Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

opona przestaje wyglądać na poczernioną ale dalej odpycha wodę a ta na niej kropelkuje

 

Dokładnie tak to działa. Dodam od siebie że Pearl wytrzymał u mnie kompleksowe czyszczenie koła, fotki w mojej relacji zielony RS. Mimo tego, przy cotygodniowym myciu, wole SV Pneu z racji zapachu i banalnej aplikacji. Uprzedzając argument cenowy: na jedną opone 2 "strzały" na zółty aplikator, potem przetaczamy auto i do wykończenia 4 x kawałek opony kolejne 2 strzały. Tak sobie wyliczyłem, że jedno użycie na auto to koszt ok 1 zł. W tym układzie np pianka W5 z Lidla za 6.99 jest baaaardzo droga.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem, że używam ostatnio 4Car Opona... wydajność słaba (co prawda jest połowa butelki od tamtego roku a trochękompletów już zrobiłem), po wyschnięciu jest opona mocno tłusta, po pierwszym myciu robi się matowa (czarny mat/satyna). Ale wiecie co jest najlepsze? Ostatnio APCowałem dość dokłądnie szczegóły, łącznie z oponami i felgami, a to cholerstwo dalej się trzyma... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwykłego K2 BOLD w atomizerze. Według mnie jest super, ale też nigdy nie miałem czegoś lepszego :) Długo się trzyma, dzisiaj myłem auto po raz 3 lub 4 od nałożenia i nadal fajnie kropelki leciały z opon, choć już tak się nie błyszczą. Auto myję mniej więcej co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi sie znudziły te wszystkie zwykłe nabłyszczacze ! dostałem valet pro ale też smierdzi, jest jakiś środek co ładnie pachnie ? coś typu meguiars endurance gel - tego też mam ale szukam czegoś jeszcze ciekawszego zapachowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem Endurance tire gel od Megsa i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Z testera 100ml zniknęło około 10ml, a przeleciałem wszystkie koła raz dokładnie i 2 raz tak mniej więcej. Efekt jest jak na razie fajny. Zobaczymy jak z trwałością. Zapach intensywny, owocowy, ale nie jestem w stanie określić dokładnie co to. Coś z lasu (podobny do billbery).

Dla porównania FK Top Kote tire dressing, jest rzadki, trzeba sporo wypsikać, żeby pokryć opony. Dużo środka cieknie po felgach, jak aplikator jest przemoczony. Zapach- nic specjalnego. Trzeba zostawić na noc, żeby "wsiąkł". Jak nałożyłem i wyruszyłem w trasę, to po 200km był już tylko na felgach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FK Top Kote tire dressing, jest rzadki, trzeba sporo wypsikać, żeby pokryć opony. Dużo środka cieknie po felgach, jak aplikator jest przemoczony.

 

lepiej spryskac aplikator i nim rozprowadzic na oponie, aplikator powinien byc lekko nasaczony srodkiem a nie ociekac nim

tez ostatnio mam FK TKTD na oponach, bylem w trasie i nic nie przemiescilo sie na felgi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej spryskac aplikator i nim rozprowadzic na oponie, aplikator powinien byc lekko nasaczony srodkiem a nie ociekac nim

I to jest moim zdaniem najlepszy patent na nakładanie dressingu na opony. Bezpośrednie spryskiwanie opon to pomyłka - nie dość, że zużywa się o wiele więcej produktu to jeszcze chlapie się nim wkoło i trzeba tracić czas na czyszczenie felg z dressingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio dostalem w prezencie Turtle Wax Platinum Tyre Dressing... i jestem pozytywnie zaskoczony..

Opony umylem APC nielsena staly sie az brunatne to znak ze zmylo sie z nich wszystko...

Pozniej aplikatorem nanioslem dressing wcierajac kolistymi ruchami po okolo 2 godzinach czynnosc powtorzylem ponownie ale tylko przetarlem bez "wkrecania sie"

Efekt bardzo ladna satyna

Ale najwiekszym zaskoczeniem bylo dla mnie 100 km w deszczu po ktorych dressing byl nadal na oponach :shock: jestem pozytywnie zaskoczony aczkolwiek porownac moge tylko z carvalet ktory po kazdym deszczu znikal

 

Cena to ok 30 zl za 500 ml wieeec warto wyprobowac pomimo ze troche ciezko sie aplikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, prześledziłem cały wątek i jestem niemal przekonany do kupna Endurance High Gloss od Megs'a, natomiast bardzo zależy mi na tym aby do dressingu w jak najmniejszym stopniu lepił się kurz. Jeżdżę trochę po drogach gruntowych i po użyciu zwykłego czernidła z marketu i przejechaniu nawet kilkuset metrów po piaskowych drogach opona wygląda paskudnie - już lepiej w ogóle nic nie nakładać na oponę. Czy Meguairs sprosta moim oczekiwaniom? Czy może polecicie coś innego? Nie liczy się dla mnie aż tak różnica - blask/satyna, dressing ma być jak najmniej tłusty. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z mojego doświadczenia wynika że Endurance wymaga dość starannego wytarcia,jeśli nie chcemy żeby zbierał nadmiernie kurz. Lepszy pod tym względem, a zapewniający ten sam połysk jest Autobrite Showroom Finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawaii jak chcesz poczekaj tydzień to zrobię Ci test porównawczy z Nielsen Brillance ;)

Czekam z niecierpliwością ;)

 

Dzięki za radę Evo, wezmę pod uwagę, poza tym rzeczywiście coś piszą o odpychaniu kurzu przez ten preparat. Ma chyba dość rzadką konsystencję więc nie powinien być tak tłusty, a to dla mnie priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.