Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś używał SMARTWAX SMARTDRESSING EFEKT MATOWY lub POORBOY'S WORLD TRIM.

Chodzi mi o efekt czarny matowy lub półmatowy.

Z tego co czytam to wszyscy do takiego efektu polecają Nielsena brilliance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś używał SMARTWAX SMARTDRESSING EFEKT MATOWY lub POORBOY'S WORLD TRIM.

Chodzi mi o efekt czarny matowy lub półmatowy.

Z tego co czytam to wszyscy do takiego efektu polecają Nielsena brilliance.

Brillianca uzywam prawie zawsze i faktycznie dobra rzecz wyzej wymienionych nie stosowalem wiec ciezko porownac, jedynie ze Brilliance nie pachnie zbyt pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o efekt czarny matowy lub półmatowy.

Z tego co czytam to wszyscy do takiego efektu polecają Nielsena brilliance.

 

Więc Z nielsena będziesz zadowolony. Daje czarna oponę bez świecenia. Tu masz porównanie do Carvaleta który też nie ma mega połysku.

 

1ha0kn.jpg

bduyax.jpg

2mmtpwh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po pierwszym użyciu Endurance - mam go na oponach od 2 dni a nie mogę sobie już wyobrazić opon bez niego! Jestem absolutnie zachwycony! Mam ok 300m drogi gruntowej do domu i pierwszy raz opona wygląda cały czas tak samego pomimo jeżdzenia po piaszczystej drodze. Moim zdaniem wcale tak mocno się nie świeci - wręcz idealnie.

 

PS. Ładny ma zapach - coś w podobie do QD+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem rozczarowany trochę... Zależało mi aby połysk który jest widoczny po nałożeniu otrzymywał się długo. Tymczasem po pierwszym deszczu sporo spływa. Jest na oponie ale to nie to. Ja muszę przeciągnąć raz jeszcze. Ale jest to symboliczna ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas22, pewnie miHookupił niedawno. Poza tym zdarzają się partie nierówne jakościowo. Tak bywa w różnych materiałach i produktach. :)

 

Dokladnie konczyl mi sie stary i kupilem nowa butelke.. i moge stwierdzic ze jest rozwodniony - a skoro firma w ten sposob chce zarabiac no to trzeba zmienic produkty

 

Stary ladniej nablyszczal, byl gestszy i dluzej sie utrzymywal na oponach..

 

Nowy - splywa przy nakladaniu i wytrzymuje do pierwszego deszczu... troche sie zawiodlem, najgorsze ze bylo to kupowane w sklepie firmowym w Nysie wieec nie moge zganic na nieuczciwego przedstawiciela ktory kombinuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem rozczarowany trochę... Zależało mi aby połysk który jest widoczny po nałożeniu otrzymywał się długo. Tymczasem po pierwszym deszczu sporo spływa. Jest na oponie ale to nie to. Ja muszę przeciągnąć raz jeszcze. Ale jest to symboliczna ilość.

Według mnie kluczem do zadowolenia z Endurance'a jest nie nakładanie go zbyt grubo i starcie nadmiaru z opony tak żeby żel był w oponę wtarty, a nie tylko na nią nałożony. Wtedy i efekt i jego trwałość są zauważalnie lepsze. Sam zaobserwowałem, że pozostawienie "mokrej" opony skutkowało tym, że guma szybko się brudziła ("tłusta" warstwa łapała kurz), a po deszczu wyglądała fatalnie. Jeśli zależy Ci na mocnym połysku to sugeruję dwie aplikacje w odstępie mniej więcej godziny, a potem przetarcie opony z nadmiaru produktu. Jeśli masz garaż to przetarcie możesz zrobić np. na drugi dzień po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei praktycznie każdy środek konserwacji do opon używam w następujący sposób (zakładając, że aplikuję tylko jedną warstwę bo tak robię najczęściej):

1) nakładam produkt za pomocą gąbkowego aplikatora np. Meg's Tire Dressing Applicator Pad lub podobny z CG lub zwykła gąbka do mycia naczyń,

2) produkt wcieram w powierzchnię opony podobnie jak wciera się np. politurę w lakier - najważniejsze żeby produkt był wtarty, a nie nałożony i żeby nie zostawiać grubej warstwy na oponie,

3) zostawiam opony w spokoju na przynajmniej 15 minut, w tym czasie czyszczę aplikator z nadmiaru produktu np. wycierając go ręcznikiem papierowym,

4) po tych przynajmniej 15 minutach jeszcze raz przecieram opony podczyszczonym aplikatorem - w ten sposób usuwam nadmiar produktu z powierzchni opony i uzyskuję ich jednolity wygląd.

Dla mnie efekt uzyskany w ten sposób jest jak najbardziej odpowiedni, opony wyglądają świeżo/czysto/czarno/naturalnie* (*niepotrzebne skreślić :)), a jednocześnie nie widać, że coś zostało na nie nałożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednocześnie nie widać, że coś zostało na nie nałożone.
No to coś mi już nie pasuje bo przecież nazwa dressingu to Meguiars Gold Class Endurance High gloss, wiec jest to produkt który powoduje ze ma go być jak najbardziej widać! i ja właśnie taki efekt lubię ,ma się błyszczeć jak najmocniej i jak najdłużej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednocześnie nie widać, że coś zostało na nie nałożone.
No to coś mi już nie pasuje bo przecież nazwa dressingu to Meguiars Gold Class Endurance High gloss, wiec jest to produkt który powoduje ze ma go być jak najbardziej widać! i ja właśnie taki efekt lubię ,ma się błyszczeć jak najmocniej i jak najdłużej :)

Chodzi mi o to, że na oponie nie ma takiej tandetnej tłustej warstwy i opona błyszczy - że się tak wyrażę - samą gumą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona błyszczy - że się tak wyrażę - samą gumą. :D
Nie no qwa ,piłeś coś... :lol:

Hehehehe, no właśnie nic nie piłem. :) Ale ogarnęła mnie wena literacka. :D Na stronie 7 tego wątku masz zdjęcie, które pokazuje o co mi chodzi, które Ty skomentowałeś pisząc, że właśnie o taki efekt Tobie chodziło. Czyżbyśmy zaczynali kręcić się w kółko?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wiem o co chodzi Ron1nowi - mam inny preparat do opon który używałem do tej pory i po nim nie błyszczała opona tylko tak jakby warstwa klaru na gumie - po endurance efekt jest zupełnie inny - tak jak to było napisane. Dla mnie najważniejsze ,że opona nie łapie kurzu tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.