Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

OT: Starajmy sie nie podawac linkow do allegro, maja do siebie to ze szybko znikaja. Jesli nie wymienimy z nazwy produktu o ktorym piszemy, to gdy aukcja na allegro zostanie przeniesiona do archiwum nie bedziemy wiedzieli o czym rozmawiamy. Innym minusem jest to ze niektorzy w pracy maja zablokowany dostep do serwisow takich jak allegro czy ebay ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: Starajmy sie nie podawac linkow do allegro, maja do siebie to ze szybko znikaja. Jesli nie wymienimy z nazwy produktu o ktorym piszemy, to gdy aukcja na allegro zostanie przeniesiona do archiwum nie bedziemy wiedzieli o czym rozmawiamy. Innym minusem jest to ze niektorzy w pracy maja zablokowany dostep do serwisow takich jak allegro czy ebay ;)

 

Zatem już się poprawiam ;)

 

Chodzi mi o środek Autoland - czernidło do opon

autoland.jpg.b1ab4f9deaad1f174b12443f8a9bba7f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja dziś przetestowałem Nielsena brilliance na dwoch oponach generalnie trzeba pamiętac że efekt jest uzależniony od samej gumy niektóry są bardziej chłonne przez to efekt staje się z natury bardziej matowy niektóre gumy są twardsze i mniej chłonne i maja tendencje do nabłyszczania , nielsen brilliance można zaliczyć do środków z pogranicza matowych / dających lekki naturalny połysk . na docelowy efekt nalęzy odczekac około godzinny od aplikacji początkowo opona jest błyszcząca i mokra .

 

 

Foto z testu :)

 

 

 

10480114.jpg

 

73366498.jpg

 

np na tej oponie efekt wyszedł nieco inny , bardziej błyszczący

 

67934662.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na prawdę ładnie, ciekawe jak zachowa się po przejechaniu paru km w niesprzyjającej pogodzie...

Trwałość to moim zdaniem największa bolączka produktów do pielęgnacji opon.

Po aplikacji i odczekaniu chwili opona jest bardziej błyszcząca lub matowa (w zależności od tego czego użyjemy i jak nałożymy), jednak po przejechaniu nawet krótkiej trasy w większości produktów czar pryska i zostaje nam w najlepszym przypadku delikatnie przyczerniona opona.

Moimi faworytami są jak dotychczas dwa produkty:

Endurance High Gloss z Meguiar`s - przy odpowiedniej aplikacji bardzo trwały, jednak wadą jest efekt "disco" - opona mocno się świeci nawet po wytarciu jego nadmiaru.

SV Pneu - jak na środek typu "spray" jest stosunkowo trwały, a efekt który uzyskujemy po wyschnięciu jest w sam raz. Łatwość nakładania to dodatkowa zaleta, szczególnie przy pomocy pędzelka.

 

Ważną rzeczą jest to, aby przed aplikacją czegokolwiek, opona była dokładnie umyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam:

 

- Meguiar's Hot Shine Tire Gel - nie ma go w PL, przywiozłem sobie z USA - opony nie świecą się po nim jak psu j... ale mają taki półpołysk przechodzący w mat. Po nocy oponki tracą na połysku jeszcze bardziej i efekt jest super. Trwałość jest także dość dobra.

 

Co najlepsze Tire Gel nakładam raz na jakiś czas, a po mocniejszym myciu nakładam na opony (i również na warstwę Tire Gel'u) Meg Insane Shine Tire Spray - ostatnio opony robiłem 2 tygodnie temu i efekt obecny jest taki, że nie mają połysku ale utrzymują piękną czerń, nie przykleja się do nich brud i wystarczy spłukać wodą żeby je odświeżyć jak się zakurzą.

 

Czasami robię też tak, że jak przeciągnę Tire Gel na wierczór, to rano nałożę jeszcze Tire Spray - może to jest dziwne, ale jak na razie przewybornie się sprawdza.

 

Meg Endurance też nakładałem, ale wtedy dopiero opony mają połysk, bo w sumie takie jest zadanie tego środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh skasowało mi posta a tak się rozpisałem , od nowa :)

 

 

Przedstawiam zdjęcia opon które w przeciągu 7 dni przeturlały się po Polsce około 550 Km . W tym uczestniczyły w 2 deszczach i na co warto zwrócić uwagę przejechały około 50Km może więcej po drogach gruntowych .

 

Pierwsze zdjęcie przedstawia przykładową oponę po wspomnianej podróży .

 

20850650.jpg

 

Tak wygląda inna opona już po opłukaniu czystą wodą .

 

 

73860803.jpg

 

Jako ciekawostkę wstawiam fotkę jak sobie radzi z wodą.

 

76819249.jpg

 

 

Mam nadzieje zrobić zdjęcia oponom na aucie któremu opony równiez 7 dni temu zostały zabezpieczone tym preparatem , aczkolwiek przyjedzie dopiero za około 2 tygodnie czyli łącznie test pokaże trwałość środka na przestrzeni 3 tygodni z tym że w warunkach miejskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3krotnym cotygodniowym nakładaniu blaga czyli tłustego błyszczącego środka, umyciu opona też odpycha wodę. A preparat kosztuje z dyche.

 

Generalnie chyba nie ma preparatu do opon, który zadowoliłby choćby w 80% któregokolwiek z nas walorami użytkowymi. Zawsze jest coś. Dlatego trzymam się taniego środka, który jak każdy w czymś jest lepszy a w czymś gorszy. Najgorsze jest właśnie siadanie syfu na nadmiar preparatu, który jest niemożliwy do usunięcia inaczej jak myciem. Za to później bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amnes, ten jest w miarę ok jeszcze -->

moje_auto_opona_spray_s.jpg

 

do pierwszego mycia jest ok, ładnie się błyszczy ,czarne itp :) tyle,że brud się klei w szczególności jak się wjedzie w piasek :/ , po pierwszym myciu opony czarne,ale już nie przykleja się do nich nic i taki efekt czarnej gumy utrzymuje się przez kilka tygodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minal tydzien od nalozenia produktu Prestone Tire Shine. Pierwszego dnia nie bylem zadowolony bo byl za duzy polysk, moze po prostu nalozylem za duzo produktu lub znaczenie ma tu fakt, ze opony sa prawie nowe. W kazdym badz razie irytujacy plakowy polysk zniknal nastepnego dnia.

Auto uzytkowane jest codziennie, w ruchu miejskim i na krotkie trasy. Przez tydzien zrobilem ok 600 km.

Jak na razie sie sprawdza, brud sie nie przykleja, dobrze znosi wode, wytrzymal jak na razie jedno mycie. Swietnie sie takze sprawdza jak dressing na stare, wyblakle zderzaki ;) Ponizej foto:

 

520f9d0c7a0d65f6.jpg

90dfa41944b4fd35.jpg

b47a3689c81c8949.jpg

e24ea3087f023e7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mogę polecić Jewelultra Replenish.

Preparat jest bardzo wydajny :)

Można uzyskać efekt czarnego matu lub, połysk w zależności od aplikacji. Utrzymuje się całkiem długo i ładnie pachnie :) Do tego świetnie sprawdza się na zewnętrznych elementach plastikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.