Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pierwszy raz użyłem Nielsena Brilance. Nakładany pędzelkiem a właściwie to dwoma, bo miedzy felge a rant zabezpieczający musiałem dojsc bez malowanie po feldze a duzym nie dalo rade.

 

W porównaniu do Bold and Bright 'a PB to świeci sie jak psu jajca :D jeszcze nie wiem jak z trwaloscia ale mam nadzieje ze jest lepsza od B&B :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że trwałość jest naprawdę dobra (w porównaniu np: do nabłyszczacza CarValet) :good: Jazda w ulewy Nielsena nie wzrusza. wystarczy poźniej delikatnie spłukać wodą i opona znów jak nowa

 

[ Dodano: 5 Kwiecień 2011, 22:47 ]

też mam Brillance do opon i nakładałem zawsze gąbka i efekt był matowy. Teraz spróbuję pędzlem, bo chcę trochę połysku, zobaczymy jak wyjdzie:)

Od jakiegoś czasu też tak robie i efekt o niebo ciekawszy. Poza tym zauważyłem większą trwałość środka na oponie przy aplikacji pędzlem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również Brillance odlewam w mniejszy słoiczek tak by wygodnie było pędzelkiem nakładać, później rozprowadzam równomiernie gąbką.

Ostatnio Smartdressing sprawdzałem i po nałożeniu gąbką trzyma od 2,5 tygodnia. Efekt nie jest juz tak piorunujący jak na początku ale nie jest źle, no i tylko jedną warstwę nałożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Ja wczoraj nałożyłem POORBOY'S WORLD BOLD N BRIGHT TIRE DRESSING po wcześniejszym umyciu oponek ( myjka ciśnieniowa tzn spłukanie , APC 1;10 ) i PB i po przejechaniu kilku km efekt taki sam ... :D

 

Dzisiaj zrobię 80 km w trasie i ciekaw jestem jaki będzie stan oponek ... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do matowego wykończenia opony:

1. SV Pneu Matt

2. Zaino Z-16

3. 3M tyre restorer

4...

 

Szukam czegoś co nie spłynie po pierwszym deszczu. Ma wytrzymać jakieś 2-4 tygodnie.

Osobiście skłaniam się do SV lub Zaino bardziej z chęci wypróbowania marki bo jeszcze nic od nich nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak wyglądają opony po przejechaniu jakiś 350 km ...

 

hpim1711l.th.jpg

 

 

A tak po spłukaniu wodą na myjce samoobsługowej :

 

hpim1712.th.jpg

 

Psss

Wiem że ta tarcza coś zardzewiała ale to tylko pozory ... :mrgreen:

 

Moim zdaniem trzeba aplikować ten środek po każdym myciu bo nie wiele po nim zostaje ... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

michal788, Mam Megsa i zużyłem przez rok około 1/3 butelki. Myte dwa auta i za każdym razem nowa warstwa (chociaż nie trzeba bo jest bardzo trwały) Mycie dwa ,trzy razy w miesiącu minimum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub pędzlem to jest wygodniejsza metoda.

 

ostatnio nałożylem Carteca pędzelkiem... auto stało chwile.. pozniej pojechalem to jak skonczylem jazde to zoabczylem ze pochlapało mi na karoserie z opon tym carteciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszK, czyli da rade go używać z atomizerem ? ma jakiś zapach :) ?

 

Ja mam tester od MrCleaner'a i właśnie sprzedaje on z atomizerem. Także ciecz ma taką konsystencję, że można psikać :D ja osobiście spryskuję sobie gąbeczkę i dopiero nią rozprowadzam na oponie.

 

A o zapachu już napisał kolega proximo, chemiczny, Bold & Bright to to nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem do tej pory Blag'a z Autolandu i byłem zadowolony. Aczkolwiek teraz zastanawiam się nad jakimś lepszym środkiem.

 

nakładany 23 kwietnia zdjęcie robione po deszczu 1 maja.

p1010130m.jpg

tutaj jakieś wcześniejsze nie pamiętam kiedy było robione ale nie długo po aplikacji.

p1000946d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja zrobiłem eksperyment i uzyłem jakiegos taniego silikonu w sprayu za 8 zł którego uzywam w zimie na uszczelki i efekt jest niezły, wyszło tak jak lubie czyli matowo, niektóre produkty według mnie za bardzo nabłyszczają opone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.