Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam Turtle Wax Extreme Tyre Gel, jest nawet o tym temat. O dziwo, zauważyłem, że w warunkach takich jak są teraz, czyli ok 5*C średnia dobowa, raz na jakis czas kałuża itd., trzyma na oponach dłużej niż przy upale 30*C i teoretycznie idealnych warunkach pogodowych. Latem trzyma ok miesiąca, półtora, zimą natomiast do dwóch. Niby różnica niewielka, ale jednak. Nakładana jedna warstwa, opony oczywiście odpowiednio przygotowane (szczotka, APC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio korzystam z Poorboy's World Bold'n'Bright. Na forum jest duzo napisane na jego teamat, takze nie pisal o jego aplikacji ani o wygladzie. Ale o dwoch rzeczach chcialbym napisac:

 

1. Przy zmianie kol na zimowe umylem felgi i boki opon przy uzyciu szczotki, Autoland Atack i APC. Ku mojemu zdziwieniu po wyschnieciu kol okazalo sie, ze strona zewnetrzna opony, czyli ta na ktorej wczesniej byl aplikowany PB B'n'B wyglada lepiej niz strona wewnetrzna. Nie wiem czy dressing szczatkowo przetwal potraktowanie go szczota i dosc silnym detergentem, ale roznica w wygladzie byla wyraźna :good:

 

2. Jesli chodzi o plastiki zewnetrzne, to porownujac PB B'n'B vs PB Trim Restorer wole jednak Bolda'n'Bright. IMO efekt wizualny jest bardzo podobny, ale trwalosc jednak ciut na + dla Bolda.

 

Podsumowujac: IMO bardzo fajny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdziwieniu po wyschnieciu kol okazalo sie, ze strona zewnetrzna opony, czyli ta na ktorej wczesniej byl aplikowany PB B'n'B wyglada lepiej niz strona wewnetrzna.

To dość logiczne ponieważ strona zewnętrzna jest tą zadbaną. :) Po prostu regularnie konserwowana guma "od zewnątrz" nie ulega degradacji w takim stopniu jak nie konserwowana (lub konserwowana tylko przy wymianie kół/opon) guma "od wewnątrz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość logiczne ponieważ strona zewnętrzna jest tą zadbaną. Po prostu regularnie konserwowana guma "od zewnątrz" nie ulega degradacji w takim stopniu jak nie konserwowana (lub konserwowana tylko przy wymianie kół/opon) guma "od wewnątrz".

Z tego co zrozumiałem, to chodzi raczej o to, że pomimo faktu iż umyta była TYLKO strona na którą aplikuje się dressing, to nawet potraktowana mocną chemią wyglądała lepiej, niż strona z którą nic się nie działo.

 

A spory wpływ na wygląd opony ma również wystawianie jej na działalność promieni słonecznych- tak więc normalnie strona wewnętrzna opony powinna być teoretycznie w lepszym wizualnym stanie niż zewnętrzna, przy założeniu, że nie używamy chemii;)

W praktyce myśle, że i tak nie byłoby różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnie zdziwilo mnie to, ze po zmyciu BnB Atack'iem i APC (no bo chyba tego nie przetrwal) guma pod nim wygladala lepiej niz ta po drugiej stronie umyta w ten sam sposob. Wniosek jest taki jak pisze R0N1N, ze dressing oprocz poprawy wygladu opony chroni ja tez przed starzeniem i nie jest to marketingowy bullshit. Zas z drugiej strony to co pisze kar01 tez ma sens - strona wewnetrzna opony nie jest narazona na bezposrednie dzilanie UV, takze tym wiekszy plus dla BnB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie nakładam Brillance od Nielsena. Naprawdę dobry i wydajny środek. Na korzyść przemawia jeszcze to że macie za 30 zł 1L.

To jest zdjęcie z 20.10.2010 po przejechaniu ok. 100 km w różnych warunkach (deszcz/słońce). Dojazd do garażu mam drogą piaszczystą i co dzień tamtędy jeżdżę.

 

20101019568.jpg?v1

 

20101019567.jpg?v1

 

Jutro postaram się dorzucić zdjęcia. Teraz będzie jakieś 300 km i opona nadal wygląda ładnie i odpycha wodę.

 

P.S. Zdjęcia będą lepszej jakości bo te były robione telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja używam farby do opon eco blac i dolewam zawsze do niej troche specyfiku do opon od carvalet, a teraz ciekawostka, pewnego dnia przyjechał do mnie pewien chłopiec z wioski swoim agrotunungiem vw vento i stwierdził: do opon najlepsza jest margaryna!~ :lol::lol::lol::lol::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

CAR CRAZY, już mam PB od ciebie ;) zapach kokosowy ciekawy :) ps. jak myślisz można spróbować nałożyć go na plastiki czy bez sensu?

 

ps. wybrałem go bo w opisie fk bardziej koncentrują sie na jakieś tam właściwościach antystatyczny.. mało że będzie jak ulał na moich oponkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Zakupiłem sobie pierwszy dressing do opon, mianowicie Megsowego Endurance'a i mam w związku z tym pytanie, jak go dokładnie nakładać. Pierwszy raz zrobiłem w następujący sposób, naniosłem preparat na małą gabeczkę i wcierałem go w oponę.

Nie wiem co źle robię ale musiałem nakładać dosyć dużo środka ponieważ gąbka szybko robiła się sucha. Efekt jak dla mnie jest średni dlatego pytam gdzie popełniam błąd??

Czytałem gdzieś że można nanieść drugą warstwę ale nie wcierac jej w oponę tylko nałożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy też od tego jaką masz jeszcze opone. Ja na starej zimówce musiałem użyć Enduranca dwa razy więcej niż na nowej letniej aby efekt był taki sam. Zazwyczaj na małą (zaznaczam małą), kuchenną gąbkę aplikuje dwa cieńkie paski. Przy ostatniej oponie gąbka jest na tyle nasączona tym środkiem, że czasem już nawet nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe spostrzeżenie odnośnie Nielsen Brillance - jeśli chcemy mieć satynowy (jak dla mnie po prostu matowy :D )efekt to proponuje nakładać gąbeczką. Z kolei nałożenie preparatu pedzlem daje prawdziwy połysk z którego ja osobiście jestem bardzo zadowolony ( nie jest to efekt jak po Kujawskim :mrgreen: , tylko tak w sam raz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.