zabiegu raz w roku

Może dlatego,że zostaje część wypłukana po pewnym czasie?Ten środek powinien się sprawdzić w konserwacji profili,czy zabezpieczenia komory silnika.Na podwozie lepszym będzie Mike Sanders czy Waxoyl.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja stosowałem dwa lata temu.Te w sprayu.Ale nie wiem co napisać,bo nie zaglądałem w profile.Chyba zdaje egzamin.W tym roku powtórzęczynność.

Natomiast chciałem zapytać czy ktoś stosował do konserwacji środek na bazie tłuszczu i oleju?

https://allegro.pl/oferta/mike-sanders-korrosionsschutzfett-tluszcz-0-75-kg-9089662553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te woski w sprayu są nic nie warte. Najlepiej jakiś gęstszy wosk prosto z pompy rzucić. Używam czasem tylko jako uzupełnia za Retech Waxin i tylko do tego się nadaje. Co do Siki... Sika robi głównie konserwacje zewnetrzną (Sikagard) na bazie wody, a jakoś takim rozwiązaniom nie wierzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem dwa lata temu.Te w sprayu.Ale nie wiem co napisać,bo nie zaglądałem w profile.Chyba zdaje egzamin.W tym roku powtórzęczynność. Natomiast chciałem zapytać czy ktoś stosował do konserwacji środek na bazie tłuszczu i oleju?

https://allegro.pl/oferta/mike-sanders-korrosionsschutzfett-tluszcz-0-75-kg-9089662553

 

Z tego co pamiętam naklada sie go na gorąco. Ale jest to jeden z najlepszych środków na profile zamknięte. Pewnie jego skuteczność wynika ze sposobu natrysku na gorąco. Poszukaj informacji na forach youngtimer'owcow.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@3echo @gales @Gold_Car  Dokładnie tak nakłada się go na gorąco, najlepiej użyć do tego specjalnego pistoletu, który kosztuje kilka stówek. Czytałem zagraniczne testy i ten produkt od Mike Sanders zostawił daleko w tyle środki dostępne dla osób prywatnych. Jedynie dorównywały mu środki i sposoby aplikowane przez specjalistyczne firmy, jako kompleksowe usługi. 😉

https://www.fahrzeugakademie.de/viewDocument?onr=78&id=1898

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 21:40, rudi0018 napisał:

@3echo @gales @Gold_Car  Dokładnie tak nakłada się go na gorąco, najlepiej użyć do tego specjalnego pistoletu, który kosztuje kilka stówek. Czytałem zagraniczne testy i ten produkt od Mike Sanders zostawił daleko w tyle środki dostępne dla osób prywatnych. Jedynie dorównywały mu środki i sposoby aplikowane przez specjalistyczne firmy, jako kompleksowe usługi. 😉

https://www.fahrzeugakademie.de/viewDocument?onr=78&id=1898

Tutaj to samo w lepszej jakości i da się napisy kopiować do tłumacza

http://www.timemax.de/wp-content/uploads/oldtimer_markt_rostschutz-test_teil_2.pdf

 

Tylko dziwne zmiany zaszły bo Fertan na zdjęciu został, a z artykułu wyparował. Może był za mocnym konkurentem, a to jest link prosto ze strony Mike Sanders 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.12.2019 o 12:45, Slovak napisał:

Niedawno na kilka elementów w swoim samochodzie wrzuciłem Krown T40, który stworzył fajną przezroczystą powłokę. Po zimie zdam relację jak się trzyma 🙂 

Kupiłeś w sprayu?

I jak wyglądają te elementy po pół roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.