Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja wcisnę swoje 3 grosiki do tematu :) jako że przyszła do mnie paczka z CARPLAN to wypróbowałam parę rzeczy z ich asortymentu a między innymi Środek do opon TYRE SLICK

i jak to firma z niskiej półki niestety jakość produktu jest jak dla mnie marna , jest to spray do opon, pachnie jak Plak i wygląda jak Plak , po naniesieniu nie powiem opona wygląda tak jak lubię czyli czarno i nie bardzo błyszcząco a po paru minutach wręcz matowa , co do wytrzymałości już marnie , wodę odpycha przez około 4 dni , kolor straciły oponki już po 2 dniach jazdy (asfalt, plus trochę po drodze nieutwardzonej), jak dla mnie nie warte kupna bo w tej cenie można mieć piankę z Autolandu co daje 100% lepsze efekty

foto po aplikacji

dsc08488g.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, używam na co dzień kosmetyków lepszych, nie widziałam sensu pisania już o Megsowym specyfiku bo jest opisany parę razy a porównywać go do Carplanu wstyd by było , CarPlan wygrałam w ich konkursie cały zestaw , szkoda wywalić a sprawdzić zawsze można, temu napisałam opinię o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, po umyciu opon, pierwszej i drugiej aplikacji po ok. 20 min. taki efekt spokojnie utrzymuje się przez 2 tygodnie. Dodam że jeżdżę głownie po mieście, także przebiegi niewielkie. U kolegi z którym myję auto, efekt utrzymuje dokładnie tyle samo.

Mimo to że nie cierpię marketowej tandety z tego produktu jestem naprawdę zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kross12, chyba mamy różne wyobrażenia efektu mokrej opony....

Blagiem nie jest się w stanie otrzymać efektu prawdziwie mokrej opony.

Poczytaj moje testy środków do opon, firmowe środki a wet look się stracił po kilku dniach.

Chyba że dostałeś jakąś podróbkę blaga bo oryginał tak nie działa.

A najlepiej to wrzuć foty i będziemy wiedzieć o czym mówimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu, widocznie tak, widziałem fotki produktów Megsa z tego tematu

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=5336

i wg. mnie szału niema poza tymto porażka żeby firmowe środki spływały po kilku dniach.

Blag jest tłusty na maxa, może dlatego tak się trzyma. Co do efektu mokrej opony to wiele zależy od opony, na Bridgestone re050a wygląda to dobrze, natomiast na zimówkach Goodyeara (nie pamiętam modelu) wyglądało kiepsko.

Przy następnym myciu i aplikacji wrzucę fotki. Fakt że nie używałem środków innych firm ale moim zdaniem Blag na prawdę daje radę, poza tym nie spływa po jednym deszczu jak Megs :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam blaga i ten czarny spray jest mega niewydajny - dziadostwo, powoduje też większe świecenie opony co akurat mnie nie przypada do gustu. Pianka (srebrna etykieta) dla mnie zdecydowanie lepsza - wydajniejsza kilkukrotnie, daje efekt nowej opony, nie świeci się, wytrzymuje 1 mycie :) czyli max 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie polecić jakiś produkt który daje efekt matowy na oponie

Wszystkie z wymienionych dają efekt matowy: RaceGlaze Colour Enhance, 3M tyre Restorer, Zymol Tyre Preserve, Swisvax Pneu Matt, CQuartz Perl. Najbardziej wydajny z tego towarzystwa jest Zymol, najfajniej z racji zapachu i radości z pracy działa się Swissvaxem a reszta to dobry stosunek ceny do jakości :) . SV i Zymol biją jednak na głowe pozostałe produkty wydajnością dzięki czemu cena pomiędzy produktami bardzo szybko się zaciera. Róznic w wyglądzie pomiędzy SV a Z. nie ma po wyschnięciu żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam trochę honor Megsowemu E. Nakładałem go w sobotę, zrobiłem 200km w deszczu, wczoraj spłukałem samą wodą na myjce i opona nadal ładnie nabłyszczona.

Marco spróbuj nakłądać pędzlem, jest dużo wygodniej niż aplikatorem ( choć i tam aplikacja jest dla mnie męcząca ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używa ktoś z Was CQuartz Perl ? czy faktycznie jest w stanie utrzymać się do 3 miesięcy ? Mi osobiście bardzo by to odpowiadało z racji tego, że bardzo dużo jeżdżę polnymi nieutwardzonymi drogami, więc zawsze pojawia się mocny kurz/pył i błoto. Po takiej dawce błota opony wyglądają jak po rajdzie i trudno je jak zaschnie doczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce w oficjalnej sprzedaży PERL jest dostępny krócej niż 3 miesiące, także raczej nikt nie odpowie Ci na to pytanie. Na zagranicznych forach PERL nie dojechał do 3 miesięcy na oponach, raczej skłaniałbym się do stwierdzenia, że utrzymuje się do 3 miesięcy na plastikach, np. silnika, uszczelkach, etc. Żaden środek do opon nie wytrzyma 3 miesięcy jazdy po błocie i polnych drogach...sukcesem byłoby utrzymywanie się na oponie miesiąc :) ale producent raczej ma na myśli plastiki i gumę. Perl w moim przypadku wytrzymał kilkanaście dni (bliżej 10 niż 20 :) ) normalnej jazdy, dwie burze, kałuże, tzn. opona przestaje wyglądać na poczernioną ale dalej odpycha wodę a ta na niej kropelkuje...żeby nie było niedomówień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem tego specyfiku ale używałem go swego czasu- Simoniz Back to Black bardzo ładny mokry efekt długo sie utrzymuje.

 

Sonax reifen pfleger efekt pomiedzy mokrym a matem nie kłuje w oczy, po dobrym oczyszczeniu ponad tydzień trzyma wcieram pędzlem pomimo ze to pianka.

 

K2 czernidło bardzo matowo, słaba aplikacja, czarne ręce ale stosuje czasem jako podkład pod np sonaxa.

 

TW extreme nano gel białego koloru, ładnie pachnie, dobrze sie wciera, dobrze sie utrzymuje, tez nie kłuje w oczy a świeżo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.