Skocz do zawartości

Konserwacja podwozia.


wiggly

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, 3echo napisał:

Nadaje się on do profili?


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

nie próbowałem, jest elastyczny to fakt ale na pewno nie tak jak typowe preparaty do profili przykładowo jakieś woski, wg mnie bardziej nadaje się na podwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mamy na myśli ten sam środek.Bo są chyba dwa rodzaje.

http://allegro.pl/underbody-seal-2-5l-waxoyl-konserwacja-podwozi-i6878561708.html

http://allegro.pl/waxoyl-5l-smar-do-slizgow-jcb-3cx-ladowarki-i7232657262.html

Ten pierwszy jest typowo do podwozi,a mi chodzi o ten drugi.Szczególnie w sprayu,bo nie mam kompresora.

http://allegro.pl/waxoyl-aerosol-spray-smar-do-slizgow-jcb-3cx-i6832874423.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, robię u siebie tylne zawieszenie i mam praktycznie wszystko zdjęte. Na podwoziu zostały tylko przewody paliwowe i wał. 

Z tej okazji chcę zabezpieczyć podwozie. Najpierw czyszczenie rdzy mechanicznie ile się da lub może uda się pożyczyć piaskarke to będzie piaskowane. Mam kompresor co prawda niewielki bo 50L ale wydaje mi się, że podwozie można robić z przerwami (na dopompowanie cośnienia), więc powinien dać radę.

Co polecacie na ewentualną rdzę która zostanie, jakiś neutralizator tylko który?

Dalej podkład, rozumiem, że epoksydowy. Jakiś konkretny? 

No i zabezpieczenie myślałem nad Noxudol 900/1600, gdyż na Noxudol będę miał zniżki. Jednak głównie zależy mi aby to było dobre a nie tanie, a Noxudol był wyżej polecany parę razy, więc o nim myślę. 

Jeszcze progi, a tutaj myślę nad Noxudol 750 lub Mike Sanders Korrosionsschutzfett, rozumiem, że te preparaty neutralizują ewentualna rdzę, tak?

Jak pisałem wyżej mogę mieć zniżki, więc podam na jakie firmy może są jakieś lepsze niż Noxudol. Inne: Novol, Elaskon, Motip, Brunox, Fortan, Spectral. Jednak jak jest coś lepszego to wolę dopłacić, niż potem żałować.

@zdrowy_zab robiłeś już u siebie? Co wybrałeś ostatecznie Noxudol 900 czy 1600? Co polecasz?

 

Edit.

Jeszcze myślałem nad Innotec Hi-temp Wax, żeby dać go na sam koniec na na zawieszenie, które będzie całe pomalowane proszkowo i nowe wachacze itp. Chyba, że użyć tego zamiast Noxudola 900/1600 lub na niego po wyschnięciu dorzucić tego Innoteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten noxudol 1600 ( albo 750...nie pamiętam....a może to i to 😄  ? )zawiera jakieś inhibitory korozji (przynajmniej według producenta, nie wiem na ile to skuteczne gorsze/lepsze od podkładu epoksydowego)

Ja dalem na całe podwozie noxudol 750 (jako podkład, to płynny wosk do profili zamknietych ale producent zaleca go właśnie w takiej formie) i na to po kilku dniach 1600. Początkowo miałem obawy czy 1600 nie zjedzie po 750 - ale jak widzę, niesłuszne)

Co mogę powiedzieć, siedzi dobrze jak narazie 🙂

1600 przed zastosowaniem koniecznie do garnka z wrzątkiem, inaczej jest zbyt gęste 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kubq napisał:

Co polecacie na ewentualną rdzę która zostanie, jakiś neutralizator tylko który?

APP R-stop, do kupienia we wszystkich lakierniczych, jest o tyle fajny ze szybko wysycha i można na niego nanosić wszelkie podkłady, koniecznie trzeba do rękawiczki bo brudzi trwale ręce. Wcześniej miałem Brunox, niby podkład i neutralizator rdzy w jednym, ale długo schnie no i naczytałem się niepochlebnych opinii. Miałem też Fertan, który łudząco przypominał Cortanin F z Organiki /zapach, kolor i konsystencja/ tyle że był sporo droższy od Cortanina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10613]3echo[/mention]  mi chodzi o ten drugi, bardzo fajny środek.
p.s - spray gotowy nie jest super, lepsze są srodki pod pistolet, zawsze też możesz nakładać pędzlem.
Narazie kupiłem dwa w srayu.Popsikam miejsca najbardziej zniszczone.Całego podwozia nie zrobie,bo nie mam kanału.
Aha macie jakieś pomysły jak to zrobić bez kanału?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobyłki mogą być ale nigdy nie podobało mi się gięcie progów przy lewarowaniu i ja odrazu załatwiłem sobie drewniane szerokie, długie, wysokie najazdy i sobie zwyczajnie na to wjeżdżam w razie potrzeby ale to już co kto woli. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobyłki mogą być ale nigdy nie podobało mi się gięcie progów przy lewarowaniu i ja odrazu załatwiłem sobie drewniane szerokie, długie, wysokie najazdy i sobie zwyczajnie na to wjeżdżam w razie potrzeby ale to już co kto woli. 
Masz jakieś DIY czy kupne?
Takie wystarczą?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6356048369

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymierzyłem i zleciłem do wycięcia.  Może i te metalowe są dobre ale jakoś wolałem pełne drewniane i pod własne wymiary. Wyjdzie trochę drożej ale "sprzęt" jest pewny i dokładnie taki jak chcemy. Strome i krótkie najazdy to zło. Wyciąłem sobie łagodne, długie, szerokie itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymierzyłem i zleciłem do wycięcia.  Może i te metalowe są dobre ale jakoś wolałem pełne drewniane i pod własne wymiary. Wyjdzie trochę drożej ale "sprzęt" jest pewny i dokładnie taki jak chcemy. Strome i krótkie najazdy to zło. Wyciąłem sobie łagodne, długie, szerokie itp. 
 
Podrzucisz zdjęcie?
Poszukuje inspiracji na wytworzenie swoich wlasnymi siłami, z przyszlym teściem

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Podrzucisz zdjęcie?
Poszukuje inspiracji na wytworzenie swoich wlasnymi siłami, z przyszlym teściem

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ale tu nie ma co robić fot 🙂  Kształt jak tych metalowych ale pełne klocki drewniane pod wymiar koła, samochodu, garażu.

Cześć płaska oddzielana od części podjazdowej aby nie nosić długiego kloca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10613]3echo[/mention]  mi chodzi o ten drugi, bardzo fajny środek.
p.s - spray gotowy nie jest super, lepsze są srodki pod pistolet, zawsze też możesz nakładać pędzlem.
Kładziesz na lekką rdzę czy czyścisz do gołej blachy?


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma sens kłaść cokolwiek na rdzę?   Tylko janusze komisowi lecą barankiem na rdzę i po pierwszej zimie jest sajgon Drapiesz do żywego , nakładasz np. app r-stop, epoxyd i na to dopiero  konserwacja . 
Mi chodzi konkretnie o Waxoyl Hammerite,który według producenta ma w sobie odrdzewiacz i można go kłaść bezpośrednio na rdzę.Ale pytam,bo jestem ciekaw jak to jest w praktyce.


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie do czyszcenia rdzy? Piaskowanie odpada. Używałem szczotki drucianej na szlifierkę i „włosy murzyna”. Czy jest coś lepszego? Tymi dość dobrze idzie z wierzchu, ale w tych mini wżerach nadal zostaje. Trzeba to trzeć, aż wszystko zejdzie czy zostawić to i zalać jakimś odrdzewiaczem?

Najlepiej by było to wypiaskować, jednak nie mam takiej możliwości, a chcę aby było to jak najlepiej zrobione i wyczyszczone by parę lat wytrzymało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2018 o 22:02, 3echo napisał:

Kładziesz na lekką rdzę czy czyścisz do gołej blachy?


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

w życiu na rdzę, nigdy tak nie robię bo uważam to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce sobie kupić forch korroplex 1l ale nie potrzebny mi taki baniak jeśli ktoś by chciał mogę wziąć na pół. Jeśli to zle miejsce na takie info proszę usunąć. Myślałem nad fertanem 500ml ale trzeba czekać 24h myć wodą ( z tym wiąże się suszenie elementu) i dopiero wtedy można dać epoxyd . A przy korroplexie mamy to załatwione w jeden dzień ( można go pokrywać po kilku godzinach bez zmywania) a następnego dnia dajemy konserwację ( jak wyschnie epoxyd) przez co zaoszczędzić można jeden dzień... Do tej pory stosowałem na wszystko cortanin z organiki ale tym razem chciałem zmienić środek i wybrałem korroplex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.