Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a jak zabezpieczyć nowe opony ?

Nałożyc na nie dressing. Polecam np. Endurance High Gloss do Meguiars. Długo sie utrzyumuje, nadaje ładny "mokry" efekt, oraz ma filtry UV które zapobiegaja starzeniu się gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo sobie chwalę piankę do opon Autoland

http://www.autoland.pl/produkty/kosmety ... /blag_plus

Nie lubię jak opona się bardzo świeci, ale nie lubię też kurzu i dlatego produkt mi odpowiada. Na fotce produkt już po paru dniach od nałożenia ;)

Ja nie stusuję jej bezdotykowo, wycieram oponę jak prawie pianka zniknie :)

 

1006223g.jpg

 

 

OT: Nie chcę się czepiać, ale na opony naprawdę warto uważać. To jedyny kontakt auta z asfaltem (no może poza tłumikiem w meeeega tuningu :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba byla tak nie zap....... ;) koniec OT

 

wczesniej wrzucalem foto kola po preparacie prestona, cay czas go uzywam i jestem zadowolony, sredni czas to ok 2-3 tygodnie, przez pierwsze 24h jest dosyc mocny weetlook, pozniej lekko matowieje.

Teraz nazbieralo mi sie duuzo rzeczy do przetestowania ale czekam na lepsza pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie,zdjęie po około tygodniu zrobione. Naprawde długo się utrzymuje w bez deszczową pogodę. A jak bedzie stosowany regularnie,po każdym myciu to i później nawet się utrzymuje na oponie po umyciu jak się go nie nałoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co maja /używają: Meg's Endurance czy Hot Shine? Zależy mi na wet looku utrzymującym się jak najdłużej. Czy endurance jest wydajnym środkiem i starcza go na dość długo?

 

Swojego mam już chyba z ponad rok czasu i zużyłem niecałą połowę butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wet lookiem?

 

Wg mnie niczego mu nie brakuje ;)

 

Wet look jest prawdopodobnie najlepszy ze wszystkich znanych mi preparatów, a trochę ich w życiu przerzuciłem. Nie jest to dyskretny wet ( jak w przypadku SV Gloss) a raczej ordynarny, zwłaszcza jak odczekasz ok 2h i nałożysz drugą warstwę, jest lepki jak przesadzisz z iloscia ;) ale i tak jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endurance może być ordynarny jak przesadzi się z nałożoną na oponę ilością. Ja wypracowałem sobie taki sposób, który zapewnia ładny wet look (nie ordynarny), bardzo przyzwoitą trwałość i praktycznie zerowe "lepienie się" na oponie. Do aplikacji używam albo Tire Dressing Applicator Pad z Meg'sa albo zwykłej gąbki do mycia naczyń. Pierwszą warstwę produktu staram się wetrzeć w powierzchnię opony - można to porównać do wcierania politury. Chodzi o to żeby na powierzchni opony nie zostawiać nadmiaru Endurance'a. Po 20-30 minutach lekko przecieram oponę gąbką z niewielką ilością produktu. Tym razem celem jest "wyrównanie" wyglądu opony i zostawienie na niej cienkiej warstwy żelu. Po kolejnych 20-30 minutach przecieram oponę tanią szmatką z mikrofibry i gotowe. Efekt końcowy jest mniej więcej taki:

P1020631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endurance może być ordynarny jak przesadzi się z nałożoną na oponę ilością. Ja wypracowałem sobie taki sposób, który zapewnia ładny wet look (nie ordynarny), bardzo przyzwoitą trwałość i praktycznie zerowe "lepienie się" na oponie. Do aplikacji używam albo Tire Dressing Applicator Pad z Meg'sa albo zwykłej gąbki do mycia naczyń. Pierwszą warstwę produktu staram się wetrzeć w powierzchnię opony - można to porównać do wcierania politury. Chodzi o to żeby na powierzchni opony nie zostawiać nadmiaru Endurance'a. Po 20-30 minutach lekko przecieram oponę gąbką z niewielką ilością produktu. Tym razem celem jest "wyrównanie" wyglądu opony i zostawienie na niej cienkiej warstwy żelu. Po kolejnych 20-30 minutach przecieram oponę tanią szmatką z mikrofibry i gotowe. Efekt końcowy jest mniej więcej taki:

Obrazek

Kiedyś bawiłem się w podobny sposób jak Ty z aplikacją. Teraz aplikuję Endurace za pomocą pędzelka z praktikera ;), czekam 15-20 min, wycieram szmatką i efekt podobny. Wg mnie, aplikacja pędzlem jest o wiele wygodniejsza i jeżeli opona nie jest "gładka" tylko ma dużo wzorków itp, to szybciej można ją dokładnie przyczernić w zakamarkach.

 

ps. widzę że śmigamy na tym samym heblunku ;) ebc GS i ebc TG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz aplikuję Endurace za pomocą pędzelka z praktikera ;) , czekam 15-20 min, wycieram szmatką i efekt podobny. Wg mnie, aplikacja pędzlem jest o wiele wygodniejsza i jeżeli opona nie jest "gładka" tylko ma dużo wzorków itp, to szybciej można ją dokładnie przyczernić w zakamarkach.

Będę musiał kiedyś zrobić próbę z pędzelkiem. Gąbką też całkiem dobrze się sprawdza przy "wzorkach". Trzeba się nią tylko "nakręcić" ale może to mój problem bo dość oszczędnie gospodaruję produktami do opon (używam nie tylko Endurance'a). :)

 

ps. widzę że śmigamy na tym samym heblunku ;) ebc GS i ebc TG ;)

Cóż, zestaw o dobrym stosunku jakości do ceny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, może ktoś używał już tego środka i ma o nim jakieś zdanie, bo teraz w Auchan jest w promocji za 8.99 PLN

AUTOLAND - Czernidło do opon - BLAG

czernidlo-do-opon.jpg

 

pozdrawiam

 

EDIT:

Rozumiem przez to, że nie jest wart swojej ceny i szkoda zawracać sobie nim głowę . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.