Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

nOx napisał/a:

 

Przedstawiam zdjęcia opon które w przeciągu 7 dni przeturlały się po Polsce około 550 Km . W tym uczestniczyły w 2 deszczach i na co warto zwrócić uwagę przejechały około 50Km może więcej po drogach gruntowych

 

 

jakiego preparatu użyłeś ?

przeczytaj dokładnie ;)

 

Nielsen brilliance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam teraz profesjonalnego produktu, który nada oponie maksymalny "wet look" czyli odmiennie niż u np. Nielsena, nie interesuje mnie wygląd satynowy czy naturalny. Oczywiście nie może przyciagać kurzu a efekt mokrej opony musi być widoczny choćby ze 2 dni.

Większość dostepnych specyfików na drugi dzień z mokrego efektu zmienia się w matowy(satynowy) szczególnie te na bazie wody nie zdaja egzaminu.

Ładnie wygląda ten od Megsa Endurance High Gloss ale nie ma odpowiednika w bardziej "ekonomicznych" opakowaniach. All Season Dressing za to na oponach wyglada ładnie tylko zaraz po zaaplikowaniu, potem jest efekt satynowy. Większość produktów tak działa. Opona po 2 dniach od zaaplikowania zawsze traci połysk :oops:

Jeśli ktoś lubi satynowe opony to polecam rewelacyjny i bardzo tani produkt Bell Gomm o konsystencji rzadkiego żelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym jeszcze wrócic do Endurance High Gloss od Meguiars. 2 tydonie temu załozyłem koła zimowe. Na pocz. Kwietnia gdy zmieniałem zimówki na letnie - felgi zostały umyte i wypastoane (zimówki mam na alumach ATT), a na opony został nałożony dressing w postaci preparatu Endurance High Gloss. Mozecie mi wierzyc lub nie, ale Endurance High Gloss wytrzymał na oponach cały okres ich składowania (od pocz. kwietnia do końcowych dni października). Co wiecej do tej pory utrzymuje się na oponach :shock:

Mnie to przekonuje do tego stopnia, że nie zamierzam stosować innych środków do dressingu opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym dziwnego jak opona leżała sobie w garażu ?? :)

 

Mam auto które od 2 lat 98% czas stoi w garażu od niechcenia psiknąłem na nie dressing z Sonaxa i również się nadal utrzymuje na oponie. :) test dla środka na opony to taki który wytrzyma podczas jazdy szczególnie po mokrej i brudnej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test dla środka na opony to taki który wytrzyma podczas jazdy szczególnie po mokrej i brudnej powierzchni.

No taki test Endurance High Gloss przechodzi u mnie na codzień ;) Uzywam go do 2 lat i puki co jestem bardzo zodowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgad.th.jpgD

 

Enurance High Gloss rządzi jak dla mnie.

 

Efekt końcowy zależy od ... producenta opony 8-)

Prezentowana na foto Pirelli ma strukturę pasków, które powodują, że nie świeci się tak bardzo, ale wygląda super. W przypadku Bridgestone, które mam na lato, bok opony jest gładki i tam można zrobić efekt very very wet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)Także poszukuje jakiegoś środka do opon który będzie się długo utrzymywał,nie musi się straszliwie świecić ale ważne żeby długo był:) A co o tym myślicie Drodzy forumowicze:)??? http://moto.allegro.pl/item802362770_fa ... zerni.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)Także poszukuje jakiegoś środka do opon który będzie się długo utrzymywał,nie musi się straszliwie świecić ale ważne żeby długo był:) A co o tym myślicie Drodzy forumowicze:)??? http://moto.allegro.pl/item802362770_fa ... zerni.html

Moim zdaniem nie ma co iść w jakieś "farby do opon", Endurace Megsa nie jest strasznie drogi, kolo 50pln. Wydajny, i nie musi błyszczeć jak psu ..... wystarczy po aplikacji przetrzec czystym recznikiem i będzie ładna czarna opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farba do opon... a jest czerwona?

tak na prawdę możnaby zamówić sobie opony w każdym kolorze.

Gdy motoryzacja jeszcze raczkowała do gumy dodawano sadzy. Teraz są to syntetyczne barwniki. Jakieś 2 lata temu na targach wystąpił o ile dobrze pamiętam Koenigsegg z.... zielonymi oponami, bo podobno szli w stronę ekologii :lol:

Opony zrobił dla nich chyba bridgestone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich:)Dlugo zastanawialem sie nad kupnem dobrego nablyszczacza do opon ktory by byl ekonomiczny i trwaly.Niedawno zakupilem Endurance High Gloss i musze z przyjemnoscia stwierdzic ze jest to srodek ktorego szukalem.Po aplikacji oponka blyszczy jak tralala:)a po deszczu oponka troszeczke blysku traci ale nadla prezentuje gleboką czerń.Także polecam:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długo poszukiwałem środka do opon który mnie zadowoli.Jestem fanem tego aby opona się świeciła i to jak najmocniej :) i żaden środek do tej pory mi tego nie zapewnił(oczywiście wśród tych w normalnych cenach). Az zupełnie przypadkiem znalazłem! To środek firmy Den Braven(raczej branża budowlana) z serii aerozoli Tectane ,a służy jako ...zmywacz do plastików!:) Choć uważam ze średnio się do tego nadaje.Ale do opon jest wyśmienity! Nadaje super blask i trzyma się naprawdę długo!!Nawet jeśli się przykurzy wystarczy przetrzeć i znów się świecą!

Do kupienia tutaj :

 

http://www.denbraven.pl/sklep/index.php/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,302/category_id,74/option,com_virtuemart/Itemid,11/vmcchk,1/

Polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zmywacz do plastików

Ciekawe czy te twoje oponki to ''lubią'' :o

Chyba nie bardzo?

W/g mnie ten środek nie ma nic wspólnego ze zmywaczem i szczerze mówiąc nie wiem dlaczego został tak nazwany...

Do oponek jest idealny i nic innego nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.